x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Проблем с договори за наем

Здравейте,
Регистрирах едногодишни договори(без нотарус или вписани) за 100 дка ливади.За жалост 50 дка от тях са дублирани с други ползватели.Направихме среща с тях и аз им предложих да си ги разделим,но те отказаха.В закона пише,че в такъв случай тези имоти стават недоговорени и никой не ги получава.Обаче днес пак бях в ОСЗ и те казаха,че най вероятно тези имоти ще ги получат другите,защото лятото не съм подал декларация по чл.70.Проблема с дублирането е че за един имот има над 10 наследника и всеки е сключил договор с различен човек.Какво може да се направи в този случай и дали някой има телефон на юрист който е запознат в тази сфера?

29.01.2018 в 18:29

Re: Проблем с договори за наем

За тази стопанска година най - вероятно нищо не може да се направи.
Договорите сключени при нотариус имат по-голяма тежест от едногодишните, но трябва се сключат с наследници притежаващи повече от 50% от имота (т.е. не можеш да отидеш само е един наследник при нотариуса и да сключиш договор за целия имот).
Друг вариант е да сключиш договор не за целия имот , а за идеална част.

Ако някой колега се сеща за нещо друго ще се радвам да го сподели с нас.

29.01.2018 в 21:33

Ако ОСЗ въведат договорите, правното основание ще се появи и при двамата ви. Ако не се разберете кой, коя част да очертава застъпването ви е гарантирано , санкцията също.
Юрист нищо не може да направи. Суха теория.
Знам, че гониш субсидията(само), но моя съвет е подготви си следващата стопанска година, а тази ще е - каквото дойде

29.01.2018 в 22:47

За тази стопанска година най - вероятно нищо не може да се направи.
Договорите сключени при нотариус имат по-голяма тежест от едногодишните, но трябва се сключат с наследници притежаващи повече от 50% от имота (т.е. не можеш да отидеш само е един наследник при нотариуса и да сключиш договор за целия имот).
Друг вариант е да сключиш договор не за целия имот , а за идеална част.

Ако някой колега се сеща за нещо друго ще се радвам да го сподели с нас.
Колега 50% искат само за аренден договор, договор за наем сключен при нотарио и вписан в агенция по вписванията може и само с един наследник но има таван 3 години. Миналата седмица сключих няколко такива.

30.01.2018 в 09:07

Колега hhriskov за 2018 нищо неможеш да направиш. Но можеш веднага да сключиш наемен договор за новата стопанска година в срок от 3 години. Необходимо ти е 1 наследник, удостоверение за наследници,скици на имотите и договора в три екземпляра и право при нотариоса. Знаи че при застъпване твоят договор може да отпадне само ако някой е вписал друг договор с по предна дата от твоя така че не се бави ами право при нотариус.

30.01.2018 в 09:18

Благодаря за бързите отговори,наема за 3 години е добър варянт.Говорих с юрист и той ми спомена,че договора за наем до 3 години може само да се впише в имотният регистър без да е нотариално заверен.Направих един за 2 години и отидох да го впиша,но съдията ми отказа .Къде е истината не знам,всеки твърди различно.Обадих се и в агенцията по вписванията в другия град,там пък ми казаха,че може да се впише и без нотариална заверка....

30.01.2018 в 18:55

Благодаря за бързите отговори,наема за 3 години е добър варянт.Говорих с юрист и той ми спомена,че договора за наем до 3 години може само да се впише в имотният регистър без да е нотариално заверен.Направих един за 2 години и отидох да го впиша,но съдията ми отказа .Къде е истината не знам,всеки твърди различно.Обадих се и в агенцията по вписванията в другия град,там пък ми казаха,че може да се впише и без нотариална заверка.... Този юрист които си питал според мен нещо се е объркал без заверка при нотариос всеки договор може да бъде потенциално фалшификат. Все едно някои да заложи апартаментати в негова полза и да му го впишат залога без нотариална заверка. А и незнам какъв е проблема да си го завериш нотариално.

30.01.2018 в 21:04

Мерси за помоща
То проблем няма,прото малко скъпо ще излезне,но няма как...

31.01.2018 в 19:31

всеки договор може да бъде потенциално фалшификат. Все едно някои да заложи апартаментати в негова полза и да му го впишат залога без нотариална заверка. "
Нотариуса не гарантира абсолютно нищо!
Той е един официален свидетел на сделката.
Не веднъж съм купувал земя със тежести при различни нотариуси - дългогодишен аренден договор!
След като разбера проблема и го уведомя, той гордо ми заявява, че не му било работа да проверява за тежести.
Вече всеки може да си проверява електронно тежестите, срещу левче.
Така тачените нотариуси го правят срещу 10лв на имот...

01.02.2018 в 10:32

Договорът за наем само удостоверява обстоятелствата за които страните са постигнали съгласие, той нито поражда, нито прекратява наемното правоотношение. Наемът на веща започва с физическото й предаване в държане от наемодателят на наемателя и се прекратява с връщането на веща. В този смисъл няма изискване наемодателят да е собственик на веща, а за едва вещ, в случая земеделски имот, може да има 10 подписани договора, но страни по наемното правоотношение са само държателят на имота и този, който му го е предал.
Няма никакъв смисъл да подписвате договор или да го вписвате, ако реално не сте въведен в държане на имота.

03.02.2018 в 11:31

Как бихте оценили реколта 2018 до момента?

• Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

forum