Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. Вижте нашата политика за бисквитките повече тук.Приемам

x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Писмо до Танева от млекопроизводител.

С риск да бъда доста грешно разбран, ще ви дам и една друга гледна точка. В момента 50% от млякото се продава без никакъв документ, това е факт. В момента няма селекция при животните, няма качествено хранене, няма и контрол, това важи за голямата част. В момента много хора, казват, че се опитват да се изхранят, но реално сами си подбиват и пазар и всичко. Няма как в страна като България, където реално има огромен недостиг на прясно мляко, да имаме едни минимални цени на млякото. Това не е реално и точно това е грешката на правителството, че остава 50% да продават на сиво и да си мисли, че прави социална политика. Няма как в страна като България да имаме 180 мандри и да твърдим, че имаме контрол и качество, няма. Няма как в страна като България да имаме десетки асоциации на фермерите и реално, всички да се недоволни. Тук няма кой да защити интересите на фермерите, а има асоцииацийки, които да вземат различни пари. В България унищожихме леката промишленост и вместо вашите животни да дават различни продукти, те сега дават само основните, нищо допълнително. Колежката вика, че била на светло, но дава 20 лв. надник на пастира, без да му плаща осигуровки, нали. Колежката се оплаква, че нямало как да стигне най-ниските показатели за животните, ами явно не е проблема в изискванията, те са повече от минимални. Да, знам какво е да ставаш всяка сутрин и да лягаш всяка вечер, а болката да не спира, но нека си погледнем в нашите панички, кой с какво може да помогне, за да се спре всички да лъжем. Без реални обединения няма да стане, без кооперативи няма да стане, без лека промишленост няма да стане, както и без хранително-вкусова. Няма да стане и без науката, без селекцията, както без зърното, което е качествено. Не може и без контрол. Но най-вече не може без хора, но такива, които не искат да мамят, защото огромната част от българите сме измамници.

26.08.2016 в 00:22

Мнението е редактирано за последно на 2016-12-21 19:58:12

66

26.08.2016 в 06:20

Много простичко могат да се оправят нещата ---но управляващите явно неискат и искат да затрият нацяло селата ---на живодновъдите не им трябва някой да им налага --по толкова мляко да дават или да пишат че животните им са под селекция ---по тоя начин се разделят хората и едни ще вземат а други нацяло ще се откажат и селата си заминават и без това няма хора по селата ----простичко ---да се дава по 10ст примерно отгоре на литър мляко субсидия и всичко ще си дойде на мястото --субсидийте по-равно на всички --и хората с желание ще работят и предават повиче и повиче защото ще имат стимул ----същото е и при угояването на агнета телета вълна --субсидия отгоре за предадена продукция --като навремето --а не някой да налага толкова мляко ще предадеш без субсидия и при 30ст. краве мляко -и разделяне на субсидията --това е пагубно и за живодновъдите и за хората които ни управляват --защото много хора ще гласуват другаде ---няма вечни управляващи .

26.08.2016 в 06:35

не униваи,а бъди горда със себе си ,че с честен труд изкарва6 хляба си.даи банкова сметка да ти помогнем .

26.08.2016 в 10:12

С риск да бъда доста грешно разбран, ще ви дам и една друга гледна точка. В момента 50% от млякото се продава без никакъв документ, това е факт. В момента няма селекция при животните, няма качествено хранене, няма и контрол, това важи за голямата част. В момента много хора, казват, че се опитват да се изхранят, но реално сами си подбиват и пазар и всичко. Няма как в страна като България, където реално има огромен недостиг на прясно мляко, да имаме едни минимални цени на млякото. Това не е реално и точно това е грешката на правителството, че остава 50% да продават на сиво и да си мисли, че прави социална политика. Няма как в страна като България да имаме 180 мандри и да твърдим, че имаме контрол и качество, няма. Няма как в страна като България да имаме десетки асоциации на фермерите и реално, всички да се недоволни. Тук няма кой да защити интересите на фермерите, а има асоцииацийки, които да вземат различни пари. В България унищожихме леката промишленост и вместо вашите животни да дават различни продукти, те сега дават само основните, нищо допълнително. Колежката вика, че била на светло, но дава 20 лв. надник на пастира, без да му плаща осигуровки, нали. Колежката се оплаква, че нямало как да стигне най-ниските показатели за животните, ами явно не е проблема в изискванията, те са повече от минимални. Да, знам какво е да ставаш всяка сутрин и да лягаш всяка вечер, а болката да не спира, но нека си погледнем в нашите панички, кой с какво може да помогне, за да се спре всички да лъжем. Без реални обединения няма да стане, без кооперативи няма да стане, без лека промишленост няма да стане, както и без хранително-вкусова. Няма да стане и без науката, без селекцията, както без зърното, което е качествено. Не може и без контрол. Но най-вече не може без хора, но такива, които не искат да мамят, защото огромната част от българите сме измамници.

Как да платиш осигуровка на пастир като не можеш да намериш такъв, щото всички що годе читави работници бягат в другото село на 25 лв надница да берат чушки и дини. за 8 часа на ден а пастирлъка е над 12 часа, единствените дето можеш да намериш са пиянки дето до обяд са ти разтрили половината крави и са заспали под някои храст, ми то и 20 лева не можем да и дадем с тази цена на млякото ми с голям зор 15 лв стигаме и то щото 2/3 от времето си ги паса сам . Също твърдя че не съм измамник плащам си осигуровките, внасям си на тримесечието авансовия данък ,на субсидията си плащам данъка пак авансово е къде ми е измамата- ни свестни хора има за работници ни пари за заплати, ми даите и да се кооперираме и да се ловим и с леката промишленост и правим цех с кредити

26.08.2016 в 11:08

Господи,сякаш аз си излях душата в това писмо!
Четох и плаках.Не зная какво да кажа по-вече.Това е България ,в която до преди 2 години бях вечният оптимист,Знам,че всички сте се заровили в работа и проблеми както и аз,но моля ви много добре помислете когато гласувате.Но преди да гласуваме мисля,че трябва да съобщим за жалкото си съществуване на жълтите павета.

26.08.2016 в 11:20

С риск да бъда доста грешно разбран, ще ви дам и една друга гледна точка. В момента 50% от млякото се продава без никакъв документ, това е факт. В момента няма селекция при животните, няма качествено хранене, няма и контрол, това важи за голямата част. В момента много хора, казват, че се опитват да се изхранят, но реално сами си подбиват и пазар и всичко. Няма как в страна като България, където реално има огромен недостиг на прясно мляко, да имаме едни минимални цени на млякото. Това не е реално и точно това е грешката на правителството, че остава 50% да продават на сиво и да си мисли, че прави социална политика. Няма как в страна като България да имаме 180 мандри и да твърдим, че имаме контрол и качество, няма. Няма как в страна като България да имаме десетки асоциации на фермерите и реално, всички да се недоволни. Тук няма кой да защити интересите на фермерите, а има асоцииацийки, които да вземат различни пари. В България унищожихме леката промишленост и вместо вашите животни да дават различни продукти, те сега дават само основните, нищо допълнително. Колежката вика, че била на светло, но дава 20 лв. надник на пастира, без да му плаща осигуровки, нали. Колежката се оплаква, че нямало как да стигне най-ниските показатели за животните, ами явно не е проблема в изискванията, те са повече от минимални. Да, знам какво е да ставаш всяка сутрин и да лягаш всяка вечер, а болката да не спира, но нека си погледнем в нашите панички, кой с какво може да помогне, за да се спре всички да лъжем. Без реални обединения няма да стане, без кооперативи няма да стане, без лека промишленост няма да стане, както и без хранително-вкусова. Няма да стане и без науката, без селекцията, както без зърното, което е качествено. Не може и без контрол. Но най-вече не може без хора, но такива, които не искат да мамят, защото огромната част от българите сме измамници. Здравейте! Благодаря за мнението, което ми дава шанс да изясня някои неща. Първо, моля Ви, не забравяйте, че млякото е суровина, която се продава ПОД себестойност, не е траен продукт и сме ЗАДЪЛЖЕНИ да даваме на мандра, която няма почти никакви ангажименти към нас. Когато нещата тръгнат от тук, положението вече е на робия. Второ. Писала съм, че миналата година хранехме пълноценно и дояхме повече мляко. Всеки, който има хал хабер от тази работа ще се съгласи, че на млечна крава основната необходимост е пълноценото хранене, което в тези горещини се получава само с комбиниран фураж и селаж. Показателите са минимални, но даже те са пряко сили, когато става въпрос за гладни животни. За осигуровката на пастира- един колега го е казал: намерете ми такъв, който да има нормална работна етика, аз искам да плащам осигуровки. Колкото до обединенията, не съм сигурна дали това е пътя. Вие сам посочвате, яе винаги има някой който да мами. Много пъти апелирах за създаването на законова уредба, която да позволява преработването и продажбата на цялата произведена от стопанството продукция. Не знам дали знаете, но това сега е 30%-70% в полза на мандрите. Представете си красотата на едно такова стопанство: Сирене, цвик, от цвика се изхранват прасета. Така се завърта колелото. Разбира се, че трябва да има контрол! Но той в момента е категорично едностранен. Това прави всички нас да се чувстваме, като жертва на огромната мелачка. А е тъжно. Защото в този бранш ще намерите най-всеотдайните хора на света. Писах това писмо до Танева, не за да моля за помощ! Просто за да знае какви последствия има за читави хора, като нас. Поздрави!

26.08.2016 в 15:07

не униваи,а бъди горда със себе си ,че с честен труд изкарва6 хляба си.даи банкова сметка да ти помогнем . Благодаря за подкрепата, колежке. Ще се оправим някак, ние сме дараци. Но е добре да стигне до общественото пространство фактът, че това е пагубна политика. Успех Ви желая!

26.08.2016 в 15:10

Чучулиго,не позволяваи песента ти да секне! .Възхи6тавам ти се!

26.08.2016 в 15:31

Поздравления за писмото . Дано получиш отговор от министърката . Но повече се надявам всички колеги да се събудим и да спрем да търпим това робско положение . Нямам идея какво би ни обединило ........... инак си загиваме поединично

26.08.2016 в 15:53

Резонни ли са поисканите оставки на експерти от МЗХГ?

• Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

• ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

• ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

• АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

forum