Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: мярка 112 - Създаване на стопанства на млади фермери

Как точно се пресмятат тези таблици ? я някой да обясни или да ми каже за орехи колко дка са необходими за да се кандидатства ?
мисля че горе доло троино колко преди,но нека каже някои по запознат

29.05.2014 в 21:52

Ами аз питам,защото и със полските домати стана много голяма пародия,ако някой знае как се изчисляват,моля нека каже със колко дка полски домати се стартира със тази нова таблица.

270....

270 дка ли

26 дка ги смятам аз

как ги получавате тези декари ? не мисля че са необходими нито 270 нито 26 дка полски домати, отгоре пише че графата показва колко лева субсидия се получава за 1 декар от съответната култура, демек за 25 000 лева при отглеждане на полски домати го смятам 25000/270=47,89 дка полски домати? като въведеш декарите които имаш от съответната култура в нейната графа ти излиза и субсидията която получаваш с тях ? за винени лозя искат 130 декара за 25 000 лева ? а краставиците на опорна конструкция трябва да са 5,81 дка за начало ли? нека някой от знаещите да обясни как се изчисляват необходимите декари за начало и край, ако и на тях им е ясно естествено де, аз имам 57дка винени лозя, 5дка десертно, 2дка кайсии и имам възможност да гледам няколко декара краставици или домати ама колко ли ми трябват..

делите 9400 евро на стандартната разлика и получавате колко са 4 икономически единици в декари или брой животни. тоест 9400/270 = 34,815 дка.

29.05.2014 в 21:56

Ами аз питам,защото и със полските домати стана много голяма пародия,ако някой знае как се изчисляват,моля нека каже със колко дка полски домати се стартира със тази нова таблица.

270....

270 дка ли

26 дка ги смятам аз

как ги получавате тези декари ? не мисля че са необходими нито 270 нито 26 дка полски домати, отгоре пише че графата показва колко лева субсидия се получава за 1 декар от съответната култура, демек за 25 000 лева при отглеждане на полски домати го смятам 25000/270=47,89 дка полски домати? като въведеш декарите които имаш от съответната култура в нейната графа ти излиза и субсидията която получаваш с тях ? за винени лозя искат 130 декара за 25 000 лева ? а краставиците на опорна конструкция трябва да са 5,81 дка за начало ли? нека някой от знаещите да обясни как се изчисляват необходимите декари за начало и край, ако и на тях им е ясно естествено де, аз имам 57дка винени лозя, 5дка десертно, 2дка кайсии и имам възможност да гледам няколко декара краставици или домати ама колко ли ми трябват..

делите 9400 евро на стандартната разлика и получавате колко са 4 икономически единици в декари или брой животни. тоест 9400/270 = 34,815 дка.

Благодаря за отговора и извода е ясен аз поне няма да очаствам повече непосилни са тези цифри от 3,5дка на 34 няма как и няма и кой според мен да очаства,ами то това се и очакваше да стане,така да направят работите,че после да викат пари има кандидати няма

29.05.2014 в 22:04

270....

270 дка ли

26 дка ги смятам аз

Да не си имал впредвид 3 икономически единици,защото в проектът на наредбата пише: § 1 В чл. 3, ал. 2, т. 1 думите „минимум 4,5” се заменят с „минимум 3,0”. и това 9400евро от къде го прочете ?

29.05.2014 в 22:11

Какво стана с изискванията за ЧКЧ ?

Според новия проект на Наредба № 9,таблицата за изчисляване на икономическия размер на земеделско стопанство ,за ЧКЧ от 56 кв.м. за 1ИЕ се променя на 195 кв.м. за 1ИЕ -http://prsr.government.bg/index.php/bg/sections/l3/27

29.05.2014 в 22:11

до БИЗНЕСПЛАН колега може ли да поясниш необходимо ко-во свине -майки за кандидатстване и за чкч благодаря предварително

29.05.2014 в 22:15

Колеги, има ли някой който простичко да обясни как точно да пресметнем с какво трябва да кандидатстваме. Аз съм с 230 кв.м. чкч и пчели. Признавам си, че нямам представа как да пресметна колко кошера ми трябват, за да мога да кандидатсвам /в комбинация с червеите/.

29.05.2014 в 22:36

Какво стана с изискванията за ЧКЧ ?

Според новия проект на Наредба № 9,таблицата за изчисляване на икономическия размер на земеделско стопанство ,за ЧКЧ от 56 кв.м. за 1ИЕ се променя на 195 кв.м. за 1ИЕ -http://prsr.government.bg/index.php/bg/sections/l3/27

Здравей,

Как ги сметна - 1 ИЕ = 195 кв. м. за ЧКЧ?
Колко квадрате е за "Гъби на открито"?

29.05.2014 в 22:40

zdraveite , nov sam i ne razbiram mnogo , no imam jelanie da zapochna s 7 praseta , iskam da popitam dali moga da polu4a nqkakva finansova pomosht pri polojenie 4e nikoga ne sam kandidastval po takiva programi ? blagodarq predvaritelno !

29.05.2014 в 22:41

При гъбите няма промяна,пчелите от 33 пч.сем. стават 18 за 1ИЕ.А изчислението става със смяна да Показател за СР (лв./дка; лв./глава) ,взема се от новата таблица и се слага на старата,новата-http://prsr.government.bg/Admin/upload/Media_file_bg_1401338695.doc и старата-http://prsr.government.bg/Admin/upload/Media_file_bg_1343265065.xls

29.05.2014 в 23:07

Кандидатствахте ли през ИСУН?

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

forum