Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Развитие по проектите по мярка 121

Браво на вас! Дано дойде и нашия ред по-скоро от втория списък

20.07.2014 в 14:11

Моят проект е за създаване на градина и капково напояване за 58000 лв, от които 60% субсидия..
Колкото до списъците - не съм публикуван на списъците. След като изкараха тези списъци излезе новина, че 47 проекта (ако не бъркам бройката) от биологичните производители са подписани от шефа на ДФЗ, и аз явно съм от тези 47. Иначе ме нямаше в предните списъци.

20.07.2014 в 14:24

Мнението е редактирано за последно на 2014-07-20 14:26:53

Сега подписахме ама коя банка дава 100% цялата сума за изпълнение на проекта ? до сега в две ходих и дават 90% макс,имаме ли право на гаранциония фонд нали за това беше ?

21.07.2014 в 17:29

Ха сега де ами банка? Приятелю ти досега не беше ли намерил банка? Като я намериш и тя не е тази, която си вписал в проекта правиш нов анекс и отидоха още два месеца! 100% отпуска само Прокредит банк! Успех!

21.07.2014 в 21:06

ПЪРВА ИНВЕСТИЦИОННА БАНКА Е ДО 100%

23.07.2014 в 10:01

Ха сега де ами банка? Приятелю ти досега не беше ли намерил банка? Като я намериш и тя не е тази, която си вписал в проекта правиш нов анекс и отидоха още два месеца! 100% отпуска само Прокредит банк! Успех!

В проектите не е задължително да се упоменава точно от коя банка ще се тегли заемът...

23.07.2014 в 10:43

Приятелю това със задължително или не задължително, не ми го обяснявай на мен, кажи го на експертите в ДФЗ! Срокът на годност на едно свидетелство за съдимост е 6 месеца но за ДФЗ е 1 месец! Когато зададох въпроса защо, отговарът беше ти искаш или не искаш да си получиш субсидията? При положение, че си инвестирал доста средства и чакаш връщането им ти как би постъпил? Иначе съвети много!

23.07.2014 в 13:59

Приятелю това със задължително или не задължително, не ми го обяснявай на мен, кажи го на експертите в ДФЗ! Срокът на годност на едно свидетелство за съдимост е 6 месеца но за ДФЗ е 1 месец! Когато зададох въпроса защо, отговарът беше ти искаш или не искаш да си получиш субсидията? При положение, че си инвестирал доста средства и чакаш връщането им ти как би постъпил? Иначе съвети много!

Казвам ви го от опит. Не е необходимо и го няма никъде като изискване. Експертите много пъти злоупотребяват с положението си и изискват неща, които по закон и наредба не са необходими. Необходимо е да познавате добре релевантното законодателство и когато ви искат нещо, което не е по наредба да им го цитирате. Тогава просто няма какво да кажат! В примера, който посочвате обаче, изрично е записано свидетелството за съдимост да е издадено не по-късно от месец, съответно това трябва да е изпълнено...

23.07.2014 в 15:33

Намерих банка и кандидатствах,това вярно ли е с анекса на банката,че 2 месеца още ще трябва да чакам ???????????

businessplan:приятелю моля те отговори

23.07.2014 в 22:40

Мнението е редактирано за последно на 2014-07-23 22:42:14

Приятелю пишеш сега уведомително писмо до фонда, че си променил банковата сметка, изпращаш го и чакаш отговор! Писмото да е с обратна разписка! И след това чакаш отговор от ДФЗ. При мен беше близо два месеца! Успех!!!

24.07.2014 в 10:05

Трябва ли да има таван за директните плащания?

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

forum