Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Изисквания и документи за продажба на плодове и зеленчуци

Здравейте,
интересува ме какви изисквания и какви документи са ми нужни за да отворя сергия за плод и зеленчук в собственият си двор в населеното място, в което живея?
Благодаря ви!

04.06.2015 в 23:01

Re: Изисквания и документи за продажба на плодове и зеленчуци

Едната ми опция е да си отворя собствен магазин и да продавам на дребно. Тук обаче трябва да имам предвид, че са ми нужни редица разрешителни (от областна дирекция за безопасност на храните, от общината и др.). Имам и възможността да продавам продукцията си на едро на други търговци, но в този случай цената, която получавам, е по-ниска от цената, която крайните потребители плащат за тази продукция. Регистрирам се като търговец -ООД, най-добре. При регистрацията трябва да спазя законовата процедура – да изготвя необходимите документи и да ги приложа към заявлението за регистрация. След като се регистрирам, аз вече спокойно мога да продавам стоките си – собствено производство и на едро, и на дребно. А ако се регистрирам като ЗП имам следните предимства: няма нужда от касов апарат може да кандидатствам за финансово подпомагане и да ползвам преференции при внасяне на социални и здравни осигуровки. Общинските съвети предоставят не по-малко от 50 на сто от търговската площ на общинските пазари, предназначени за продажба на плодове и зеленчуци, за ползване от регистрирани земеделски производители при продажба на произведена от тях земеделска продукция.

05.06.2015 в 14:54

Мнението е редактирано за последно на 2015-06-08 12:18:53

Megita, имаш ли регистрация като земеделски стопанин?

05.06.2015 в 17:35

Общинските съвети предоставят не по-малко от 50 на сто от търговската площ на общинските пазари, предназначени за продажба на плодове и зеленчуци, за ползване от регистрирани земеделски производители при продажба на произведена от тях земеделска продукция. Има ли такъв закон,който може да ги задължи да направят това? Интересувам се ,защото на повечето общински пазари земеделските производители са дискриминирани относно местата на които могат да продават продукцията си. Много често амбулантните търговци са окупирали местата целогодишно.

05.06.2015 в 21:21

Megita, имаш ли регистрация като земеделски стопанин?
Не, имам фирма -ЕООД

06.06.2015 в 02:22

Отиваш в Търговски отдел на Общината и там ще ти кажат всичко.
И счетоводно има тънкости, но ще питаш счетоводителят си

06.06.2015 в 10:07

Отиваш в Търговски отдел на Общината и там ще ти кажат всичко.
И счетоводно има тънкости, но ще питаш счетоводителят си

Благодаря много!

06.06.2015 в 11:25

Ще кандидатствате ли по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани”?

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

forum