Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Как да осъществя продажби без да съм в нарушения.

Здравейте колеги, от няколко години се занимавам с зеленчукопроизводство. От тази година и като ЗП. Към момента се реализирам от стопанството и общински пазари. Искам обаче да взема някое помощение под наем, в близкия по голям град. Какво ми е необходимо за целта от гледна точка документи, какви проверяващи могат да ме посетят, трябва ли ми касов апарат? Ще продавам само моя продукция. Благодаря предварително...

03.12.2017 в 15:59

Re: Как да осъществя продажби без да съм в нарушения.

Нищо сложно няма. Купуваш си един кочан с фактури и можеш да продаваш. За земеделски стопани - физически лица не се изисква задължително касов апарат. Можеш да продаваш в брой само с фактура или кочан с касови бележки.
Но ако ще продаваш на дребно, аз лично ти препоръчвам да си купиш касов апарат. В месеците които го ползваш ще си пускаш и месечни отчети. С касов апарат става по лесно и бързо.

Проверяващите ще ти искат най-много касови бележки и зелена карта + анкетна карта с културите които отглеждаш.
Не се плаши, давай смело.

03.12.2017 в 17:14

наредба № 26 от 14 октомври 2010 г регламентира всичко. Като ЗП имаш право да продаваш и само с касова ръчна бележка ,но само земеделска продукция /непреработена/ и нищо друго. Зависи какво ще продаваш и колко.

03.12.2017 в 19:29

Мнението е редактирано за последно на 2017-12-03 20:01:19

Благодаря Ви, ще продавам зелена салата, зелен лук и домати, но в анкетата карта имам подадено само домати. Салата и лук не бяха предвидени тогава. Има ли начин тези неща да се впишат сега?

03.12.2017 в 19:49

Щом ще взимаш помещение под наем,задължително кас.апарат!

04.12.2017 в 11:19

Щом ще взимаш помещение под наем,задължително кас.апарат!

Подкрепям мнението.

04.12.2017 в 13:05

Сега е момента. Направи си нова анкетна карта и отиди да сия завериш за стопанската 2017/2018г. в нея си впиши в засадени тези, които ще продаваш сега. Други неща, които мислиш че ще продаваш сложи ги в графа намерения. Веднъж регистрирана анкетна карта, можеш да и правиш колкото си искаш актуализации с промени в съответната стопанска година.

04.12.2017 в 17:49

Вярно, че е добре да се включи всичко, но това за проверяващи по пазарите не е интересно. Те гледат само зеленото талонче .

04.12.2017 в 18:08

НАП го гледат, даже имат онлайн достъп до анкетната ти карта и на базата на това се правят проверките. Вярвай ми, през няколко месеца сме в НАП, включително ползват и статистически институт за пределна продукция.

04.12.2017 в 18:19

Това наистина не го знаех.
Бреей, те пък много стриктни станали.

04.12.2017 в 18:27

Нужна ли е нова промяна в Наредба 3?

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

• Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

• Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

forum