Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Сортове Лешници

Колеги споделете ,кои сортове Лешници са най благоприятни за нашите условия
Мисля да засадя 10 декара Лешникова градина но все още несъм решил какъв да ми е главния сорт ,естествено и за опрашители трябва да се помисли .
Бая изчетох по темите и за момента се спрях на някои сортове.Ще се радвам някой ,с лешникова градина който е по навътре в нещата да коментира

Лешников сорт Римски
Лешников сорт Ран трапезундски
Лешников сорт Тонда джентиле

13.09.2016 в 13:29

Re: Сортове Лешници

И трите сорта смесено

13.09.2016 в 14:47

Основния най добре да е Римски на 3 реда дърпай по един ран трапезун , а най добре е ако имаш и трите сорта но основен да е римския а другите да са опрашители. ако има нещо питай аз имам засяти за сега 10 декара с опция догодина да ги направя 40 .

21.11.2016 в 16:33

Здравейте! Не ми се отваря нова тема защото става дума за малко над декар и половина.
Градината е на село (Добруджа), с много слаб наклон на юг, под нея има широко дере. Дълги години баба ми изкарваше зеленчук-чудо от там, после бе засята с люцерна, напоследък я тикви, я жито колкото да не буреняса.
От на есен няма вече кой да се грижи за нея, а аз не ходя достатъчно често там, иначе нямаше да размишлявам. За продаване - няма смисъл.

Спрях се на лешници. Притеснява ме обилното слънце. А какво нетрайно бихте ми препоръчали докато станат лешниците? Целта е да си избия парите за обработка.

27.05.2017 в 13:56

Лешниците искат пръскане и много ама много вода,така че без да си там и да ги стопанисваш няма да стане. В тази връзка всяко дърво, което засадиш ще иска грижи първите 2 години докато се вкорени. Миналата година лятото съм поливал 5 пъти моите бадеми и единия път не можаха да изкарат и 13 дни между поливките...почти нямаха останало зелено листо по тях, но оцеляха.

27.05.2017 в 19:51

Мнението е редактирано за последно на 2017-05-27 19:51:54

Е, аз не казах, че кракът ми няма да стъпи там А капково ще има, включително и кой да върти кранчето.
Но една от причините да си харесам лешници е, че не искат чак толкова много грижи. В този ред на мисли: всички домашни лешници които съм ял са от самотни "дървета" които не са пръскани или поливани - направо ерес! Но обикновено ги сеят на сенчесто място.
Какво ще кажете за слънцето и другата култура, да речем билка някаква?

28.05.2017 в 17:15

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

• Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

forum