x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Онлайн консултация с адвокат

Здравейте! Сина ми е бенефициент по мярка 6.1 млад фермер. По бизнес план има заложено увеличение на обработваемата земя с култури ,отглеждани по биологичен начин за което е получил 6 точки при първоначалното точкуване. Според тълкувания на министерството трябвало цялото стопанство към датата на второто плащане да е БИО. Това не е ли нарушение на бизнес плана ,който е неразделна част от Договора ,сключен със същото това министерство. Как може да бъде атакуван подобен казус?

Не мисля, че става въпрос за нарушение на бизнес плана. Работата идва от там, че най-вероятно в договора на сина ти в таблицата с целите е отбелязана цел "Преминаване към биологично производство". Прочетено буквално, би могло да се разбира, че цялото стопанство трябва да премине към био (въпреки че е взел 6 точки за био само за разширението. Отбелязана цел е едно, а точки за ранкинг - друго). Най-вероятно оттук идва целия казус,като наистина е важно да се разбере кой крив и кой прав, тъй като доста млади фермери сигурно имат тоя проблем. Друг е въпросът дали е работа на адвокат да се занимава с това... Официално тълкувание на министъра по тоя въпрос няма (доколкото знам), писмо, което да представлява акт на административен орган също нямаш, какво ще атакуваш в съда чрез адвокат?

06.03.2017 в 11:12

Коментара е премахнат поради нарушение на правилата!

06.03.2017 в 11:46

Мнението е редактирано за последно на 2017-03-06 11:51:04

Има официално тълкуване на заместник-министър Грудев по въпроса от 18.11.2016 г. според което цялото стопанство трябва да е БИО. За мен това е в противоречие с бизнес плана ,който те по наредба държат да се изпълнява точно,както и с първоначалното ранкиране на проектите. Мисля ,че много бенефициенти ще са неприятно изненадани при подаване на заявката за второ плащане ако не са си направили труда да четат сайта на ДФЗ за което според мен не са длъжни. В бизнес плана ясно е написано ,че увеличението на земята на стопанството ще е БИО.

06.03.2017 в 11:55

Има официално тълкуване на заместник-министър Грудев по въпроса от 18.11.2016 г. според което цялото стопанство трябва да е БИО. За мен това е в противоречие с бизнес плана ,който те по наредба държат да се изпълнява точно,както и с първоначалното ранкиране на проектите. Мисля ,че много бенефициенти ще са неприятно изненадани при подаване на заявката за второ плащане ако не са си направили труда да четат сайта на ДФЗ за което според мен не са длъжни. В бизнес плана ясно е написано ,че увеличението на земята на стопанството ще е БИО.
Добре, има официално тълкуване от зам.-министъра. Дали е атакуемо обаче пред съд, трябва юрист да каже. Аз не съм такъв, но съм водил дела и от смътните ми спомени ми е останало, че за да подадеш иск срещу нещо, трябва да докажеш, че това нещо се е случило и то те е увредило по даден начин. Ако при подаване на заявка за второ плащане представите документи, че само разширението на стопанството е био, но не и останалата част от стопанството и получите отказ за второ плащане, то тогава за вас са настъпили вреди, при това точно измерими, и тогава можете да обжалвате отказа. Но на сегашен етап дали може да се оспорва пред съд писмено тълкуване на зам.-министър, нямам представа и съм дотук по темата

06.03.2017 в 13:27

Нарушени ли са правата ни на фермерите млекопроизводители, като пазарни субекти, от задължението, вменено ни от Държавата , да предаваме мин. 70 % от добитото мляко на одобрени изкупвачи, като не носи отговорност, че суровината ни се изкупува почти винаги под себестойност?След като Държавата ни вменява задължения, не е ли редно да поеме отговорност, продукцията ни да се търгува на цени себестойност +.Все пак , свободен пазар не визира намеса на Държавата в полза на един от пазарните субекти?

08.03.2017 в 12:01

Добър ден г-н Адвокат. Имам въпрос малко извън земеделието. Вчера получих обаждане по телефона от призокар. Да си получа призовка по някакво дело. Въобще не знам за какво става на въпрос. Отказах и го напсувах по телефона. После от приятели и познати разбрах че някакъв арендатор тук съди общината. Въпроса ми е може ли някой да ползва личните ми данни и да ме пише за свидетел без да знам каквото и да било. Възможно ли е личните ми данни да са взети от общината или някоя общинска служба без аз да знам..Днес ще отида при прокурор да пусна жалба. Друго какво може да се направи по въпроса. Благодаря предварително.

09.03.2017 в 06:03

Добър ден г-н Адвокат. Имам въпрос малко извън земеделието. Вчера получих обаждане по телефона от призокар. Да си получа призовка по някакво дело. Въобще не знам за какво става на въпрос. Отказах и го напсувах по телефона. После от приятели и познати разбрах че някакъв арендатор тук съди общината. Въпроса ми е може ли някой да ползва личните ми данни и да ме пише за свидетел без да знам каквото и да било. Възможно ли е личните ми данни да са взети от общината или някоя общинска служба без аз да знам..Днес ще отида при прокурор да пусна жалба. Друго какво може да се направи по въпроса. Благодаря предварително.

Приятели, един съвет от мен - моля ви послушайте го, ще си спестите много неприятности!!!

ДОЙДЕ ЛИ ПРИЗОВКА ЗА ВАС ОТ СЪД - НЕ Я ОТКАЗВАЙТЕ ПО НИКАКЪВ ПОВОД!!! (ако е лично за вас, разбира се, или за близък ваш роднина!)

ЕДИНСТВЕНАТА ПОСЛЕДИЦА ОТ НЕПРИЕМАНЕТО НА ПРИЗОВКА Е, ЧЕ ДЕЛОТО ПРОДЪЛЖАВА БЕЗ ВАС! С ТОВА ЕДИНСТВЕНО ПОМАГАТЕ НА ДРУГАТА СТРАНА ДА ВИ ОСЪДИ ПО- ЛЕСНО!!!

НЕЗАВИСИМО КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО - АКО СЕ ОБЪРНЕТЕ НАВРЕМЕ КЪМ АДВОКАТ ПРОБЛЕМИТЕ, АКО НЕ ДА ОТПАДНАТ, МОГАТ ПОНЕ ДА СЕ МИНИМИЗИРАТ!!!

Спирам с едрия шрифт, но това наистина е важно - не пренебрегвайте правата си! Ако приемете призовката и я дадете навреме на читав адвокат, той би могъл да ви спести хиляди ядове и пари!

14.03.2017 в 09:22

Добре, има официално тълкуване от зам.-министъра. Дали е атакуемо обаче пред съд, трябва юрист да каже. Аз не съм такъв, но съм водил дела и от смътните ми спомени ми е останало, че за да подадеш иск срещу нещо, трябва да докажеш, че това нещо се е случило и то те е увредило по даден начин. Ако при подаване на заявка за второ плащане представите документи, че само разширението на стопанството е био, но не и останалата част от стопанството и получите отказ за второ плащане, то тогава за вас са настъпили вреди, при това точно измерими, и тогава можете да обжалвате отказа. Но на сегашен етап дали може да се оспорва пред съд писмено тълкуване на зам.-министър, нямам представа и съм дотук по темата

Принципно съм съгласен с Боро, но...

Теодор, казусът при вас наистина никак не е лек и ми трудно да се ангажирам с мнение преди да съм прегледал всички документи и да съм се запознал с всички материали. Ако имате желание с удоволствие бих се срещнал с вас, за да го обсъдим.

14.03.2017 в 09:27

Благодаря Г-н Адвокат. Моята призовка я подписаха тук служителките от център за информация на гражданите към общинския съд. (пред свидетели, че отказвам пък и те да си отчетат дейността). Прокурора ми отговори че няма престъпление от общ характер. Следващия ми ход действително ще бъде консултация с адвокат тук. Ако може да питам още нещо, Възможно ли е (законно ли е) някой, да ме вписва като свидетел по дело, без аз да знам за това и без да съм съгласен въобще.

14.03.2017 в 10:49

Здравейте, г-н Вачев.
Искам да попитам каква е процедурата за смяна на статута на имот от ливада в градина за трайни насаждения?

17.03.2017 в 21:00

Ефективна ли е политиката за биопроизводство в България?

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалният представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

• БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

МК ГУМИ ООД МК ГУМИ ООД

МК ГУМИ ООД е компания, занимаваща се с внос и търговия на едро и дребно с гуми. Фирмата...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• Мегатрон ЕАД Мегатрон ЕАД

Мегатрон ЕАД  е основана през 1998 г. и е официален представител в България на водещи...

Агрия АД Агрия АД

ИСТОРИЯ   Агрия АД е създадена през 1932 г., за да задоволи...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

•  Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

forum