x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Регистрация на животновъден обект

Здравейте,

Предстои ми да се регистрирам като земеделски производител с носачки, но ме насочиха, че първо трябва да се регистрирам като животновъден обект. За целта ми трябва някакво становище от общината, че мога да отглеждам носачки. Някой може ли да ми помогне и да ме насочи към кого трябва да адресирам писмото с искането и колко време отнема? Какво представлява регистрацията като животновъден обект, идва ли комисия или нещо подобно? благодаря предварително.

02.11.2017 в 10:39

Re: Регистрация на животновъден обект

Становището се дава от главния архитект на Общината . Явно ще използвате сграда, която е ползвана за друго?
Не помня вече точно какво иска, но ще е от документите за строеж. Преди да регистрираш ЖО прочети Наредба 44, ако има неща, които не са спазени, трябва да ги въведеш в нормите. Даже те съветвам като прочетеш Наредбата да се консултираш с някой от БАБХ, който ще прави регистрацията защото винаги може да се изпусне нещо. Не бързай защото за регистрацията се плаща преди разглеждане на документите. А парите не са малко и няма да ти ги върнат.

02.11.2017 в 14:07

Мнението е редактирано за последно на 2017-11-02 14:23:54

Предназначението на сградата трябва да е за стопански цели, и трябва да го пише в нотариалният акт, ако това го имаш , становище не се изисква.

04.11.2017 в 07:39

На мен от БАБХ-Сливен ми искаха да пише в акта изрично,че е за кокошки носачки,с което ме отказаха.Само стопанска постройка не вършело работа.Да си ядът сега вносни фибропронилови яйца на 40 стотинки!!!А иначе за до 350 кокошки ти трябва един хладилник за труповете и толкова.Има го в наредбата.

04.11.2017 в 16:18

Здравейте тази година регистрирах животновъден обект в друга свера но все пак е животновъден обект наистина искат становище от общината но общинските служители казват че това е работа на ветеринарната служба и ме накараха да пиша писмо до кмета на общината чаках не помня колко време за отговор пратиха ми отговор в който нямаше нищо разбираемо занесъх го във ветеринарната служба но и там не знаеха какво точно значи това което пише във въпросния отговор но все пак пробвах с него при мен се получи но все пак отиди в общината и попитай къде точно трябва да отид .късмет колега

04.11.2017 в 22:37

Добре,че никой,нищо не е разбирал,че да се получат нещата

05.11.2017 в 18:54

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Никея Трейд ЕООД Никея Трейд ЕООД

Никея Трейд ЕООД се занимава с внос на употребявани трактори - John Deere, CASE, Massey...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

• Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...