x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

ЗП и счетоводството

Здравейте колеги, има ли такива от Вас които сами се справят със счетоводството на ЗП си. Нямам работници, почти нямам и издадени фактури, дори към момента съм си спрял осигуровките. Интересуваме кога трябва да си пусна за новата земеделска година осигуровки, и мога ли сам да върша тези неща. Благодаря предварително за съветите... Успешна година на всички!

10.02.2018 в 12:59

Re: ЗП и счетоводството

Здравейте колеги, има ли такива от Вас които сами се справят със счетоводството на ЗП си. Нямам работници, почти нямам и издадени фактури, дори към момента съм си спрял осигуровките. Интересуваме кога трябва да си пусна за новата земеделска година осигуровки, и мога ли сам да върша тези неща. Благодаря предварително за съветите... Успешна година на всички!

Хайде сега, който те е посъветвал да спреш осигуровките, да ти каже и кога и как да ги подновиш.
На какво основание си ги спрял?

10.02.2018 в 17:35

Има вариант за спиране и подновяване на дейност от сезонен характер и плащане съответно на осигуровки и данъци.
ПИСАЛ СЪМ ТИ ПОДРОБНО НА ЛИЧНИ

10.02.2018 в 20:29

За adriana: Не съм го карал аз да спира, но го посъветвах как да го прави правилно.

10.02.2018 в 20:42

Адриана, тук е място за взаимопомощ и ще спра с теб до тук.
Със Зевс съм имал пререкания, но чест му прави, че винаги иска да помогне. Колега напиши и за другите.

Това, което знам, че ако изпълняваш проект не трябва да спираш дейност и за ден.

11.02.2018 в 08:09

Zevs благодаря Ви! чест Ви прави, че винаги помагате на хората! Дано има повече хора като Вас!
Увас, аз не изпълнявам проект, но със спирането на осигуровки НЕ прекратявам ЗП.

11.02.2018 в 08:57

Има вариант за спиране и подновяване на дейност от сезонен характер и плащане съответно на осигуровки и данъци.
ПИСАЛ СЪМ ТИ ПОДРОБНО НА ЛИЧНИ

Съгласна съм.
За това и попитах за основанието за спиране на осигуряването.
Осъзнавам как е прозвучала първата част от поста ми.
Но съм се нагледала и наслушала на всякакви безумни самоинициативи.
Хубав ден!

11.02.2018 в 10:38

Адриана, тук е място за взаимопомощ и ще спра с теб до тук.
Със Зевс съм имал пререкания, но чест му прави, че винаги иска да помогне. Колега напиши и за другите.

Това, което знам, че ако изпълняваш проект не трябва да спираш дейност и за ден.

Ако не осъзнаваш смисълът на въпроса ми за основанието на спирането, ще продължаваш да изказваш предположения.

11.02.2018 в 10:41

На въпроса ти: Заявление ДФЗ и Осигуровки НАП, ще ти отговоря тук: понеже и колегите може да имат мнение.
Двете институции са свързани само за "инфо", но имат различна "фундаменталност" и начин на работа. Временното спиране на осигуровките, не ти пречи на заявлението по Директни плащания, защото поетите ангажименти са за цялата стопанска година, въпреки периода на активна работа. Необходимо е стопанството ти да поддържа изискванията по Наредба 3 за ДП.
Увас е прав за ЗП, които изпълняват проекти, там не може да се прекратява периодично, така както и не може да се намали дейността си под определения минимум на подписан договор, като ангажимент.

11.02.2018 в 11:09

Здравейте, аз имам въпрос към по компетентните. При положение че прекъснем осигуряването за няколко месеца например последните месеци от годината имаме ли право да приспадаме 60%НПР от облагаемия доход от зем.дейност. Да се има предвид че субсидиите се получават в друг отчетен период и или през посочения период в който не сме се осигурявали напр.декември месец.

11.02.2018 в 14:15

Пречи ли на работата във фермата лятното часово време?

• Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Агромашина Груп Агромашина Груп

Агромашина груп предлага всичко за земеделието – нови трактори Same, Kubota, Lamborghini....

ЕКОДАРПОЛ ЕКОДАРПОЛ

ЕКОДАРПОЛ  е полска компания, която произвежда органични био торове и почвени...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

•  Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Агрия АД Агрия АД

ИСТОРИЯ   Агрия АД е създадена през 1932 г., за да задоволи...

АГРОЛА ООД АГРОЛА ООД

”АГРОЛА” ООД , ЕИК 114685177 е със седалище и адрес на управление: гр. Плевен,...

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Мегатрон ЕАД Мегатрон ЕАД

Мегатрон ЕАД  е основана през 1998 г. и е официален представител в България на водещи...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

forum