Водейки се от иновативното мислене и опитвайки се да наложим течното азотно хранене в България като основно,искаме да Ви представим още един продукт от гамата на течните торове, който ще промени тотално представата Ви за прецизно азотно хранене на растенията. Това е Течен азотен тор със сяра (UAN 28% + S 5%).

 

Млад и перспективен екип в полза на земеделието

 

Този продукт съчетава във себе си положителните качества на три различни азотни тора – Амониев нитрат, Карбамид и Амониев тиосулфат. Всички предимства на Течния азотен тор в комбинация със сяра. Това го прави уникален по рода си продукт, който може да даде най-добрия старт на всяка една култура. Приложим е не само при масовите полски култури, но и при зеленчуко производството, трайните насаждения, лозя и др. Наличието на трите форми азот в съчетанието със сяра не са основните му предимства. Амониевият тиосулфат действа като инхибитор на нитрификационните процеси и по този начин отдаването на азота се забавя и може да продължи от 8 до 12 седмици. Това го прави най-доброто решение за предсеитбено торене на полски култури.

 

 

Получавате максимално добро разпределение на активното вещество в почвата, трите форми на азот (амидна, амониева и нитратна) и сяра. Загубите на активно вещество посредством торенето с Течен азотен тор (UAN) или Течен азотен тор със сяра (UAN + S), са минимални и могат да достигнат не-повече от 10 процента за целия период на вегетация при подхранваната култура. Това прави този продукт най-ефективния азотен тор с който можете да обезпечите цялостното азотно торене и подхранване на вашите растения.

 

Използвайки го при зимно-пролетните култури, които на есен се нуждаят от бърз старт и обезпечаване с азот до определена фаза това е възможно най-добрия и прецизен начин да го направите. Приложен предсеитбено при пшеница, Течният азотен тор със сяра дава бърз и равномерен старт на посева, което се дължи на максимално доброто разпределение на активно вещество в почвата, т.к. приложението му става посредством пръскачки. Посевите са еднородни и навлизат в отделните фази задружно, което е много важен елемент при залагането на добри добиви. Пшеницата, наторена с този продукт ще има достатъчно азот да изхрани максимален брой есенни братя, да заложи добра коренова система и възел на братене защото ще е обезпечена с азот от покълване до покой. Нито един друг гранулиран азотен тор не може да постигне този ефект. Разбира се, това не се отнася само за пшеницата, но и за ечемик и рапица като зимно-пролетни култури. Много добре, на торене с Течен азотен тор със сяра реагират бобовите култури, които все по-често стават част от сеитбооборота на фермерите. При зеленчуко производството и трайните насаждения, това е най-доброто решение за азотно хранене.

 

Торенето на пролетни култури като слънчоглед и царевица (и други пролетни култури) с Течен азотен тор със сяра, е най-доброто решение, особено в райони където влагата е в малки количества. Приложен преди последната обработка или след сеитбата в съчетание с почвения хербицид, Течният азотен тор със сяра ще обезпечи растенията с азот за период от 8 до 12 седмици, което означава, че растението е снабдено с азот до основи критични фаза от своето развитие. Това спомага за развиване потенциала на всяка една култура, при която се използва най-добрият начин за азотно торене и подхранване, а именно торенето с Течен азотен тор със сяра.

 

 

Както и Течния азотен тор (UAN),така и Течният азотен тор със сяра(UAN+S)има своите специфични моменти на приложениe. Те се изразяват в съобразяване на подаваното активно вещество и фазата на култура в момента на приложение. Атмосферните условия също трябва да бъдат съобразени, но те не оказват голямо влияние, когато продукта се прилага предсеитбено или по време на есенната вегетация за пшеница и рапица.

 

Решение за приложение на този продукт при всички видове култури можете да потърсите от нашите агроном-консултанти. Те ще Ви изготвят индивидуални програми за торене, съобразени изцяло със спецификата и рутината на вашата работа.

 

За повече информация за този и всички останали продукти на Агрополихим АД, не се колебайте да ни потърсите.

 

Контакти: Отдел „ Агрохимия и почвознание“, e-mail: [email protected]

Йордан Илиев – ръководител отдел „Агрохимия и почвознание“, агроном

Тел.: +359 519 97554, Моб.: +359 882 465258, е-mail: y.[email protected];

Теодора Димитрова – Агроном

Тел.: +359 519 97744, Моб.: +359 888 490 119, е-mail:[email protected];

Мария Колева – Агроном

Тел.: +359 519 97769, Моб.: +359 889 966 140, е-mail: [email protected];

Галин Златанов – Агроном – консултант Северозападна България

Моб.: +359 888 406 967, е-mail: [email protected];

Християн Христов - Агроном – консултант Централна северна България

Моб.: +359 888 426 244, е-mail: [email protected];

Владимир Иванов – Агроном – консултант Североизточна България

Моб: +359 888 428 044, е-mail: [email protected];

Георги Попчев – Агроном – консултант Южна България

Моб.: +359 888 418 703, е-mail: [email protected];

Владимир Желев – Агроном – консултант Централна и югоизточна България Моб.: +359 888 708 875, е-mail: [email protected];