Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Развитие по проектите по мярка 121

Ха сега де ами банка? Приятелю ти досега не беше ли намерил банка? Като я намериш и тя не е тази, която си вписал в проекта правиш нов анекс и отидоха още два месеца! 100% отпуска само Прокредит банк! Успех!

Намерих банка и кандидатствах,това вярно ли е с анекса на банката,че 2 месеца още ще трябва да чакам ???????????

businessplan:приятелю моля те отговори

Изпращаш до новия шеф на ДФЗ молба за промяна на банковата сметка по договора, към нея прилагаш в оригинал удостоверение за банковата сметка, подадена ти от банката, която ще ти отпусне кредита. Срокът за сключване на такъв анекс по наредба е един месец, но предвид че идва август, е добре да се подготвиш психически за сключване на анекса септември. Все пак един съвет: щом изтече месец от датата на входящия ти номер, започвай да звъниш през ден на телефон 02/8187272 и да питаш какво ти се случва с анекса. Имат навика да забравят понякога

24.07.2014 в 10:24

Ха сега де ами банка? Приятелю ти досега не беше ли намерил банка? Като я намериш и тя не е тази, която си вписал в проекта правиш нов анекс и отидоха още два месеца! 100% отпуска само Прокредит банк! Успех!

Намерих банка и кандидатствах,това вярно ли е с анекса на банката,че 2 месеца още ще трябва да чакам ???????????

businessplan:приятелю моля те отговори

Изпращаш до новия шеф на ДФЗ молба за промяна на банковата сметка по договора, към нея прилагаш в оригинал удостоверение за банковата сметка, подадена ти от банката, която ще ти отпусне кредита. Срокът за сключване на такъв анекс по наредба е един месец, но предвид че идва август, е добре да се подготвиш психически за сключване на анекса септември. Все пак един съвет: щом изтече месец от датата на входящия ти номер, започвай да звъниш през ден на телефон 02/8187272 и да питаш какво ти се случва с анекса. Имат навика да забравят понякога

Може и без анекс. Зависи как се разбереш с банката.

24.07.2014 в 10:34

Сега подписахме ама коя банка дава 100% цялата сума за изпълнение на проекта ? до сега в две ходих и дават 90% макс,имаме ли право на гаранциония фонд нали за това беше ?

Гаранционният фонд покрива само 80%. Повечето банки не поемат допълнителен риск и финансират до 80% или най-много 90%. В това не е включено и ДДС-то ако ползвате такова...

24.07.2014 в 10:36

Мишо, приятелю, кое може без анекс? Не го обърквай момчето! А за финансирането аз писах, че 100% дава само Прокредит банк, което включва и ДДС.

24.07.2014 в 12:58

Мишо, приятелю, кое може без анекс? Не го обърквай момчето! А за финансирането аз писах, че 100% дава само Прокредит банк, което включва и ДДС.

Нека първо се разбере с банката и после да прави анекси. Хубаво е за Прокредит. До тях не бях стигнал в търсене на 100% финансиране. Освен тях и ПИБ също финансират на 100%. Два варианта е по-добре от един.

24.07.2014 в 14:55

Колеги , някой да има инфо какво става с проектите? Ще има ли скоро развитие?

24.07.2014 в 15:08

аз съм без никакво развитие

24.07.2014 в 18:33

В ПИБ ми казаха, че няма да финансират ДДС, а обезпечение ще е техниката. КРЕДИТНИЯ им инспектор явно беше новоназначен и доста неуверен -максимум 7% и без такса за предварително погасяване, до 60 месеца...В Пиреус бяха ми поискаха допълнително обезпечение на недвижима собственост. Не мога да разбера каква е ролята на Гаранционния фонд тогава!

25.07.2014 в 14:24

Колеги, има ли някой който да е ползвал авансово плащане?

25.07.2014 в 14:26

Друг казус Може ли фонда да откаже подпомагане за консултантската услуга ако съм правил Млад фермер с НССЗ ...твърдят,че съм имал право на безплатен проект...смешното е, че от НССЗ ми казаха преди да възложа на частен консултант писането на проекта, че няма да ми го пишат защото го нямало заложено в проекта ми по 121 и че ще правят проекти по 141.Параграфа сигурно Ви е познат ... все пак живеем в Абсурдистан

25.07.2014 в 14:56

Мнението е редактирано за последно на 2014-07-25 14:57:54

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

forum