x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re:

здр. можеш ли да ми дадеш информация каде ги изкупуват на тия цени благодаря предварително

17.05.2011 в 18:52

Re:

Здравейте!

Много хубава тема... аз все още чета и се интересувам то бадемите.

Мисля да засъдя няколко дръвчета, различни сортове и да видя какво ще се получи... Но в доста от статиите прочетох, че е хубаво да се засаждат цитирам:

"Бадемовите дървета достигат най-големи размери в райони с малка надморска височина (до 350-400 м), на достатъчно проветриви и запазени от ветровете северни места. Най-подходящи микрорайони за отглеждане на бадема има в най-южните части на нашата страна (Източните Родопи), покрай Черно море и покрай Дунав."

Така мястото се намира на 30км северно от Пловдив, и се чудя дали там климатичните условия ще паснат за бадеми? За почвата и надморската височина не се притеснявам, защото имам са проверени.

Също така, до колкото разбрах "Кармел", "Калифорния" и "Нонпарейл" са най-качествените и най-произвежданите в цял свят. И тук имам въпросче? На няколко места прочетох, че между дърветата слагат кошери за да може пчелите да ги опрашват. Това предполагам е добра идея, но главния ми въпрос е, по равен брой ли се засаждат от сортовете, да кажем "Нонпарейл" и "Кармел" за да могат да се опрашат дръвчетата... и ако да как? през ред, през дръвче?

Гледах, доста клипчета и видях, че на няколко места, слагат тор и други препарати в дупката, а на други просто изкопават дупката и го засаждат нормално. Може ли някой, който има наблюдения да каже, кой е по-добрият вариянт, и каква е разликата.

Благодаря предварително!

Поздрави от мен и успех на всички в начинанията

17.05.2011 в 20:54

Re:

здр.Наскоро реших да се занимавам с отглеждането на бадеми изчетох мн фороми и мнения но все още несъм говорил с никой който се занимава с тази дейност ще съм ви крайно признателен ако някой отдели време примерно в скайп за да задам няколко въпроса.

07.06.2011 в 07:41

Re:

Здравейте на всички.Решил съм да засадя към 50 дръвчета бадеми в русенска област.Искам да попитам в 1 декар колко дръвчета влизат и дали този раион е подходящ за бадеми.Имам 2 декара под наклон с подпочвена вода и кладенец,така че мога да поливам.
Също така от къде мога да закупя дръвчета в близост до Русе.
Благодаря ви много предварително.

03.08.2011 в 01:44

Мнението е редактирано за последно на 2011-08-03 01:45:04

Re:leshnitsi

zdravete badeshti kolegi!prochetoh mnogo staratalno foroma,no mnogo neshta nesa mi iasni!nikoga nesam se zanimavala s zemedelie.a iskam da nasadia leshnitsi i bademi evetualno,ako rastat v nashia krai az sam ot samokov!mnogo shte sam vi blagodarna ako niakoi mi obiasni goredolo kolko shte mi izleze ivestitsiata,v dekar kolko darveta ima?kolko rakdat?pazar kak se tasi?s cherupki le se prodavat?triabvali da gi susha?po niakoia programa mogali da kadidatstvam za sobsidia s tiah?kolko rajdat?i oshte se tekiva vaprosi me machat! niakoi kolega koito e zapoznat ili se zanimava s leshnitsi ako moje da se svje s men i da dade saveti na edin novak! mnogo blagodaria predvaritelno za sadeistvieto!

07.09.2011 в 16:26

Re:лешници

Фокси , пиши на кирилица , че се изкъртих докато ти прочета поста.
На въпросите :
-лешниците би трябвало да виреят безпроблемно в смоленско.По принцип за тях е благоприятен по-хладен и по-влажен климат. Бадема е топлолюбив , издържа на засушаване и се сади на места без повратни студове(слани)
-лешниците могат да се садят 4х4м или 5х5м.Бадема 5х5м.
-една фиданка е 4-5лв , ако е от лицензиран разсадник , с сертификат за произход (а на теб ще ти трябва , ако ще кандидатстваш по програма) и повече.
-колко раждат колегите са написали
= да , трябва да се сушат
-пазар както намериш ( или по-точно както те прекарат търговците).Едно от положителните неща на черупковите плодове е , че можещ да изчакаш по-добра цена и стоката ти няма да се развали.
-за програма се обърни към службата за съвети в земеделието във вашия край. Длъжни са да те консултират безплатно.
-фиданки можеш да си купиш от института в Пловдив -бадеми с 100%гаранция и лешници от филиала им в Кърджали- там май имат дървовиден сорт.Има и други лицензирани разсадници - потърси в нета.
Дано съм бил полезен. Ако имаш други въпроси - питай.
Успех!

07.09.2011 в 21:23

Re:

Пазар за лешници си има! Но докато започнат да дават си искат своето. ,,Инвестирайте в земя момчета,тя не се произвежда! ''- Марк Твен

07.09.2011 в 21:27

Мнението е редактирано за последно на 2011-09-07 21:30:38

Re:

здравейте. лицензиран производител на разсад орехи лешници съм. лешник се сади 4на 4 метра ,дупка с размери : 0,40 , 0,40 на 0,40 м.започва плододаване на 4-та год.цени на разл. фиданки: 2: 3:4 лв. без ДДС .тел за контакти : 0898862448 - В. Петров гр Шумен

08.09.2011 в 13:09

Re:

Мерси за ценната информация!но аз не съм от смолян а от самоков.

08.09.2011 в 16:56

Re:

Мерси за цената на фиданка когато стигна до закупуването ще ви се обадя

08.09.2011 в 16:59

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...