x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте!
Имам запор от 2017 година на банковата ми сметка, взеха ми цялата субсидия за 2016г., като в последствие подадох жалба при ЧСИ.
Отговора на жалбата се забави близо месец и половина, при което си наех нов адвокат.
Той ме убеди, че по никакъв начин не мога да си спася субсидията и, че трябва да подпиша съгласие за разпределението и.
Наех трети адвокат, който ме убеждава, че субсидиите са несеквестеруеми, понеже подлежали на разглеждане в друг закон и не могат да ми ги вземат.
Разказах Ви казуса "на кратко", въпросите ми са два :
1. Трябва ли да си наема Четвърти адвокат ??????
2. Мога ли да си спася субсидиите ?

05.02.2018 в 15:35

здравейте,

възможно ли е отглеждането на земеделски култури от семена внесени от извън ЕС (САЩ)?
нужна ли е някаква сертификация и колко тежък е процеса?

поздави,
иван

16.02.2018 в 03:35

Здравейте
Имам проблем със земя която закупих от частно лице през нотариус със всички необходими проверки.В последствие излезе ,че за въпросната земя от Общината(като първо собственик) има сключен договор за ползване за срок от 25 години (от които са минали 10)с трето лице.
Общината я продава с публичен търг с явно наддаване на човека от когото я закупих преди 2 години,а миналата година я закупувам аз!
Нотариусът твърди ,че е направил всички проверки и недоразумението се е получило тъй като въпросните проверки се правили за 10 год. назад.
Писах жалба до общината ,но от там ми отговориха,че купувача при сключването на зделката с тях се е подписал че придобива всички права и тежести на закупения имот.
По договор с общината земята се води нива и се плаща рента за такава.В момента има трайни насъждения и като такива съм ги закупил аз......и вече имам искарани всички документи за овощна градина.
Какво бихте ме посъветвали за да вляза във владение на имота си или поне мога ли да определя друга подобаваща рента.
Благодаря.

22.02.2018 в 11:50

Здравейте искам да попитам от къде да започна и какви документи трябва за супсидии за свине

27.02.2018 в 18:19

Здравейте ,
Съсобственици сме на ниви по наследство.Моят дял е 40 дка.
На 12.10.2008г двама от съсобствениците сключват договор за наем с арендатор за 7 стопански години,считано от 01.10.2008г. На 23.12.2011г. двамата подписват с арендатора Анекс към договора за аренда,като срокът на договора се удължава до стопанската 2025-2026г.
Тъй като съм регистриран земеделски производител и имам и други собствени ниви които ги обработвам ,искам да работя и тези 40 дка. които са отдадени на арендатора бе мое съгласие.
От доста години вече всяка година подавам декларации по член 70.и за тези 40 дка,но по никакъв начин немога да ги взема от арендатора.Той се оправдава че има договор и неможе дами ги даде.
Моят въпрос е как да се прекрати този договор с арендатора за моят дял?

Благодаря!

06.04.2018 в 22:30

Здравейте, срокът за очертаване на замеделски земи е до 15.05. В същото време срокът за пререгистрация е удължен до 9.06. Какво ще се случи, ако се пререгистрирам на 10.06 и очевидно не съм спазил срока за очертаване? Благодаря

18.04.2018 в 15:06

Добър ден!
Повечето от землищата, които обработвам са посочени в приложение 4 към чл. 5, ал.4 и приложение 1 към чл. 5, ал. 3, т.1 от Наредба №7/2015 г.- Мярка 10 Агроекология и климат.
При подаване на общо заявление за подпомагане през годините, служители на ОСЗГ отказват да попълнят заявлението в тази си част, твърдейки, че няма такова подпомагане, че землищата не попадат в тази Наредба, а при последното подаване са отговорили, че е трябвало да подадем заявлението още в първата година от влизане в сила на ПРСР.
Въпросите ми са:
1. Имат ли право служители на ОСЗГ да отказват попълване на заявление, при положение, че моето волеизявление е такова?
2. Прави ли са, че е трябвало да попълня заявлението още в първата година, понеже разбирам, че има хора, които са ги подавали през всичките години за пръв път.
3. Имам ли право да настоявам да се попълни заявлението с включена заявка за Агроекогология и какво да правя, ако пак ми откажат?

27.08.2018 в 11:17

Здравейте, имам следния проблем. Миналата година заявих,че ще обработвам имоти в реална граница, но не ми беше даден достъп до имота по път, по който аз искам да минавам под предлог, че съм закъсняла с искането си.Тази година пак съм заявила същите имоти в РГ и фирмата която изготвя споразумението ми каза да пусна някаква декларация и да се направи допитване до ползвателите на комасирания блок дали ще се съгласят да ми отворят пътя. Някакви абсурдни измислици само и само да не се раздели блока на единия ползвател. Моля да ми кажете имат ли основание да ми откажат правото да минавам по този път, тъй като той е най-кратък до имотите ми. Какво трябва да направя по законен път да получа правото на преминаване по въпросния път.
Благодаря предварително.

27.08.2018 в 21:08

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

• Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

• Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

forum