Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Регистрация на животновъден обект

Здравейте,

Предстои ми да се регистрирам като земеделски производител с носачки, но ме насочиха, че първо трябва да се регистрирам като животновъден обект. За целта ми трябва някакво становище от общината, че мога да отглеждам носачки. Някой може ли да ми помогне и да ме насочи към кого трябва да адресирам писмото с искането и колко време отнема? Какво представлява регистрацията като животновъден обект, идва ли комисия или нещо подобно? благодаря предварително.

02.11.2017 в 10:39

Re: Регистрация на животновъден обект

Становището се дава от главния архитект на Общината . Явно ще използвате сграда, която е ползвана за друго?
Не помня вече точно какво иска, но ще е от документите за строеж. Преди да регистрираш ЖО прочети Наредба 44, ако има неща, които не са спазени, трябва да ги въведеш в нормите. Даже те съветвам като прочетеш Наредбата да се консултираш с някой от БАБХ, който ще прави регистрацията защото винаги може да се изпусне нещо. Не бързай защото за регистрацията се плаща преди разглеждане на документите. А парите не са малко и няма да ти ги върнат.

02.11.2017 в 14:07

Мнението е редактирано за последно на 2017-11-02 14:23:54

Предназначението на сградата трябва да е за стопански цели, и трябва да го пише в нотариалният акт, ако това го имаш , становище не се изисква.

04.11.2017 в 07:39

На мен от БАБХ-Сливен ми искаха да пише в акта изрично,че е за кокошки носачки,с което ме отказаха.Само стопанска постройка не вършело работа.Да си ядът сега вносни фибропронилови яйца на 40 стотинки!!!А иначе за до 350 кокошки ти трябва един хладилник за труповете и толкова.Има го в наредбата.

04.11.2017 в 16:18

Здравейте тази година регистрирах животновъден обект в друга свера но все пак е животновъден обект наистина искат становище от общината но общинските служители казват че това е работа на ветеринарната служба и ме накараха да пиша писмо до кмета на общината чаках не помня колко време за отговор пратиха ми отговор в който нямаше нищо разбираемо занесъх го във ветеринарната служба но и там не знаеха какво точно значи това което пише във въпросния отговор но все пак пробвах с него при мен се получи но все пак отиди в общината и попитай къде точно трябва да отид .късмет колега

04.11.2017 в 22:37

Добре,че никой,нищо не е разбирал,че да се получат нещата

05.11.2017 в 18:54

Ще кандидатствате ли по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани”?

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

forum