x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Животни за Турция

Колеги, днес имаше среща на България с Турция. някой ходи ли? Очаквах да кажат че отварят пазара, а те - нищо, говорим........ поредната гавра е според мен с животновъдите. какво мислите?

27.11.2017 в 17:14

Re: Животни за Турция

И защо ви е пазар в Турция, като всички да се съберете не може два супермаркета в Люлин да заредите с месо?
В Турция е на сметка за заколиш 4 агнета, да ги сложиш в багажника и след границата да ги продадеш, но очевидно преговорите не са за такъв тип търговия, а за нормалния, при който се правят договори за дълъг период и се поемат ангажименти за износ на 10-15-20 тира с месо на месец. По времето на бай Тошо агнета се изнасяха с кораби, десетки хиляди на кораб.
Вие се съсредоточете върху субсидиите, от продукция пари няма да изкарате.

27.11.2017 в 19:49

И защо ви е пазар в Турция, като всички да се съберете не може два супермаркета в Люлин да заредите с месо?
В Турция е на сметка за заколиш 4 агнета, да ги сложиш в багажника и след границата да ги продадеш, но очевидно преговорите не са за такъв тип търговия, а за нормалния, при който се правят договори за дълъг период и се поемат ангажименти за износ на 10-15-20 тира с месо на месец. По времето на бай Тошо агнета се изнасяха с кораби, десетки хиляди на кораб.
Вие се съсредоточете върху субсидиите, от продукция пари няма да изкарате.

Е, кажи ми ка да конкурирам румънеца, де полуàва по 1000 евро на месодаина крава?
Да, субсидииите объркват много! Особено ако са както е при нас...

27.11.2017 в 20:35

Нищо общо нямат румънци или европейци. Всеки може да пита дядо си или баща си какво се вадеше от животни при соца. С 10 свини-майки живееш като Симеончо, с 2000 бройлера на партида си милионер, защото имаше пазарно стопанство - печелиш от произведеното, а не от службицата на земеделски производител, където получаваш минимална чиновническа заплата под формата на субсидии.
Имахте избор между това да печелите от произведеното или да получавате заплата, избрахте второто и след като държавата ви плаща няма никаква причина да мисли какво ще правите с произведеното. Правите каквото искате - в екарисажа, при циганите на Лакомото или на зимнина в буркани и луканки, държавата ви е дала пари и си е изпълнила ангажиментите.

27.11.2017 в 21:06

ТЕ ГОЛЕМИ СУБСИДИИ БЕ 150лв на крава. Направо не знам в какво да ги "инвестирам" в "ром" пастир или фураж все ми остават торби с пари. Последния изкупвач ми предложи невероятната цена от 360лв на крава за месо направо съм "УДОВЛЕТВОРЕН" от всякъде.
Сега съм сериозен: който иска да купи крави, бикове за клане на цена живо тегло 1,60 лв/кг да ми пише на лични. Имам 24 животни за продан. МОЖЕ И СУПЕРМАРКЕТА ОТ ЛЮЛИН ДА ДОЙДЕ.

27.11.2017 в 21:17

Нищо общо нямат румънци или европейци.
Я помисли пак!
Ние сме едно Европа, Румъния и БГ.
Румънеца и да си подари кравата има сметка да се занимава!
Подарява я на нашия пазар! Нашия пазар не иска моя добитък, защото аз не мога да го подаря.

На нашия пазар има сметка да си зърнар!
Или депутат-животновъд, де се урежда с хиляди декари пасища в планините.

Такова ни е субсидирането. Облагодетелства най-големите "ползватели" на земи!

28.11.2017 в 12:39

Пазарът и търговецът не търсят ниски цени, търсят сигурност. Сигурност има при производство, а тук не се произвежда нищо, освен краве мляко, като и то е несигурно. Писал съм много пъти, че само постоянното предлагане може да вдигне цената, а такова няма и не може да се предложи от отделен производител. Това е работа на асоциациите или голяма изкупвателна организация от типа на ЦКС. Нито една асоциация няма реална дейност в полза на членовете, тяхната работа е да успеят да измъкнат пари от министерството и уредят бранша им да получава субсидии. От субсидии обаче не се печели, печели се от произведен продукт.
Това, че тук се продават румънски говеда не е и не може да е проблем, при положение, че телешкото в магазините надхвърля значително изкупни цени от 3-3,50 лв. за кг. живо. Никой обаче не търси българско, защото няма сигурни доставки.
Зевс иска да продаде на смешно ниски цени, но продава една партида. Това означава за нея да се наеме специализиран камион, животните да се закарат в кланица, да търсиш хладилна база, после да обикаляш магазини за да им продадеш, но с уговорката, че партидата е единична и други няма да има и т.н. и т.н. Затова сериозните търговци не търсят месо на 1,60 веднъж в годината, а такова на 3 лв., но целогодишно или поне на 2-3 кланета за летния туристически сезон.
Защото никой животновъд не произвежда толкова много, организацията трябва да се направи от съответната асоциация, но нито една не се занимава с това. Нашите животновъди не избират менаджери за управители, а други животновъди, които си имат достатъчно работа из фермите, за да реализират месото или млякото на членовете, те са за да изпросят нещо или да участват в някоя стачка.

Нашето животновъдство е като кучето, което попитали защо мъдете са му отзад, а то отговорило: Че кое ми е наред, та и мъдите да са където трябва?

28.11.2017 в 17:02

Пазарът и търговецът не търсят ниски цени, търсят сигурност. Сигурност има при производство, а тук не се произвежда нищо, освен краве мляко, като и то е несигурно. Писал съм много пъти, че само постоянното предлагане може да вдигне цената, а такова няма и не може да се предложи от отделен производител. Това е работа на асоциациите или голяма изкупвателна организация от типа на ЦКС. Нито една асоциация няма реална дейност в полза на членовете, тяхната работа е да успеят да измъкнат пари от министерството и уредят бранша им да получава субсидии. От субсидии обаче не се печели, печели се от произведен продукт.
Това, че тук се продават румънски говеда не е и не може да е проблем, при положение, че телешкото в магазините надхвърля значително изкупни цени от 3-3,50 лв. за кг. живо. Никой обаче не търси българско, защото няма сигурни доставки.
Зевс иска да продаде на смешно ниски цени, но продава една партида. Това означава за нея да се наеме специализиран камион, животните да се закарат в кланица, да търсиш хладилна база, после да обикаляш магазини за да им продадеш, но с уговорката, че партидата е единична и други няма да има и т.н. и т.н. Затова сериозните търговци не търсят месо на 1,60 веднъж в годината, а такова на 3 лв., но целогодишно или поне на 2-3 кланета за летния туристически сезон.
Защото никой животновъд не произвежда толкова много, организацията трябва да се направи от съответната асоциация, но нито една не се занимава с това. Нашите животновъди не избират менаджери за управители, а други животновъди, които си имат достатъчно работа из фермите, за да реализират месото или млякото на членовете, те са за да изпросят нещо или да участват в някоя стачка.

Нашето животновъдство е като кучето, което попитали защо мъдете са му отзад, а то отговорило: Че кое ми е наред, та и мъдите да са където трябва?

Е, тук си абсолютно прав!
Скоро бях при румънците - отделиха ми цял ден да покажат кое как го правят. Искат да работят с нас...
Върнах се в БГ и реших да споделя,
Срещнах се с един ръководител на голяма фирма от основателите на първата асоциация в бранша.
Като разбра че искам да видя как работят и какво правят (за да ползвам опита им), за да работим заедно ме изгледа като крадец...
И ми показа че не съм желан... Един вид му крада хляба...
Е , за това никой не ни е виновен.

28.11.2017 в 20:58

Трябва ли да се плащат данъци върху субсидиите?

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

forum