x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Цени на винени сортове грозде-Кампания 2015г.

Здравейте, колеги!
Отварям темата, за цените по-рано от обичайното, понеже ситуацията е малко по-особена след слабата реколта от миналата година.
На какви цени прогнозирате, че ще стартира кампанията?
Нека си помогнем с актуална информация за развитието на пазара.
УСПЕХ и берекет на всички!

21.07.2015 в 21:19

Re: Цени на винени сортове грозде-Кампания 2015г.

Понеже отворих темата, нека да дам и "тон за песен"
Произвеждаме няколко сорта грозде: Мерло, Каберне Совиньон и Мискет.
Към момента прогнозираме цени от порядъка на 1.20лв.-1.30лв./кг "на дребно" за малки количества, до 500кг, и цени "по договаряне" за количествата нагоре. Поне аз не смятам да продавам под 0.60лв-0.70лв./кг за каквото и да е количество.

21.07.2015 в 21:26

Мнението е редактирано за последно на 2015-08-19 08:26:24

Коеги,а прпгнози за десертните сортове....цени?

29.07.2015 в 10:56

Здравейте колеги.Лично според мен е доста рано за цени особено за винените сортове,но поддържам мнението за цените които е обявил колегата.Грозде под 50-60 ст. е неприемливо на фона на скъпите ПРЗ, работна ръка и градушките които паднаха в моя регион.

29.07.2015 в 11:22

За цените на десертните сортове, скоро имаше статия, която отразяваше недволство от ниските изкупни цени. Ще се опитам да я открия, и ще споделя

30.07.2015 в 16:53

Здравейте колеги.Лично според мен е доста рано за цени особено за винените сортове,но поддържам мнението за цените които е обявил колегата.Грозде под 50-60 ст. е неприемливо на фона на скъпите ПРЗ, работна ръка и градушките които паднаха в моя регион.
В кой регион си колега?

30.07.2015 в 16:54

Карнобат.

30.07.2015 в 19:46

Здравейте колеги,
Цените не знам при вас как се определят но при нас ги определят шарпаните и дребните производители които имат по 2-3 декара и не полагат грижи за лозята си.
Много ми се иска цените да са такива каквито споделяте но ми се виждат крайно не реалистични по нашия край.
Мускат оттонела не можем да продаваме на толкова а да не говорим за каберне и мерло.
Колкото и да са ни хубави и гледани лозята всеки търси евтиното и после като стане кисело виното се псуват крайните клиенти.
Ще чакам да споделите и други цени
Иначе успех на колегата дай боже свеки му да си реализира продукцията на такава цена.

13.08.2015 в 14:42

Здравейте!
Моите уважения към труда на всеки, но за продукция от лозе от 2-3дка, което не е поддържано няма как да се иска добив, качество и добър продуктов резултат при преработката.
Не виждам нереалистични прогнози, понеже разходите за отглеждане на декар винен сорт грозде, приближават 300лв. Включвам всички видове механични операции, препарати за растителна защита и торове. Да не забравяме, че тепърва ще започне и кампания по беритба, за което ще се реализират още разходи,които са не малки суми за всеки производител. Ако средният добив е 500кг./дка промишлени лозя, не виждам причина, и логика да се предлага продукция под 600/700лв./т.
Моля споделете конкретен район и цени на сортове, за да ефективна комуникацията! Успех на всички!

13.08.2015 в 15:13

Колега знам колко излиза поддръжката на лозов масив.
Гледам 140 декара в с. Шивачево.
Просто търговците като дойдат не ги интересува колко си вложил.
Лошото е че до нас стигат малко крайни клиенти които търсят качество.
70-80ст мисля че е реалистична цена стига да не започнат да злоупотребяват с това че се очакват добиви като през 2013г което за мен е малко трудно.
Не беше чак толкова хубава годината.
Аз също искам да си продам продукцията на добра цена и ако всички държат на една цена нещата са добре. Само че при нас има лоша практика " Не е важно на мен да ми е добре важно на Вуте да му е зле"
И да идват други "лозари" при клиентите и докато ти му продаваш те да го офертират с по ниска цена.
Нека всеки сподели как са нещата по техния край какви добиви очакват каква е била годината.
В Карнобат при колегата ги удари град.
Тук също ни удари няколко пъти леко.
Цените винаги ги смятаме едни а накрая ни мачкат прекупвачи.

13.08.2015 в 15:34

Как бихте оценили реколта 2018 до момента?

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

forum