Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте,
Земеделски стопанин съм от май месец 2016 - пенсионер.
Трябва да си плащам всеки месец здравните осигуровки,но поради ред причини не съм имал възможност.Сега искам да си ги платя накуп до днешна дата, а в НАП ми казват че трябва да ме глобят с над 250 лв. Въпросът ми е: Така ли е в действителност(защото не им вярвам) или мога да си платя осигуровките със съответните лихви?
Благодаря.
Когато съм се регистрирал като земеделски производител не съм знаел или някой да ми каже че трябва и в НАП да подавам документи,и до ден днешен не съм ги подал. Така и не ми обясниха защо искат да ме глобят,заради документите или заради плащането.

250 лв. за неподадена декларация за начало на дейността, от 50 до 500 лв за неподадена декларация 1 за осигуровките и отделно лихви за самите осигуровки. А сега как ще подадеш данъчна декларация?

Изобщо си нямам идея как ще се развият нещата от тук на татък. За 19бр кози които отглеждам изобщо не си заслужава цялата разправия.

01.02.2017 в 20:22

Здравей те имам проблем с едър земеделец. Купува дялове от имоти който за ми под наем . Има 1 наследник например 8/25 от някой пра дядо.. Купува ги от този наследник без другите да знаят. Може ли другите наследници да развалят сделката. Той даже не ги купува ,а те се отказват от наследство в негова полза

06.02.2017 в 12:29

Може ли да бъде сключен договор ЗА НАЕМ за например 10 години само с един от многобройните наследници, който притежава малък дял от собствеността на имота? И договорът да се впише в Агенцията по Вписванията? Досега това беше възможно за договори за аренда, но хубостниците в парламента миналата седмица гласуваха на 2-ро четене промяна в Закона за арендата, след която договори за аренда могат да се сключват само с притежателите на минимум 50% от имота, а да се съберат всички те, за да се сключи договор рядко е възможно.

Здравейте,

имайте предвид, че в медийното пространство се шири малко погрешна информация по въпроса. Това, което беше прието в парламента, бяха промените в ЗСПЗЗ.

Промените в Закона за арендата в земеделието са още на етап "Комисия".
Вярно е, че я замислят тази промяна - минимум 50 % от идеалните части да могат да сключват договор за аренда, но това още не е гласувано.

Така че засега можете спокойно да си сключвате договорите за аренда дори и само с един съсобственик и да ги вписвате.

Много Ви благодаря за отговора! Наистина бях подведен от медийна публикация в синор.бг.

Този уикенд по Агро ТВ имаше коментар на последните изменения в ЗСПЗЗ. В допълнителните разпоредби на тоя закон било записано, че се променя и Закона за арендата в земеделието точно за това договори за аренда да се сключват със собствениците на поне 50% от имота. В крайна сметка отлежава ли още тая промяна в парламента или наистина е гласувано?

06.02.2017 в 13:18

Господин Вачев,
Предварително благодаря за времето и усилията които ще отделите за следния мой казус.
Имам договор за наем на земеделска земя за настоящата кампания.Понеже работя имотите си в реални граници не бързам да регистрирам договорите си в ОСЗ.Наскоро обаче разбрах,че колегата,който е имал договор за земята за предходната кампания е включил имота в споразумението по чл 37.Според собственика на когото съм склонен да вярвам договор за тази година с него не е подписвал.Така от ОСЗ казват,че нищо не може да се направи..Дали това е така?Благодарности отново..

06.02.2017 в 15:20

Здравейте г-н Вачев, искам да ви попитам по следният проблем:
Есента на 2016 спечелих търг за отдаване под аренда за 10 години на общинска земеделска земя-41декара,но в договора пише,че немога да я преарендувам!!
Януари 2017 бях одобрен за специализация в чужбина за срок от 2 години , предстои заминаване и в момента прехфърлям цялото стопанство на член от семейството ми.
Въпросът ми е следният:
Има ли как ,не да преарендувам,а с какъв документ, членът на семейството ми да я рабти и тази общинска земя,но същевременно и да може да се очертава и да се взимат всички субсидий ,които бих взимал аз ,ако имах възможност да се занимавам с земеделско прозиводство?
Благодаря Ви предварително!!

07.02.2017 в 02:39

"Обнародвано е и изменението, с което договор за аренда може да се сключи със съсобственик на земеделска земя, чиято собственост е повече от 50 на сто идеални части от съсобствен имот или със съсобственик, упълномощен от съсобственици, притежаващи общо с него повече от 50 на сто идеални части от съсобствения имот. Пълномощното трябва да бъде с нотариална заверка на подписите и съдържанието. В тези случаи отношенията между съсобствениците се уреждат съгласно чл. 30, ал. 3 от Закона за собствеността и ползването на земеделски земи.

Когато договор за аренда е сключен по Закона за арендата в земеделието до влизането в сила на този закон само от някои от съсобствениците на земеделската земя, отношенията между тях се уреждат съгласно чл. 30, ал. 3 от Закона за собствеността. Този договор не може да се противопостави на арендатор по договор за аренда, сключен със съсобственик на същия имот, който е бил вписан по-рано в службата по вписванията."

Изглежда, че все пак не е било медийна партенка. Успех на всички желаещи да арендоват земя в търсенето на хилядите наследници, пръснати по света!

07.02.2017 в 13:21

Здравейте,

принципно съм в отпуска до 13.02., но поради големия интерес от Ви пиша следното разяснение:

Днес, 07.02.2017 г. е обнародвано в ДВ промяна в Закона за арендата в земеделието, според която Договор за аренда може да се сключи със съсобственик на земеделска земя, чиято собственост е повече от 50 на сто идеални части от съсобствен имот или със съсобственик, упълномощен от съсобственици, притежаващи общо с него повече от 50 на сто идеални части от съсобствения имот. Пълномощното трябва да бъде с нотариална заверка на подписите и съдържанието.

Това важи обаче само занапред!!! Т.е. ако вчера сте сключили договор за аредна макар и сам с един от съсобствениците, то той е валиден и не може да бъде атакуван!!!

Но оттук нататък трябва да спазвате новия ред!

07.02.2017 в 13:26

здавейте някои мойели да ми каже колко пари ми трябват за да започна да отглеждам 100 прасета

07.02.2017 в 19:44

Здравейте г-н Вачев!
Ако имам договор за аренда на лозе, с период по-дълъг от 10 години, мога ли като арендатор да променя НТП от лозе на трайни насаждения(овощна градина)?

07.02.2017 в 20:43

Здравейте,

принципно съм в отпуска до 13.02., но поради големия интерес от Ви пиша следното разяснение:

Днес, 07.02.2017 г. е обнародвано в ДВ промяна в Закона за арендата в земеделието, според която Договор за аренда може да се сключи със съсобственик на земеделска земя, чиято собственост е повече от 50 на сто идеални части от съсобствен имот или със съсобственик, упълномощен от съсобственици, притежаващи общо с него повече от 50 на сто идеални части от съсобствения имот. Пълномощното трябва да бъде с нотариална заверка на подписите и съдържанието.

Това важи обаче само занапред!!! Т.е. ако вчера сте сключили договор за аредна макар и сам с един от съсобствениците, то той е валиден и не може да бъде атакуван!!!

Но оттук нататък трябва да спазвате новия ред!

Добре, така или иначе затрудненията за арендни договори занапред са факт. И пак изплува въпроса: А дългосрочни договори за наем могат ли да се сключват само с един наследник?
И още нещо, във връзка с вчерашна публикация във фермер.бг. Как да разбираме следното: "Земеделски имоти, държавна и общинска собственост може да се регистрират до 9 юни, ако е започнала процедура за предоставяне за ползване преди 15 февруари 2017 година." Става въпрос за регистриране на правно основание за ползване в ОСЗ. За частни имоти срокът е ясен - 15.02. Но за общинските? Откъде са преписали това - няма го в приетите изменения, публикувани вчера в ДВ. Преди малко питах в ОСЗ, не им е ясно и на тях. И какво се разбира под "ако е започнала процедура за предоставяне на ползване"? Входящ номер на заявлението до кмета за предоставяне под наем на общинския имот Е ли започване на процедура или не е достатъчно?

08.02.2017 в 10:31

Ще кандидатствате ли по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани”?

• Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

forum