Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте!
Имам запор от 2017 година на банковата ми сметка, взеха ми цялата субсидия за 2016г., като в последствие подадох жалба при ЧСИ.
Отговора на жалбата се забави близо месец и половина, при което си наех нов адвокат.
Той ме убеди, че по никакъв начин не мога да си спася субсидията и, че трябва да подпиша съгласие за разпределението и.
Наех трети адвокат, който ме убеждава, че субсидиите са несеквестеруеми, понеже подлежали на разглеждане в друг закон и не могат да ми ги вземат.
Разказах Ви казуса "на кратко", въпросите ми са два :
1. Трябва ли да си наема Четвърти адвокат ??????
2. Мога ли да си спася субсидиите ?

05.02.2018 в 15:35

здравейте,

възможно ли е отглеждането на земеделски култури от семена внесени от извън ЕС (САЩ)?
нужна ли е някаква сертификация и колко тежък е процеса?

поздави,
иван

16.02.2018 в 03:35

Здравейте
Имам проблем със земя която закупих от частно лице през нотариус със всички необходими проверки.В последствие излезе ,че за въпросната земя от Общината(като първо собственик) има сключен договор за ползване за срок от 25 години (от които са минали 10)с трето лице.
Общината я продава с публичен търг с явно наддаване на човека от когото я закупих преди 2 години,а миналата година я закупувам аз!
Нотариусът твърди ,че е направил всички проверки и недоразумението се е получило тъй като въпросните проверки се правили за 10 год. назад.
Писах жалба до общината ,но от там ми отговориха,че купувача при сключването на зделката с тях се е подписал че придобива всички права и тежести на закупения имот.
По договор с общината земята се води нива и се плаща рента за такава.В момента има трайни насъждения и като такива съм ги закупил аз......и вече имам искарани всички документи за овощна градина.
Какво бихте ме посъветвали за да вляза във владение на имота си или поне мога ли да определя друга подобаваща рента.
Благодаря.

22.02.2018 в 11:50

Здравейте искам да попитам от къде да започна и какви документи трябва за супсидии за свине

27.02.2018 в 18:19

Здравейте ,
Съсобственици сме на ниви по наследство.Моят дял е 40 дка.
На 12.10.2008г двама от съсобствениците сключват договор за наем с арендатор за 7 стопански години,считано от 01.10.2008г. На 23.12.2011г. двамата подписват с арендатора Анекс към договора за аренда,като срокът на договора се удължава до стопанската 2025-2026г.
Тъй като съм регистриран земеделски производител и имам и други собствени ниви които ги обработвам ,искам да работя и тези 40 дка. които са отдадени на арендатора бе мое съгласие.
От доста години вече всяка година подавам декларации по член 70.и за тези 40 дка,но по никакъв начин немога да ги взема от арендатора.Той се оправдава че има договор и неможе дами ги даде.
Моят въпрос е как да се прекрати този договор с арендатора за моят дял?

Благодаря!

06.04.2018 в 22:30

Здравейте, срокът за очертаване на замеделски земи е до 15.05. В същото време срокът за пререгистрация е удължен до 9.06. Какво ще се случи, ако се пререгистрирам на 10.06 и очевидно не съм спазил срока за очертаване? Благодаря

18.04.2018 в 15:06

Трябва ли да има таван за директните плащания?

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

• Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

• ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

forum