Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Съвет за разсадник - бадеми

Здравейте,

много разсадници, много нещо....чувам различни неща за различните разсадници...
Може ли някой да ме посъветва от къде да купя фиданките.

трябват ми около 1200 броя и за сега се чудя между средно ранните мекочерупкови - Нонпарейл, Ароматичен и Никитски ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на подложка ГФ677

или по-късните Фираня( Ferragnes) с опрашител Texas пак на подложка гф677.

Първия вариант се предлага от Атанас Узунов в пловдив - http://www.plovdivfruit.com/sort_bademi.htm

Вторите се предлагат само от един разсадник - http://europlant-bg.com/cherupkovi.html

Мисля че и при по-ранните би трябвало да няма проблем със слани, тъй като съм на 240 м надморска на склон в полите на Средна гора между Стара Загора и Сливен с югоизточно изложение на парцела, но всякакъв акъл ще е от полза.

Ако някой има добри или лоши впечатления за разсадници с бадеми нека да сподели.

http://www.juglansregia-bg.com/index.php?file=kop10.php - Кънчо Кънев от Айтос - чух и добри и доста лоши отзиви за него.

Съвсем скоро трябва да поръчам фиданките, но все още се чудя от къде и какви.
*клоня към късните Фираня и Тексас, но не знам и аз.

Благодаря Ви.

16.07.2015 в 14:24

Re: Съвет за разсадник - бадеми

Доста хора с градини виждам като ровя в раздел овощарство.. не може да няма хора с впечатления от разсадниците в БГ.
Ако не Ви се пише може и по телефона да обменим някоя друга приказка...

Поздрави, Георги

17.07.2015 в 18:46

Мнението е редактирано за последно на 2015-07-19 12:00:55

Равносметката излиза така :

По-сигурна реколта с по-късните и твърдочерупкови сортове, но по малък рандеман
или
По търговски сортове (Нонпарел), но пък по-ранно цъфтящи(някакъв риск от слани, макар и условията да с добри в моя район) и меката черупка (семеядът и птици).

За разсадник все още се чудя. Ходих на място при Атанас Узунов и малко западнал изглежда разсадника...между един сервиз и една морга видях някакви фиданки..отделно като говорихме за технология и особености на подложката горе-долу нищо не ми каза "става,става..оо ще може няма проблем и тн".... не знам

Европлант са тези с гръцките фиданки (Фираня и тексас) (там била жената в Гърция някъде, с която говорих и ашладисвали дръвчетата) беше доста по изчерпателна и подробна...по телефона ми остави по-добро впечатление.

Посъветвайте ме, моля.

19.07.2015 в 22:59

Мнението е редактирано за последно на 2015-07-19 23:00:42

0885 687382 - Николай, звънни когато ти удобно

22.01.2016 в 14:54

Рамуна може ли да се чуем 0894525757 и аз съм от региона имам малко неща за споделяне

07.11.2016 в 21:18

Какви проблеми срещате в работата с еднодневните трудови договори?

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

forum