x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Торене с оборска тор

Колеги, предстои ми да изчистя кошарата и мисля да я распръсна на нивите като ожънем пшеницата. По колко килограма се распръсква на декар ? Това че не е изгнила пречи ли (ако е нужно ще прискам за плевели) ? Отразява ли се добре на добива за следващата година. Мисля да сея царевица на тази нива.

21.06.2013 в 07:58

Мнението е редактирано за последно на 2013-06-21 07:59:34

Re: Торене с оборска тор

Дядо ми всяка година прави така.За килограми на декар ,не мога да ти кажа.Ние нямаме техника и хвърлям от каруцата с вилата.Колкото повече ,толкова по добре.Не угнилата от саята на нивата.Угнилата на люцерната.От птиците и козите +джибрите на есен в градината.От коня ,угнила -на картофа и оранжерията.Казаха ми ,че за картофа е полезна пепелта от печките.Ние обаче пепелта е насипваме периодично като дезинфекция в кокошарника.Та това е което знам за наторяването от дядо ми.Който все пак няма специализирано образование ,така че не казвам ,че е правилно.

21.06.2013 в 11:18

Мнението е редактирано за последно на 2013-06-21 11:28:58

от 5 до 15 тона на декър за да има положителен резултат

21.06.2013 в 12:32

ecoreltd.com organi4na tor ot kokoshki nasipno za listno i na granula za osnovno podhranvane, kakto i regulira kiseli po4vi

16.11.2013 в 01:02

Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем

19.12.2013 в 17:37

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

•  Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Никея Трейд ЕООД Никея Трейд ЕООД

Никея Трейд ЕООД се занимава с внос на употребявани трактори - John Deere, CASE, Massey...