x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Цени на винени сортове грозде-Кампания 2015г.

Здравейте! Имам лозя в Сунгурларския край-мискет и Мускат Отонел,но такива високи цени няма кой да предложи. Муската ще е 60-70ст,а мискета 35-40ст. Къде и кой предлага цени от 65 и 1 лев?

30.08.2015 в 21:07

Здравейте и от нас! Първо - браво за хубавата тема!
Нашите лозя са в Северна България в района на град Плевен - нови лозови масиви на 5, 3 и 2 годишна възраст. Не ги натоварваме поради възрастта им и поради факта, че са създадени с цел производство на висококачествени натурални вина (тоест лозаро-винари сме, нови в бранша, не сме от големите т.нар. Акули в сектора) Продаваме половината от продукцията си и на крайни клиенти. Тази година за нас също не е лека, макар изказванията на някои "разбирачи", че се очаква богата реколта и ниска цена. Имаше и градушка, и болести и проблеми с техника и обработки, а за мързеливия работник не ми се и говори колко скъпо ни излиза. Добивът за някои сортове стига 200-250 кг./дка., средно е към 400-500 кг./дка.Предполагам и всички вие се сблъскахте с тези несгоди. Затова цената ни остава непроменена от миналата година и е твърдо 1 лв. Отстъпка от 10 ст. за големи количества над 2000 кг. Тази година търговците смятам да ги отрежа и да наблегна на усилия в посока хората да се научат да купуват директно от лозето (те вече знаят хората, че по пазарите ги лъжат най-брутално). Мускат Отонел вече го продадох по 1.20 лв. ... Така че смело си дръжте на цената. Ако ви вярват старите ви клиенти, то те пак ще дойдат ... Защото няма къде другаде да отидат ей така на доверие!
Успешна гроздоберна кампания на всички колеги! И само обединение ще ни оправи!

31.08.2015 в 14:04

Мнението е редактирано за последно на 2015-08-31 14:07:40

Да,точно на това разчитаме и ние-на старите клиенти,но ако цената се определя от винпрома в околността няма как да се получи. Не мога да го дам на 0,60лв като всички продават на 0,40лв. Става дума за Червен мискет! Тази година очаквам добиви от 1300-1400кг от декар. А и са се навъдили едни купувачи,граждани,които си мислят,че като купят по-евтино грозде от изоставени лозя са на сметка и следващата година казват,че не е станала ракията! Е как да стане,то ракия се прави от грозде,не от семка и чепка! Върви му обяснявай!

31.08.2015 в 22:54

Колега Stoqnovv, точно за Сунгурларския край и по точно за Славянци имам информация на 100% от мой приятел ,че муската варви по 1 лев с перфектно качество.Очаква се до ден два винпромите да обявят цена от 0.80ст. Така че цени от 0.60-0.70 няма как да стане.Щом винпромите обявят такава цена следователно можеш да завишиш цената на по-малки количества до 1 тон на цена дори по висока от 1 лев.Поздрави и успех с реализацията.

01.09.2015 в 13:38

Колегата е написал Червен мискет а не Мускат Оттонел има разлика.
Муската ще е лев но докато не започнем да берем ...

02.09.2015 в 07:37

Така ли сериозно ли има разлика хахахахахха Аз отговорих на първия пост на колегата

02.09.2015 в 19:41

Днес МУСКАТ ОТОНЕЛ-а (да не стане грешка) в Добрич на борсата беше 1.00лв/кг!

02.09.2015 в 22:36

Да официалната цена на муската при нас е 0.80лв. Такава и ще си остане за частници сигурно,защото всеки е обявил,че ще продава на 0.80лв. Аз имам много малко мускат и почти не ме вълнува цената му! Все още е тъмна индия за Червения мискет,от който ще имам приличен добив и цената ще се разбере след десетина дни сигурно. Един казва 30-35,днес друг казва 60-65 за килограм!

02.09.2015 в 22:55

Колега когато имам информация на 100% ще я споделя тук.Както бях написал по назад в темата имах запитване от един търговец които миналата година взима от мен,той ми предложи цена 0.65 за мискет.От него разбрах че винпромите се очаква да обявят цена между 0.50-0.60.Тези цена за грозде 30 40 ст просто са немислими на разходите които направиха доста производители,уплашени от миналогодишния ужас.Надявам се да си бъдем полезни ,а не да се дразни

03.09.2015 в 00:51

Не,не колега,не съм се и замислял да се дразним. Просто споделях какво съм чул за цените. Извинявам се ако сте останали с такова чувство! И аз искам по-високи цени,защото миналата година не беше нулева,а направо минусова с реколтата при нас! Тази година ако наистина цените доближат 0.50-0.60лв за Червения мискет ще е идеално! Чуха се цени от 0.35-0.40лв,но може и да се пускат от търговците,които са решили да купуват. При нас масивите са големи и се очаква доста голям добив от добре гледаните лозя! Аз продавам почти всичко на частни лица и всеки от тях,разбира се че иска да разбере някаква цена предварително. За сега им казвам 0.40-0.50лв и че цената е ориентировъчна и има вероятност да мине 0.50лв.

04.09.2015 в 14:40

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

• Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

forum