x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Трактор Кейс мх80с

Колеги здравейте,преди една година купих Трактор Кейс модел МХ80С,с него култивирах и засях и торих но тогава сутрин като я запаля и потегля на работа една червена лампичка която е за трансмисията на скоростите ми искаше да ми свети(Не ми светеше постоянно),след 10-15 минути каране тази лампичка угасваше,проверих нивото на маслото което беше на минимума,естествено че му долях масло около 10 литра но тогава лампичката почна да свети постоянно само на тихи обороти угасва,след време обслужих трактора нали масла и филтри но проблема не се оправи та нека колегите които са се сблъскали с подобно нещо да се включат,всяко мнение е важно за мене пък и не знам от къде да почна да търся проблема,благодаря предварително

13.02.2018 в 13:44

Re: Трактор Кейс мх80с

Колеги здравейте,преди една година купих Трактор Кейс модел МХ80С,с него култивирах и засях и торих но тогава сутрин като я запаля и потегля на работа една червена лампичка която е за трансмисията на скоростите ми искаше да ми свети(Не ми светеше постоянно),след 10-15 минути каране тази лампичка угасваше,проверих нивото на маслото което беше на минимума,естествено че му долях масло около 10 литра но тогава лампичката почна да свети постоянно само на тихи обороти угасва,след време обслужих трактора нали масла и филтри но проблема не се оправи та нека колегите които са се сблъскали с подобно нещо да се включат,всяко мнение е важно за мене пък и не знам от къде да почна да търся проблема,благодаря предварително !!!!

13.02.2018 в 18:03

Мнението е редактирано за последно на 2018-02-13 18:05:33

Колеги здравейте,преди една година купих Трактор Кейс модел МХ80С,с него култивирах и засях и торих но тогава сутрин като я запаля и потегля на работа една червена лампичка която е за трансмисията на скоростите ми искаше да ми свети(Не ми светеше постоянно),след 10-15 минути каране тази лампичка угасваше,проверих нивото на маслото което беше на минимума,естествено че му долях масло около 10 литра но тогава лампичката почна да свети постоянно само на тихи обороти угасва,след време обслужих трактора нали масла и филтри но проблема не се оправи та нека колегите които са се сблъскали с подобно нещо да се включат,всяко мнение е важно за мене пък и не знам от къде да почна да търся проблема,благодаря предварително !!!!

13.02.2018 в 18:25

Ако трактора ти има suction screen всмукателна цедка извади я и виж да не е запушена. За целта ще трябва да източиш маслото.

14.02.2018 в 16:46

Здр John50,да има,от там ще почна,а как да проверя или разбера дали датчика който е приспособен на филтъра за трансмисията на скоростите ми работи,благодаря предварително!!!

14.02.2018 в 19:24

Ако датчика е за налягане, може да го провериш като измериш налягането във филтъра, ако естествено можеш да закачиш манометър към него. В много от случаите проблема е в датчиците, в повечето случаи те отчитат по-ниско налягане или температура и затова лампата светва. Това, което можеш да прповериш е дали датчика е занулен и дали получава нужното напрежение. Повечето от тях работят с 5 волта. За напрежението пробвай между двата кабела, ако има трети, трябвада имаш напрежение само между два от тях. Също така пробвай за напрежение между двата кабела и между положителния и доброр чисто място на трактора за заземяване, ако има разлика, трябва да проследиш негативния кабел за да видиш къде е проблема. Също така трябва да провериш кабелите за съпротивление, ако е голямо явно има проблем някъде по кабела.

15.02.2018 в 02:49

Благодаря ти John50 ще се опитам!!!!

15.02.2018 в 08:32

Благодаря ти John50 ще се опитам!!!!имам и друг въпрос,значи имам колега който си купи Джон Диър 6620 е модела от 2003или 2004година,трактора е в перфектно състояние но след като поработи около час почват да му светят две червени лампички на таблото като само мигат,иначе трактора си върви без проблем,направих видео за да ти покажа,ако можеш да помогнеш,благодаря ти предварително!!!
На снимката се вижда мигащите лампички са СТОП и горната лампичка над нея!!!

15.02.2018 в 13:06

Червената лампичка показва, че налягането в скоростната кутия е твърде ниско. Когато завъртиш ключа, без да палиш трактора трябва да се появят букви следвани от числа. Буквите ще са ЕРС или ТСU, в зависимост от скоростната кутия която е на трактора. За да ти кажа повече ми трябват тези номера. Кажи му да погледне отдолу, в предната част на скоростната кутия, където са датчиците дали някой клон или нещо друго не е скъсало някои от кабелите или счупило някои от датчиците. Върху тях има покритие, трябва да се махне, 13мм ключ, за да се види добре дали има проблем. Ако скоростната кутия е IVT при някои от тях тези неща са от ляво близо до задния мост.

15.02.2018 в 15:58

Благодаря ти,утре ще проверим и ще ти кажа!!!

15.02.2018 в 16:53

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

• Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

forum