Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Може ли болгар тк 80 да оре с този плуг?

Не знам някой от вас какво са орали и какво са сяли, но ТК-80 може да оре 30см, има само 3 изисквания:
Не се оре срещу наклона, а напречно доколкото е възможно.
Плуга трябва да е перфектно регулиран, а не просто закачен на око.
Трябва да има хубава дълбока влага, а не повърхностна/след лек дъжд/.
Към Ramunasz, 500кг е НИЩО за навеса на болгара(ако това имаш предвид под тежък), то това все едно да питаш дали ще може да закачиш навесна пръскачка 400л, не е сериозно да коментираме под 1000кг. Със този плуг ще може до Румъния да отидеш на транспорт.

04.09.2015 в 20:33

Мнението е редактирано за последно на 2015-09-04 20:35:15

Моят катър е МТЗ 82 - дал съм му малко аванс от ГНП-то и добре се усеща. Дисковах с перла брана 3.2 и добре вървеше.

Ами аз имам наклон малко и винаги до сега съм орал по хоризонталата(напречно на склона), а и нивата ми е дълга и тясна (препоръчаха ми кръстосано да я изора, но едната посока ще съм транспорт че е баирче малко и така ще правя сумати бразди).

-Под тежък имах предвид че няма да може да го дърпа този МАСС 3-35

-Какво се има превид под хубав руски плуг ...гледам има в мобилето по 500-600 лв, но ми изглеждат като купчина желязо. Може ли снимка да се ориентирам какво да търся (може и линк към обява направо)

Снимката е на плугът, който бях набелязал, но не съм сигурен в избора и затова се допитвам до вас.

Ако му намаля захвата на 3х30 би трябвало да го дърпа?

Не знам и аз...всякакви съвети са добре дошли.
Благодаря.

04.09.2015 в 21:02

Ако ставаше въпрос за стърнища или нещо подобно мога да ти кажа само че плуг 3/35, забит на 25см е по-добре от плуг 3/25 забит на 25, защото ниския плуг ще ти набира на гредата като е забит до долу. При теб става въпрос за овошки и тези неща не са във твоята сфера, но този който си го показал е добре - висок е и ще ти върши работа.

04.09.2015 в 21:11

Мнението е редактирано за последно на 2015-09-04 21:11:35

Какви проблеми срещате в работата с еднодневните трудови договори?

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

forum