Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. Вижте нашата политика за бисквитките повече тук.Приемам

x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Водно мляко - препоръчайте лекарство, колеги!

Здравейте колеги,ако може някой да ми препоръча лекарство с което да се сгъсти млякото на кравите ще му бъда много благодарна

25.02.2014 в 09:25

Re: Водно мляко - препоръчайте лекарство, колеги!

управи си храненето и маститите.

25.02.2014 в 10:58

добра храна има и масленост хубава млекото ако ги храниш с бирена каша и силаж ще има много мляко

25.02.2014 в 19:24

Здравейте колеги,ако може някой да ми препоръча лекарство с което да се сгъсти млякото на кравите ще му бъда много благодарна /////////////фалшификациите на млякото с лекарства,сода бикарбонат,сол,сухо мляко и други бъркочи са ЗАБРАНЕНИ.въпроса е поставен неправилно.ако искаш самите животни да дават мляко с повишен СБО си обезпаразити животните-има едни хора ветеринарни лекари и те се занимават с тия неща

25.02.2014 в 21:15

Браво, ДОК,
Обясни й, че трябва да вземе за проба от изпражненията на животните и да занесе пробите от всяко животно по отделно във ветеринарно-медицинска лаборатория; после - резултатите при ветеринарен лекар и после - подходящо лечение на животните )))

26.02.2014 в 15:26

За ваше сведение аз също си имам понятие от това какво трябва да се прави с животните и защо трябва да се обезпаразитяват (затова се учат паразитни и инвазионни болести в 12клас в ПГВМ Ив.П.Павлов)знам и за дажбите на едно животно,но реших че мога да се обърна към вас както правите всички.Може да съм ви задала въпроса погрешно,но това не ви дава право да се отнасяте към мен все едно падам от луната

27.02.2014 в 07:31

царевица и кюспе в дажбите оправят всичко,поне по 2 кила и от двете

27.02.2014 в 07:47

За ваше сведение аз също си имам понятие от това какво трябва да се прави с животните и защо трябва да се обезпаразитяват (затова се учат паразитни и инвазионни болести в 12клас в ПГВМ Ив.П.Павлов)///////////още по-добре щом имаш такова образование-отвори си старите учебници по физиология и виж кои хранителни вещества се резорбират още в търбуха след това отвори паразитологията и прочети за парамфистомите.според сезона през лятото/сега сме зима/ млякото също става воднисто,но тогава се корегира с храненето и някой малки тайни.

27.02.2014 в 08:01

200 грама ГАЗ за горене на крава оправят парзитите и няма карентен срок за мляко.

27.02.2014 в 08:19

За да се получава качествено мляко от една крава, най-важните фактори са храненето и навременното обезпаразитяване, породата, и начина на отглеждане както повечето колеги посочват. Аз като собсвеник на 10 крави ти препоръчвам първо да излекуваш всяка една с хапчета Panvermin i Polivermin- L, след което да промениш храненето като на всяка крава започнеш да даваш по-голямо количество пшеничени трици(те са лесно смилаеми и евтини). Ако разполагаш със слама, също може да им даваш за се повиши маслеността и сухото вещество в млякото. А на колегата по горе искам да кажа ,че кюспето е крайно неподходящо в този случай първо защото е трудно смилаемо и скапва черния дроб на животните и второ защото от него литрите ще скочат и млякото пак ще стане на айрян ! Дано съм помогнал...

03.03.2014 в 23:05

Ще кандидатствате ли с проект по мярка 9 от ПРСР?

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

forum