Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Цени на лешници и бадеми

хайде колеги,предполагам че вече берете,или сроковете от предния програмен период минаха и продукция не ви интересува.предполагам ,че като мен сте се сблъскали с контрабандния внос от турция и ентусиазма ви се е охладил.опарихте ли се от сухото и горещо лято с високи температури?

берем на ръка,сушим на слънце ,чупим с чукче и си ги ядем и раздаваме на приятели защото тук пазар за българско няма.

27.01.2017 в 09:25

Първо,ако аз имам 5годишно насаждение от лешници на 5 години влизащов плододаване никога няма да го разора. Земя бол прави проекти. ПО скоро проблема е в късното влизане в плододаване. аз имам 4 годишни насаждения не са правени по програма дето бера по един джоб, но се надявам след година две да бера повече. нелегалния внос не е страшен ако произвеждаш евтино. птеди 3-4 коментара има обява за купува лешници 10 лева без черупка това е 5 лева с черупка. Не мисля , че е толкова зле.

27.01.2017 в 22:01

велиммире,цена от 10 лв за ядка е подигравка.при рандеман от 50% плюс разход около 2лв за почистване на ядката,плюс 10% начупена ядка и преките производствени разходи,печалбата ти е около1,50 на кг черупка.това при положение ,че лешника ти е едър и с добър рандеман.при римския едрината не е проблем ,но рандемана често е към 30% с не особено добро качество.при другите дребносортови в началното плододаване качеството и рандемана е отлично,но след влизане в пълно плододаване стават дребни и с нисък рандеман.така че нещата не са хич розови,при 100кг добив и при внос на турска ядка на 13лв.

28.01.2017 в 10:09

велиммире,цена от 10 лв за ядка е подигравка.при рандеман от 50% плюс разход около 2лв за почистване на ядката,плюс 10% начупена ядка и преките производствени разходи,печалбата ти е около1,50 на кг черупка.това при положение ,че лешника ти е едър и с добър рандеман.при римския едрината не е проблем ,но рандемана често е към 30% с не особено добро качество.при другите дребносортови в началното плододаване качеството и рандемана е отлично,но след влизане в пълно плододаване стават дребни и с нисък рандеман.така че нещата не са хич розови,при 100кг добив и при внос на турска ядка на 13лв.

28.01.2017 в 10:16

Не знам защо, не побликува репликата ми под чужд коментар, а само чуждия коментар.Тези 2 лева за почистване ми се виждат малко много. сигурен съм, че при оптимизиране на процеситебране/почистване/чупене почистване нещата ще са по добре. а и ако дейстително се получава доход 150 лв от декар нещата са почти златни!

28.01.2017 в 10:51

Като ги правихте тези насаждения не знаехте ли къде е Турция и че тя е най-големият производител в света?

Ако аз бях наследил лешникова градина, щях да правя следното:
При добиви от 100 кг. на декар щях да обявя, че всеки може да си набере лешници срещу 4-5 лв. килото.;
При разход на декар от 150 лв. и още 100 лв. калкулирани стари разходи получените 30 кг. качествена ядка щеше да ми струва 8 лв. кг. Според количествата, сам или орташки, щях да търся директна реализация, най-вероятно в заведения в големите градове или курортите, на цени осезаемо под пазарните, но много над изкупните.

28.01.2017 в 11:19

2лв вземат на ишлеме,като ти дават около 40%рандеман.останалите начупени ядки си ги вземат.ако имаш машина за чупене,калибратор и веялка нещата ще са по друго яче,ама неисе пак до около 1 лев да го докараш.на мен ми е интересно как отделяте купулата(шишлюпата),защото аз виждам голям зор на ръка ,особено за дребноплодните сортове.

29.01.2017 в 14:46

спасението е в собствена база, аз на това сега наблягам.

29.01.2017 в 15:08

преди да се хвърлиш да купуваш техника,помисли добре дали си заслужава.след 1 година не можеш и взе и полвината цена.като пример бих ти дал самия себе си и колеги,които накупихме тракторчета втора ръка заоколо 20 дк.това не си заслужава поддръжката,да не говорим ,че цените на овощията са все по надолу,визирам ябълки,праскови,сливи.в момента такива насаждения в пълно ,начлно плододаване няма кой да ги купи,да не говорим за техника 3та ръка.

29.01.2017 в 18:57

ав съм с 70 дка бадеми които започнаха да плододават ,трактор имам и си изкарва подръжката проблема е в преработката на продукцията няма читав пазар

29.01.2017 в 19:34

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

forum