Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Развитие по проектите по мярка 121

Друг казус Може ли фонда да откаже подпомагане за консултантската услуга ако съм правил Млад фермер с НССЗ ...твърдят,че съм имал право на безплатен проект...смешното е, че от НССЗ ми казаха преди да възложа на частен консултант писането на проекта, че няма да ми го пишат защото го нямало заложено в проекта ми по 121 и че ще правят проекти по 141.Параграфа сигурно Ви е познат ... все пак живеем в Абсурдистан

Има го да. Чл. 27 ал. 2 от Наредба №8 гласи следното:

Разходите за изготвяне на бизнес план по реда на тази наредба са недопустими в случаите, когато кандидатът е одобрен за подпомагане по мерки "Създаване на стопанства на млади фермери" или "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране" от ПРСР и ведно с одобрения проект по тези мерки е представил бизнес план, изготвен от Националната служба за съвети в земеделието.

Както се казва евтиното винаги излиза по-скъпо! ;)

25.07.2014 в 16:07

човека е прав в един момент нссз започнаха да отказват изготвяне на проекти по 121 на млади фермери и изготвяха само на полупазарните такива били новите разпоредби....голяма каша

25.07.2014 в 19:02

Друг казус Може ли фонда да откаже подпомагане за консултантската услуга ако съм правил Млад фермер с НССЗ ...твърдят,че съм имал право на безплатен проект...смешното е, че от НССЗ ми казаха преди да възложа на частен консултант писането на проекта, че няма да ми го пишат защото го нямало заложено в проекта ми по 121 и че ще правят проекти по 141.Параграфа сигурно Ви е познат ... все пак живеем в Абсурдистан

Има го да. Чл. 27 ал. 2 от Наредба №8 гласи следното:

Разходите за изготвяне на бизнес план по реда на тази наредба са недопустими в случаите, когато кандидатът е одобрен за подпомагане по мерки "Създаване на стопанства на млади фермери" или "Подпомагане на полупазарни стопанства в процес на преструктуриране" от ПРСР и ведно с одобрения проект по тези мерки е представил бизнес план, изготвен от Националната служба за съвети в земеделието.

Както се казва евтиното винаги излиза по-скъпо! ;)

Колега евтиното е вярно, че излиза по-скъпо, но в случая не мисля така.. Някои твои колеги искат по 2 бона за млад фермер.. и не мисля, че 121 ще ми я направят безплатно после.. пак ще ми искат разни проценти...

26.07.2014 в 09:41

Колеги хубаво е да се разискват разни детайли около мерките, но темата тук е "Развитие по проектите по мярка 121"!!!
Има 690 човека които са в неведение от 1 година !!!
Моля за малко уважение в тази напрегната обстановка !!!

26.07.2014 в 11:53

Темата си е за всичко свързано с 121-ва колега.Ние като сме подписали да напуснем темата ли ? Трактора ни нас е купен предварително.Още на 19-ти подписахме и другата седмица ще ходим за заявление за плащане - КУП проблеми има още в системата им и в различните деловодства ,но навярно по твоята логика нямаме право да ги споменаваме и да ви предупредим и вас.Успех ти желая!

26.07.2014 в 13:05

Мнението е редактирано за последно на 2014-07-26 13:05:57

Добре е да се разискват всички теми, защото със сигурност ще има изненадани колеги от това, че не са им одобрени разходите за изготвяне на бизнес план.. нека се подготвят ако попадат в тази графа..

26.07.2014 в 17:58

Да хубаво е да се разискват всички теми. За това форума дава възможност за създаване на "ТЕМА". Хубаво е човек да се придържа към избраната тема. Тези неща се дискутират преди да се подаде проекта. Проектантите са за това, да ти кажат кое как се прави и съответно да си получат процента. Който се прави на много хитър поне да си прочете наредбите. Мисля, че поведението на вече подписалите е некоректно спрямо чакащите.
И аз съм направил инвестицията предварително, но незнам дали съм одобрен !
Консултантите нямало да направят проект по 121 без пари и щели да искат процен, ами кой за каквото е учил.

Колега kirkorito, относно

По принцип няма казъл, рекъл. Щом си възложил проекта на консултант той си носи отговорност, за одобряването на разхода за консултантската услуга. Той е бил наясно, че си Млад фермер и проекта ти е правен от НССЗ, ако консултанта е бил професионалист и си е заслужавал хонорара е щял да ти каже, че няма да ти признаят този разход и да те прати пак в НССЗ да им натриеш носа с разпечатаната наредба. ... или часта която businessplan е цитирал:
Чл. 27 ал. 2 от Наредба №8

Все още мисля, че това което дискутираме не част от тази тема, защото не е "развитие по прокетите по 121", по скоро може да си създатете тема "чесане на езици без да сме чели нардбата" и в нея освен вас от време на време да влизат активни консултанти като businessplan да Ви цитират членове кратко и ясно !!!

baraban4oskt Благодаря ти, че ме предупреждаваш за състоянието на институциите незнех, че "КУП проблеми има още в системата им и в различните деловодства" чакам от една година и всеки ден се чудя защо се бавят след като всичко им е ок .

26.07.2014 в 21:18

Да хубаво е да се разискват всички теми. За това форума дава възможност за създаване на "ТЕМА". Хубаво е човек да се придържа към избраната тема. Тези неща се дискутират преди да се подаде проекта. Проектантите са за това, да ти кажат кое как се прави и съответно да си получат процента. Който се прави на много хитър поне да си прочете наредбите. Мисля, че поведението на вече подписалите е некоректно спрямо чакащите.
И аз съм направил инвестицията предварително, но незнам дали съм одобрен !
Консултантите нямало да направят проект по 121 без пари и щели да искат процен, ами кой за каквото е учил.

Колега kirkorito, относно

По принцип няма казъл, рекъл. Щом си възложил проекта на консултант той си носи отговорност, за одобряването на разхода за консултантската услуга. Той е бил наясно, че си Млад фермер и проекта ти е правен от НССЗ, ако консултанта е бил професионалист и си е заслужавал хонорара е щял да ти каже, че няма да ти признаят този разход и да те прати пак в НССЗ да им натриеш носа с разпечатаната наредба. ... или часта която businessplan е цитирал:
Чл. 27 ал. 2 от Наредба №8

Все още мисля, че това което дискутираме не част от тази тема, защото не е "развитие по прокетите по 121", по скоро може да си създатете тема "чесане на езици без да сме чели нардбата" и в нея освен вас от време на време да влизат активни консултанти като businessplan да Ви цитират членове кратко и ясно !!!

baraban4oskt Благодаря ти, че ме предупреждаваш за състоянието на институциите незнех, че "КУП проблеми има още в системата им и в различните деловодства" чакам от една година и всеки ден се чудя защо се бавят след като всичко им е ок .

Проблема с чакането няма общо с тея ,с които ще се сблъскаш като ти одобрят проекта и си готов за оторизация.Жалкото е ,че ако и с тоя селски и ироничен тон и там така им говориш изобщо няма и да ти помогнат да ги оправиш.

27.07.2014 в 00:43

Благодаря за квалификациите на тона ми !
Радвам се, че долавяш иронията и се разбираме по селски .
Успя да ми вдигнеш настроението
Представих си в каква мазна баница се превъплъщаваш, когато "ТАМ" им говориш

Това "ТАМ" за някакво БОЖЕСТВО ЛИ ГО ИМАШ ?

За разалика от теб, аз не се моля някой да ми помогне и то на чиновници на които аз, ти и всички ние плащаме заплатите.
Той е "ТАМ" за да си върши работата !!! Ако не е чел наредбата шутовете в г.за и на улицата или при мен на село )
За това сме на този хал, защото не изискваме, а се молим за помощ на тези които се гаврят с нас !
Евала, сваляй им шапка като отидеш "ТАМ" и после чакай да ти помогнат !!!

27.07.2014 в 08:38

Колеги, няма нужда от обиди и нападки! Темата е Развитие на проектите по мярка 121 и не се изчерпва с одобрението на проектите от ДФЗ. За повечето от нас предстои кандидатстване за заем, изпълнение на инвестицията, проверка и получаване на одобрената сума от Фонда. Желая успех на всички, които очакват подписване на договор!

27.07.2014 в 10:51

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

forum