Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Методи за повишаване на Ph-то на почвата

Благодаря на всички за включванията....в крайна сметка реших да направя нов почвен анализ в АУ Пловдив, тъй като реших да подходя професионално, а не да гадая насляпо.

иии ООО ЧУДО....450 лв по-късно се оказа,че показателите за Ph-то не можеше да са по различни от тези от 2005та.
На 3те зони( обособих парцела (40 декара) на 3 зони от Гугъл мапс ги гледах чисто визуално че тревата има раличен цвят и събрах от всяка зона от 4-5 дупки на едно почвата) излезна между 7.8 и 8 Ph. Ниски са стойностите на карбонати - 1%.

Трябва само азот и фосфор да хвърля и ще се сади Ноември месец.

Подложката ще е ГФ677 (прасковено-бадемова) била специално пригодена дори за по-високо PH, но иска повече поливка (та ще му мисля че с цистерна не е работа)

Заслужаваше си!

при толкова карбонати не може да има такова пх и как се качиха с 3 единици?

27.07.2015 в 22:04

Ами и аз се изненадах от резултатите....очаквах да е станала по-кисела почвата,а то излезна 7.95-8.1 Ph-то.
Пробите съм ги взимал в много горещо време (12.00-1 часа) от 2 дълбочини 0-30 и 30-60 като ги поставих в найлонови пликчета. Като се прибрах от нивата се бяха леко спарили и ги отворих да подишат и да не се изпотяват и на следващия ден рано сутринта ги занесох в АУ Пловдив за анализ...
Казвам го от гледна точка да не е повлияло нещо на резултатите, а те са :

Проба 1:
Ph 7.39; Подвижен азот -14.13; подвижен фосфор под 2,00; калции 61,3, няма карбонати

Проба 2:
Ph 7.95; азот - 9,1; фосфор под 2,00, калции 34,1, активни карбонати 1.25%

Проба 3:
Ph 8,00, азот - 6,9, фосфор под 2,00; калции 24,56, активни карбонати 1.4%

пробите са взимани от 40 декара.
Колега Велимир Дончев, моля за коментар

ПС: предните проби са от Пушкаров 2005 година завещани ми от предния собственик, толко имам като информация, но каза че се е убил за да ги вземе и са копали доста дупки....
Не знам дали да не порбвам поне киселинността да проверя с някакъв аматъорски уред или метод.

Четох че с оцет може да се провери дали има карбонати ако почне да бълбука като се смеси с почва в чашка..

28.07.2015 в 00:05

Мнението е редактирано за последно на 2015-07-28 00:10:39

Ами и аз се изненадах от резултатите....очаквах да е станала по-кисела почвата,а то излезна 7.95-8.1 Ph-то.
Пробите съм ги взимал в много горещо време (12.00-1 часа) от 2 дълбочини 0-30 и 30-60 като ги поставих в найлонови пликчета. Като се прибрах от нивата се бяха леко спарили и ги отворих да подишат и да не се изпотяват и на следващия ден рано сутринта ги занесох в АУ Пловдив за анализ...
Казвам го от гледна точка да не е повлияло нещо на резултатите, а те са :

Проба 1:
Ph 7.39; Подвижен азот -14.13; подвижен фосфор под 2,00; калции 61,3, няма карбонати

Проба 2:
Ph 7.95; азот - 9,1; фосфор под 2,00, калции 34,1, активни карбонати 1.25%

Проба 3:
Ph 8,00, азот - 6,9, фосфор под 2,00; калции 24,56, активни карбонати 1.4%

пробите са взимани от 40 декара.
Колега Велимир Дончев, моля за коментар

ПС: предните проби са от Пушкаров 2005 година завещани ми от предния собственик, толко имам като информация, но каза че се е убил за да ги вземе и са копали доста дупки....
Не знам дали да не порбвам поне киселинността да проверя с някакъв аматъорски уред или метод.

Четох че с оцет може да се провери дали има карбонати ако почне да бълбука като се смеси с почва в чашка..
със солна киселина 1% се проветрява къде почвения профил се алкализира в дълбочина!
копае се дупка около 80 см дълбока с що годе вертикална стена и с шише с пръскалка се пръска на тънка струя за черноземите започва около 10-15 см за сивите около 20 25 см дълбочина ако кипи още на повърхността значи почвата е алкална още там. Но нещо ми се струват некоректни данните.
задължитело се вземат две проби от едно място 0-30 и 30-60 см. Средна проба не се прави това го е измислил някой идиот. Проверяват се всички места с различен почвен профил. Но това което си направил като пробовземане и резултатите които си постигнал не ми се нравят много много .

28.07.2015 в 21:17

Здравейте,

От моя опит мога да споделя, че най-евтиният начин да се повиши алкалността е чрез варуване. Моите лозя са близо до една кариера и взимам пепелина от там. 15лв/тон.
Активни оксиди 40-60%
Пушкаров предлагат срещу 200 лв взимане на проба и изготвяне на препоръка а варуване.
Ако някой го интересува мога да дам контакти.

07.08.2015 в 09:38

Какви проблеми срещате в работата с еднодневните трудови договори?

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

forum