Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Цени на винени сортове грозде-Кампания 2015г.

Точно по този повод отворих темата. Радвам се, че повдигна въпроса за прекупвачите! Именно там е "грешката" в цялата комуникация с пазара. Не съм романтик с розови очила, но колкото повече и по-рано започнат да се коментират цени и условия между производители, толкова по-оптимални ще бъдат резултатите за всички участници в процеса! Цените, които цитираш са съвсем реалистични, и ако се научим да общуваме по между си, да разчитаме правилно пазара и потенциала му, ще можем да си помагаме в моменти като този в Карнобат. Няма гаранция, че издънки няма да стават. Винаги ще има тарикати, които ще мътят водата, но имайки информация за случващото се във всички лозарски райони, ще можем да реагираме.
П.П. не писах за да те поучавам какви са разходите, търговията е обмен на ползи, или полезности - аз ти давам, ти ми даваш. За да бъде търговия, а не изнудване - взаимно трябва да сме недоволни. Ти, че си продал евтино, аз че съм платил скъпо...примерно. Не клякайте на първия прекупвач, който се опитва да ви наведе, в крайна сметка...колко и от къде ще си намери количества на ниска цена, ако половината от нас му поискаме 800лв/тон. ? Звучи фантастично за много хора, но съм играл в този филм при зърнарите и схемата работи.

13.08.2015 в 15:57

Мнението е редактирано за последно на 2015-08-19 08:26:24

Подкрепям мнението на колегата,че годината не е чак толкова благоприятна за нас.Четох теми че се очакват едни огромни огромни количества грозде.Да влязат тези господа в лозов масив с бели сортове и да видят как ги е натиснат оидиума.Както казва един мой приятел "Първо скочи и тогава кажи ХОП".

14.08.2015 в 02:03

Мнението е редактирано за последно на 2015-08-19 08:26:24

И аз подкрепям колегата Chocho Stefanov. Не съм от малките производители и с уважение, към всички твърдейки, че има много грозде тази година съм на мнение, че цената на гроздето не трябва да бъде под 0,60 лв./кг. през 2015.

26.08.2015 в 08:55

Не сте ме разбрали правилно.
И аз искам цената да е по висока.
Вчера четох статия че прекупвачите вече са обявили цена от 30-40 стотинки на килограм в Сунгурларе.
Това имах предвид че ще ни ударят големите а ние не можем да чакаме само на дребни по 200-300-500кг.

26.08.2015 в 16:59

много се лъжете колеги миналата година добивите при мен бяха страхотни и продавах на цена 0.8ст. на килограм бяло и 1лв. на мерло на едро.. тази година добива е слаб не зависимо че съм пръскал постоянно но на 28.04. падна градушка и това повлия на добива и на качествето независимо,че веднага пръсках с медни препарна рати. според мен цена от 0.8 бяло и 0.9-1лв. червено е разумна цена.цени от 30-40ст. няма да продам ГРОЗДЕ НИКОГА,веднага го мъстя и правя вино,ракия и нека отлежава но да се подиграват с труда ми няма как да стане.

26.08.2015 в 21:04

Здравейте, имам потвърдена информация за начални цени в региона на Хасково за червени сортове (мерло, каберне) за цени от 0.80лв-1.00лв/кг.
Galatina е права, и споделям нейното виждане за цена и алтернатива на продукцията. Аз също не бих продал на такава цена
Историите за пребогата реколта също са плод на спекулации, вярно е че има грозде, но тия басни за количества са само за да си правим вятър на устата!
Затова, стискайте здраво юздите и не се поддавайте на спекулациите на прекупвачи и изнудвачи!
Обиколих варненските борси, но все още няма изнесена продукция.
В момента се продават основно сини сливи за ракия на цени 0.50-0.60лв./кг .... за който се интересува

27.08.2015 в 19:36

само да споделя едно мое наблюдение:
слива 30-40ст. грозде 60-70ст.,сега сливата е 60ст, гроздето ще е около 1лв.

27.08.2015 в 21:10

Още една обявена цена на Мускат Отонел от с. Невестино, Карнобат - 1.00лв/кг

27.08.2015 в 22:35

Днес пазарих реколтата от Мускат Отoнел на цена 1.00/кг и не на частник а на търговец За червени сортове не мога да коментирам цени,но има питане за мискет на цена 0.65лв/кг.

27.08.2015 в 22:39

Мнението е редактирано за последно на 2015-08-27 22:47:30

Ей това е!Браво! Ние имаме малко мискет, ако става въпрос за 4-5т. тел е 0895/666 975. Нека е берекет!

27.08.2015 в 22:56

Трябва ли да има таван за директните плащания?

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

•  НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

forum