Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Трактор с ремарке на заден ход

Колеги,помагайте!Наложи ми се да давам трактор ЮМЗ с обикновено,4 тонно двуосно ремарке с теглич назад и това ми отне близо час...Малко излагация,ама някой би ли обяснил достъпно техниката-с ляв за наляво ли,в кой точно момент да изправям?Има ли някъде нещо писано по въпроса....

29.03.2017 в 15:42

Re: Трактор с ремарке на заден ход

По тъпа тема не бях чел !

29.03.2017 в 16:01

Трудно е да даваш назад в началото, даже много трудно, а с приказки трудно ще разбереш.
Първия вариант е да тренираш и така ще се научиш, а другия по-лесния е да закачиш ремаркето на теглича отпред/ако имаш теглич отпред/, така се кара по-лесно ремаркето назад, а и ще схванеш принципа. Общо взето 'тавата' на ремаркето не трябва да се чупи под голям ъгъл, като даваш назад и видиш че тавата се чупи много, спираш и даваш малко напред. Тренировки майка.

29.03.2017 в 18:59

Мнението е редактирано за последно на 2017-03-29 19:00:42

Колега включи на ниски и давай назад.Преди 20 години така се научих

29.03.2017 в 19:01

Като се испотиш стотина пъти и ще се научиш

29.03.2017 в 20:26

всичко е до усет,,трудно се обяснява теоретично

29.03.2017 в 21:41

И с по малко тренировки може да стане но трябва усет. Аз се научих много бързо и сега го връщам в едно хале 60 метра и го паркирам както си искам. Ако искаш да се научиш когато гледаш назад не гледаи в ремаркето а в лафета и колелата и ще свикнеш бързо ,но както казах трябва и усет.

29.03.2017 в 21:55

Когато искаш ремаркето да завие наляво, въртиш волана надясно, а когато искаш ремаркето да завие надясно, въртиш наляво. Точно обратно на управлението на кола/трактор и др. подобни без ремарке. Трябва си и тренировка малко, за да свикнеш.

29.03.2017 в 22:09

Заключи ремаркето и ще го връщаш по-лесно. Освен това стягаш хубаво страниците и скарата да няма луфтове. Връщаш скоростите на най-бавните и пускаш скарата ниско долу.

29.03.2017 в 22:11

Колеги,благодаря на всички,които се отзовахте със съвет,с изключение на "колегата " агростарт (пост #2).Винаги съм се старал когато и ако мога да помогна с нещо на някого да го направя,а ако не мога-не вземам отношение.А той дори беше в списъка ми с приятели.Но има по-прагматични дейности,с които човек може да се съсредоточи от това да нищи структурата на нечия личност.Още веднъж по темата-разбрах,че с много тренировки се постига всяка конкретна маневра

30.03.2017 в 07:10

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

• Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

ЗемТех ООД ЗемТех ООД

ЗемТех ООД предлага тракторни машини, земеделска прикачна техника и градински пособия -...

• Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

forum