Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. Вижте нашата политика за бисквитките повече тук.Приемам

x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте адв.Вачев ,
В кои случай договор за наем на земеделска земя за 10 г. вписан в имотния регистър преминава върху приобретателя и как става това?
Как такъв договор се прекратява?
Благодаря предварително .

19.11.2017 в 23:16

Мнението е редактирано за последно на 2017-11-19 23:18:33

г-н Адвокат , през юли 2017 подадох заявление за ползване на земя с участие в комасация
не можем да стигнем до договорка с другите ползватели в землището от службата не искат да изготвят служебна комасация понеже срока бил минал
имотите които съм заявил са засети отдавна какво да правя за да мога да работя земя със правно основание

23.11.2017 в 14:56

Г-н адвокат ,как можем да принудим ДФЗ да издаде Уведомителни писма за оторизация за плащане?Пуснал съм чрез адмистративния съд жалба да дадат срок на Фонда да ги издадат,но съът ми отговоря ,че няма преклузивен срок и ми оставят жалбата без разглеждане?Как може да си защитя интереса?Ако някой друг може да помогне.

23.11.2017 в 20:08

Здравейте,въпроса ми към Вас е следният.През 2013г.ноември месец,купувам земя чрез търг.2015г кандидатствам по мярка 6.1 с трайни насаждения и подписвам договор с фонд земеделие януари 2016г.За първи път черната земята през 2016г.сега разбирам след справка в ОД,че субсидии няма да получа,но ще имам санкции и за бъдещ период.В последствие разбирам,че за моята собствено закупена земя през 2013г.има подадено още едно заявление за подпомагане.Тоестдублиране на земята,защото ,когато съм купувал земята през 2013,тя не е била ,как да кажа ...оправена системата ,че вече е частна,а тази год.излиза наяве след катоиаз я чертая.Общината от ,която закупих земята,чак сега поправи грешката.От 2013г общината отдавана под наем земята ми.Когато аз черната през2016 и др.човек ,който има редовен договор от общината тази год.излиза ,че сме наказани.Какво мога да направя по въпроса?Благодаря предварително.

Доста сложен път трябва да се извърви, но има начин да получите обезщетение за претърпените вреди.

На първо място това с неизправността системата - имате ли някакъв документ от общината, който да го установява?
Обжалвали ли сте актът, с който ви е отказана субсидията и с който ви е наложена санкцията?

Ако имате желание да предприемем конкренти мерки е добре да се видим и да обсъдим нещата в детайли, защото няма да мога да ви го обясня накратко във форума.

29.11.2017 в 09:52

sankchionirani sme po m.214 za 2016g ise interesyvam kaKBO DA NAPRAVQ.

29.11.2017 в 14:19

Здравейте,
Наемодател съм на две ниви по 1,5дка. В договора за наем на земя е записано "Наемателя ще предоставя на наемодателя арендно плащане всяка стопанска година за 1 дка в размер на 45лв"
Той обаче втора година ми плаща 90 лв, на година, вместо 135лв, под предтекст, че получава субсидии за едната нива за 1,4 дка, а за другата за 0,6дка (общо 2 дка). Направих проверка на страницата на Фонд земеделие и действително е така.
Въпросът ми е редно ли е наемателят за плаща за 2 дка наем, при условие, че в договора са вписани земи с обща площ 3 дка, и договорът по никакъв начин не е обвързан с получаваните от ДФЗ субсидии!
Въпросният наемател процедира така с всички наемодатели, повечето от които са възрастни хора и се съгласяват с всичко! Разбирам, че това се случва на много места!
Моля за мнението Ви, редно ли е? И ако не, как да си търсим правата?
Благодаря предварително!

11.12.2017 в 16:05

Desi2404,Задавайте си коректно въпросите за може да ви се помогне."Наемодател" ли сте или "Арендодател"?По написаното в договора "арендно плащане" съдя че става въпрос за многогодишен аренден договор.Да,задължително е да се изплати арендното плащане за пълните 3дка.Договора може да се развали само по съдебен ред на основание неизпълнение от страна на Арендатора,след това може да си потърсите разликата и чрез ЧСИ.

12.12.2017 в 12:46

Здравейте! Договорът е за наем(за 1година) и не е нотариално заверен! В поста си съм преписала дословно текстта на точка 3. Арендно плащане : Наемателя ще предоставя на наемодателя арендно плащане всяка стопанска година за 1 дка в размер на 45 лв.
Явно наемателят е направил някакъв странен договор, защото пише, че е на основание чл.3 от Закона за наема в земеделието, а доколкото знам няма такъв закона, а има Закон за арендата в земеделието.
Явно този човек е доста некоректен!

12.12.2017 в 16:01

здравейте; преди година закупих плуг от раломекс гр.Завет който се оказа с различия в захватите напр.между 1 и 2 тяло-22см. а между 3и4 25см.Разликата при височината на лемежите варира от 1 до 3 см.След направена рекламация ми върнаха плуга с козметичен ремонт.При изпробване плугът не се забива равномерно и излиза и го върнах.След 2 месеца пак го докараха.Извършен бил ремонт-но бил вирмена тайна.При изпробване същата работа-плуга излиза.не оре.тормози трактора.Поисках си парите/10800лв./казаха ми да съм гледал като съм купувал.Плугът е в гаранция.Развалих договора едностранно.Наех фирма да ми изоре 340дка на цена 15лв. на дка.Как да си взема парите?Мога ли да ги съдя за пропуснати ползи и вреди?

18.12.2017 в 22:04

Здравей те.Интересува ме може ли да участвам и да получа помощ по схемата за обвързано подпомагане за плодове и зеленчуци която е до 31 януари.Разполагам със 0.960 кв оранжерийно домати и 0.320 кв.оранжериен пипер.А 1 декар и 0.500 съсдомати и картофи на открито и 0.930 сис тикви.Имам документи за реализацията на продуктите.Зашото миналата година също участвах но ми казаха че нещо не достигало и нищо от цялата работа

30.12.2017 в 10:32

Резонни ли са поисканите оставки на експерти от МЗХГ?

• РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

• Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

forum