Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. Вижте нашата политика за бисквитките повече тук.Приемам

x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Може ли болгар тк 80 да оре с този плуг?

Колеги според мен ще може да оре но проблем е при транспорт плуга тежи около 480 кг. Всички знаеме какво представлява хидравликата на булгара .Снимката е примерна

15.07.2013 в 23:09

Re: Може ли болгар тк 80 да оре с този плуг?

да

16.07.2013 в 19:07

Колега колко му е захвата на телата така като гледам прав поглед трябва да може. Дай малко информация освен тежестта(ще го носи, да ти кажем сега дали и ще го дърпа).

16.07.2013 в 19:13

Мнението е редактирано за последно на 2013-07-16 19:13:51

с 3 тела ще тегли, може и с 4 зависи от влагата в почвата

16.07.2013 в 20:16

тарся си такъв плуг някои ако продава за тк80 принципно е голям

16.07.2013 в 21:24

имам същия плуг и съм пробвал с тк 82 нищо не става трябва поне 952

17.07.2013 в 06:29

Тежък ли му идва този плуг. Намерих такъв да се продава в много добро състояние за 2300 лв и се чудя дали да не го взема за моя МТЗ 82, но след вашето мнение се чудя....нали уж им дават да дърпат 3х35 на болгарите с двойно. Земята ми е много корава защото не е орана от 30 години, но иначе не е тежка...води се ливадна почва.

Имам да ора 150 декара за градина и се чудя какъв плуг да взема ...руски някакъв евтин, турски юнлю от тези плетените за около 1300-500 лв гледам че ги продават в търговище или да взема този масс (знам че пак е юнлю), който изглежда като нов за малко повече пари....и изобщо ще може ли да го дърпа - доколкото знам може да им се променя дълбочината и може и 3х30 да стане.

Моля за съвет.
Благодаря.

04.09.2015 в 13:34

За разораване на стърнища с Болгар и плуг забрави.Търси сериозна машина да ги изоре поне първия път.
Има вариант сваляй последното тяло,ще ореш тия 150дк две седмици с двойна нафта.
Болгар няма как да дърпа 3х35.Не и за качествена обработка.Търси 3х30 максимум.

04.09.2015 в 14:07

На тоя масс не му ли се променя захвата на 3х30 ?
Ами търсих, но никой не иска да дойде да ги изоре...има един Джон Диър 160 коня, но човека не иска да си троши техниката явно и не иска да дойде...питах едни с т150 и те не искат...търсих от другите села, но всеки си има работа и гледа първо на него да си свърши.
Мислех да риголвам, но най-евтиното беше 130 лв на декар без ДДС и без транспорта на техниката, което нямам възможност да го платя....

Накрая ми писна да се моля и взел боглар без двойно (много хубав) и миналата есен поразорах 30тина декара с плуг 2х35, на места по 25-30 сантиметра се забиваше, на други по 5-10, после 2 пъти го дисковах и сега мисля да го наторя и да го изора пак, защото размених ТК80-то за ТК82 и си мисля, че след някой дъжд ще успея да го поразкъртя по-добре....то иначе със свредел дупки ще се правят 50х60 така че си мисля че на дръвчетата ше им е добре пък после ще си намерят път корените.

Аз реално тая година 40 декара ще садя овошки, та тия 30тина орани миналата година ще ги увелича малко и това ще е.
Разбрах че сам трябва да се спасявам и за това питам какъв плуг да взема,че като валне дъждец да поразкваси да се мъча да го ора. (Те и гумите ми не са много добри, но ми казаха първо да пробвам така, пък ако не става да взимам задължително ЧЕТИРИ нови гуми - още 1800 лв).

Тоя масс го гледах и много добре изглеждаше...беше като нов, той човека със зетор без двойно го е дърпал, но не му харесвало как работи и затова го продава.

Анимекса е в моя район та и затова тоя масс така ми грабна окото, щото поне части всякакви ще има.

Нивите ми са чисти, нямат трънаци и тн, щото животинки пускат да пасат....е само по границите малко са се затворили, но ще ги чистя като падне шумата.

04.09.2015 в 14:22

Мнението е редактирано за последно на 2015-09-04 14:23:42

Изчакай да завали,вземи си хубав руски плуг,турските при сериозен напън ще се изпокъсат,просто не са за тежка работа.А при теб е сериозна.
Вземи един 4х25,с такъв орем с 952 и на места вижда зор с двоиното,а за болгара не знам.
Сваляш последното тяло без много зор,докато се изоре няколко пъти.Ще се накърти,мини го с дисковата бана после.
След няколко обработки ще се оправят нещата.

04.09.2015 в 19:45

Резонни ли са поисканите оставки на експерти от МЗХГ?

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

• РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

forum