x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте г-н Вачев.Въпроса ми е следния;Имам сключен договор за аренда за срок от 6 години.В договора има клауза,че страните по сключването му ако нямат претенции една към друга да се счита за продължен отново за 6год.период.Има ли тази клауза тежест и ако да следва ли отново да регистрирам договора в поземлена служба.Благодаря предварително.

28.02.2017 в 10:23

Здравейте г-н Вачев, искам да попитам може ли да се анулира аренден договор, сключен само от един наследник без знанието на другите? И как става? Благодаря!

здравейте,

ако договорът е сключен преди 07.02.2017 г. не можете да го развалите, но ако е сключен след тоова - може.

Развалянето става по различен начин в зависимчост от това за какъв срок е сключен договора, дали е вписан и т.н. В едни случаи е възможно само с изявление до другата страна, а в други случаи развалянето може да стане само по съдебен ред

28.02.2017 в 10:55

Здравейте г-н Вачев.Въпроса ми е следния;Имам сключен договор за аренда за срок от 6 години.В договора има клауза,че страните по сключването му ако нямат претенции една към друга да се счита за продължен отново за 6год.период.Има ли тази клауза тежест и ако да следва ли отново да регистрирам договора в поземлена служба.Благодаря предварително.

Зависи. Принципно има сила, но в определени случаи може и да се атакува. Много зависи от арендатора и от клаузите на договора.

В общия случй обаче има сила и новият срок на договора трябва да се регистрира.

28.02.2017 в 10:58

Здравейте г- н Вачев!От няколко дни с нетърпение очаквам вашият коментар ! Мярка 6.3 ,колективен иск!

28.02.2017 в 11:19

Радо, не искам субсидии и проекти. Искам да иградя всичко малко по малко с мои усилия и средства. Искам да комбинирам животновъдство и растениевъдство. Казвам го общо, защото искам да почна от 1 вид животни и растения и да разширявам гамата. Имам къща с 2 - 3 дек. двор (плиблизително) бих почнала от вкъщи. Да изградя постройка за животни и да посадя някаква култура в двора. Но искам да разуча наредбите и законите, за да имам поглед когато се захвана с по-голямото нещо.

28.02.2017 в 19:28

До Росица. Не прави постройки за животни в регулация. Лека-полека ще изхвърлят Животновъдните Обекти извън населените места. Натам отиват нещата.

28.02.2017 в 20:19

952.2 ще го имам в предвид, но все пак ще имам домашни животни. Благодаря!

28.02.2017 в 20:51

Здравейте, интересувам се какви са практиките за подаване на колективен иск при неизпълнение на поети ангажименти от ДФЗ, МЗХ, РА и т. н. ?Става въпрос за мярка 6. 3 (Помощ за малки и средни стопанства), която вече седми месец се протака!

Много зависи за какво неизпълнение става въпрос и чии интереси са засегнати.

Имайте предвид, че производството по колективни искове е особено производство и се използва само за защита на колективен интерес, когато кръгът на увредените лица не може да бъде определен точно към момента на предявяване на иска. С този иск не могат да се защитават иднивидуални интереси!!!

Освен това много зависи какво точно искате да постигнете като резултат, защото и обхвата на колктивните искове е специфичен

Съгласно чл. 379, ал. 3 от ГПК Лица, които претендират колективният им интерес да е увреден или застрашен от нарушение по ал. 1, или организация за защита на увредените лица, на увредения колективен интерес или за защита срещу такива нарушения могат да предявят от името на всички увредени иск срещу нарушителя за преустановяване на нарушението, за поправяне на последиците от нарушението на увредения колективен интерес или за обезщетение на вредите, причинени на този интерес.

Така че, принципно е хубаво да се изяснят доста неща, преди да се мисли кой път на защита на интересите ви е най- удачен.

02.03.2017 в 12:41

Мнението е редактирано за последно на 2017-03-02 12:42:18

Здравейте г- н Вачев!Засегнати са интересите на около 2500 човека, всичките бенефициенти по мярка 6.3, които вече седми месец чакат да подписват договори, но всичко е потънало в мъгла!До колкото съм запознат с наредбите по тази мярка мисля ,че всички срокове отдавна са просрочени от ДФЗ!Простият ми въпрос, е какво да направим и как, защото имам информация ,че всичко ще се протака още доста време!С поздрав!

03.03.2017 в 00:31

Здравейте! Сина ми е бенефициент по мярка 6.1 млад фермер. По бизнес план има заложено увеличение на обработваемата земя с култури ,отглеждани по биологичен начин за което е получил 6 точки при първоначалното точкуване. Според тълкувания на министерството трябвало цялото стопанство към датата на второто плащане да е БИО. Това не е ли нарушение на бизнес плана ,който е неразделна част от Договора ,сключен със същото това министерство. Как може да бъде атакуван подобен казус?

06.03.2017 в 10:29

Ефективна ли е политиката за биопроизводство в България?

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Никея Трейд ЕООД Никея Трейд ЕООД

Никея Трейд ЕООД се занимава с внос на употребявани трактори - John Deere, CASE, Massey...

• ЕКОДАРПОЛ ЕКОДАРПОЛ

ЕКОДАРПОЛ  е полска компания, която произвежда органични био торове и почвени...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

forum