x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Коя институция да сезирам?

През уикенда продадох няколко говеда за до угояване! Начинаещ съм. След една седмица пазарлък?!?!
По време на пазарлъка няколко души ме предупредиха, че купувача е некоректен и да внимавам с него. За това държах да уточним, цена, начин на плащане (на кантара), доставка.
На края купувача пак си удържа 10% от договорената цена. Тъй като бе уговорена фактура, а плащането ще е по банков път, а банките почиват уикенда. Тъй като ми даде 90% от цената, аз си свалих марките и не му дадох паспортите на животните. Пътен лист не пускахме, че сме от един град. След сделката се бяхме разбрали, да го направим.
Аз не съм съгласен да му оставя животните на тая цена!
Подписал съм му разходен ордер за изплатената ми сума 90% от уговореното.
Написах му фактура за 100% от цената.
Той смята да не плаща, щял да пуска жалба в Полицията, че не му давам паспортите и марките.
Аз не съм съгласен да ме прави на глупак! Или да ми плаща договореното или да ми връща животните!
От БАБХ ми викат и двамата сте за наказание, оправяйте се!
Та към коя институция от безбройните в държавата ни да се обърна?
Без Съд, че там ще минат години, преди да започне делото..

11.06.2018 в 21:48

Re: Коя институция да сезирам?

Освен съд няма друга институция която да ти помогне.

12.06.2018 в 10:32

Re: Коя институция да сезирам?

Не разбрах нещо- той платил ли ти е 90% от сделката, или не?

15.06.2018 в 12:25

Пречи ли на работата във фермата лятното часово време?

• BASF (БАСФ) България BASF (БАСФ) България

BASF е лидер в световната химия: The Chemical Company . Нашето портфолио предлага химикали,...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Мадара АГРО ЕООД Мадара АГРО ЕООД

„Мадара АГРО“ ЕООД е един от най-големите производители на земеделска техника в...

• АМИТИЦА АМИТИЦА

Амитица ООД предлага професионални и високоефективни решения, продукти и технологии в областта...

Агромашина Груп Агромашина Груп

Агромашина груп предлага всичко за земеделието – нови трактори Same, Kubota, Lamborghini....

АГРОТЕХНИКИ И КО ООД АГРОТЕХНИКИ И КО ООД

АГРОТЕХНИКИ И КО ООД е фирма със седалище град Карнобат, Индустриална зона Север. Фирмата...

• ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

АГРОЛА ООД АГРОЛА ООД

”АГРОЛА” ООД , ЕИК 114685177 е със седалище и адрес на управление: гр. Плевен,...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

forum