Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Балиране на люцерна с висока влага(зелена технология на балиране)

Здравейте колеги ,искам да попитам някой от вас балирал ли е люцерна с по-голяма влага т.е 8/9 часа след косенето,ако имате опит моля споделете добрите и лошите страни на тази технология.
Благодаря предварително !

14.12.2016 в 17:28

Re: Балиране на люцерна с висока влага(зелена технология на балиране)

Зависи за какво ти трябва и с какво ще я балираж.Естествено 3-тият обикновено откос когато е 5 000 000 градуса лятото за 6-7 часа я косим и събираме и балираме.Но всички останали откоси когато нито слънче има нито влагата е ниска - Балира ли се зелена трябва да се фолира за да стане сенаж ,иначе не кара дълго и трябва веднага да я изхранваш.Правили сме опити да се отпускат напълно балите - по 12-13 кг малка бала o_O само и само да се балира преди дъжд ,но просто започва да се скапва... Има фолиращи машини за по 2500 лева полски.

15.12.2016 в 08:17

Мнението е редактирано за последно на 2016-12-15 08:18:58

Казват се сенажни балли и точно така се правят,след окосяване на 6-9 час се баллират с преса форшрит,едно време такива опити са правени в нашата ферма и се получаваше много добър резултат но са много тежки баллите.Без никакво фолиране ,само наревдане една върхуу друга и няма проблеми.но трябва да са силно пресовани да не са хлабави.

16.12.2016 в 23:43

Това ,че сте го правели без фолиране или се е правело някога без фолиране ,не означава ,че е правилната технология.И силажа и сенажа искат АНАЕРОБНА среда за да протече ферментацията без да се образуват вредни кисилини и патогени за животните.И напълно анаеробни процеси стават само катота силажа е силно притъпкан и завит ,а сенажа - плътно балирана бала и фолирана.

17.12.2016 в 07:16

Колега много интересна тема самият аз също мисля да правя ролони сенаж но незнам как точно се правят за целта вземах ролонка

17.12.2016 в 09:02

Люцерната ли ще караш при животните или животните при люцерната?

17.12.2016 в 09:30

Ние една от въпросните полски евтини машини (най-ветини са от тоя тип машини ,вярно изработката е от тенеке ,ама върши работа) я преработихме да работи с хидравлична станция без нужда да губиш един трактор да я върти постоянно.Колегата ,който в селото ми ползва такава фолира над 200 бали без никакви проблеми ,като и от самият него знам ,че дори ролонната му преса да я направи да сбива максимално балите , синажираните бали и тези без фолио са различни като качество. Трябва ,някой ,колега животновъд да каже най-добер сравнени двете технлогии ,защото това ,което аз пиша е от опита на други колеги ,които са ми го казали и от това ,какво учим в университета ми ,като на второто грам доверие да нямаш...

17.12.2016 в 13:44

Мнението е редактирано за последно на 2016-12-17 13:46:23

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

• Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

forum