Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

ботуш - ралник за сеялка КУРТ

Новите ралници (ботуши) на Курт нещо не са докарали извивката като на старите.(Старите са по-добри)
На западните сеялки правия участък от кривата е почти 10 см, докато на курта е 1-2 см.
Това оказва влияние понеже се получава уплътнение на почвата на дъното на браздата.....и по бавно изникват семената

27.12.2017 в 13:31

Re: ботуш - ралник за сеялка КУРТ

Немисля че ще има някакъв проблем и на моя курт са същите и нямам проблеми с поникване или дълбочина

27.12.2017 в 19:56

До мен сяха с Матермак (пак с анкерни ботуши) и там посева изникна задружно .....
докато при мен изниква на три пъти (може и от семената да е било незнам)

28.12.2017 в 12:58

ето и основната причина за не прецизната сеитба

16.02.2018 в 08:23

Мнението е редактирано за последно на 2018-02-16 08:23:49

Може ли малко разяснение по снимките и причината ,че в много ниска резолюция ги отваря и почти нищо не се вижда.

При мен курта е със старите анкери ,смятам да му ги сменя с новите и ми стана много интересно мнението ти колега. Аз забелязах ,че старите са по-ниски и често при по-пръхкава почва ралниците за буците почват да се влачат в земята и да бутат пръст. Така едно ,че вадата става досто ,второ ,че вади влажният слой отдолу и лепи по анкера.Докато при иртема от същата година ралника за буците се вдига по-високо и може да го нагласиш да работи на половин един сант над земятата като така бута само буците. При старите куртове това е масов пробле-Ние скъсихме ралниците за буците и ги вдигнахме максимално нагоре.Разликата в старите и новите анкери като височина е 5 см и смятам да купя от новите за да вдигна и от там височината.

16.02.2018 в 20:27

Снимките са с добра резолюция но като ги прикача автоматично се намалява резолюцията.
Идеята е следната колкото с по ниска дистрибуция на семената е сеялката толкова е по прецизна (т.е семената в реда са на еднакви разстояния)
при курта семената падат от 185мм височина.....а при амазонето и другите прецизни сеялки е около 80-100мм.
Друго нещо важно ...тези предните чистачи освен че чистят буците изпълняват и друга по важна функция - изравняват дълбочината на сеитбата т.е при неравен терен всичката пръст над зададената примерно 7 см се избутва на страни.
Но за да работят тези чистачи сеялката трябва да е вертикална (а старите куртове нямат тази елементарна отвесна стрелка)

16.02.2018 в 20:49

Мнението е редактирано за последно на 2018-02-16 20:53:46

Тя отвесната стрелка се прави лесно при желание. Проблема пир мен идва и от това ,че старите куртове много лесно забиват капаците на варигите в почвата.От там чупи втулката на капака пластмасовата и става едно голямо чудо.

16.02.2018 в 22:30

Аз също съм със стар АЛП и като съм нагласил вертикалността на сеялката с централния винт.....няма как да забие в почвата.
Капака остава доста на високо

17.02.2018 в 08:10

Мнението е редактирано за последно на 2018-02-17 08:12:28

Ще кандидатствате ли с проект по мярка 9 от ПРСР?

• ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

forum