Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: мярка 6.3

Колеги един страничен въпрос......обръщам се към тези с овощни насаждения, а именно по колко парички са ви привели до сега на декар площ по схемите (питам , така като за първо година вземам такива пари) аз пуснах документи по СЕПП, Разпределително плащани и зелени плащания и по моя сметка трябва да са около 44 лв на декар....... а за сега имам някакви много странни около 25 лв на декар приведени.....??? в кой месец кои привеждат, благодаря предварително!!! По 6.3 ми казват от областните служби, че се работи и това е , писма се подготвяли....

12.01.2017 в 12:47

Някой да има информация относно пуснатити жалби.

12.01.2017 в 12:48

Г-н Accord уж претендираш, че си начетен, а се опитваш тук да ни баламосваш. Айде нема нужда да ставаш защитник на продажните служители на ДФЗ. Дори за министъра на земеделието не е тайна, че не може да контролира подчинените си от ДФЗ. И само да ти обясня, двусмислено тълкуване зависи от СУБЕКТА. Не може една п..иклива служителка на ДФЗ да чете и тулкува наредби, програми и закони с оная си работа. Като не си върши работата като хората-шут в г...ъза, през вратата и АЙДЕ. Да дойде на бостана в 14:00 да кОпа в жегата. Пък на нейно място-друга.

12.01.2017 в 12:49

Колега и ти ли имаш подадена жалба, съгласен съм с теб, тези жалби на местно ниво ли трябва да ги разглеждат и наново оценяват проектите.

12.01.2017 в 12:54

До колегата jjjj на 24 Януари сегашното правителство няма да го има. Включително Десислава Танева. Моето мнение, е че няма да ни отговорят по жалбите. И единственото спасение е СЪД. Но жалкото е , че в наредбата е предвидено само АДМИНИСТРАТИВНО обжалване. Не е предвидено СЪДЕБНО.

12.01.2017 в 12:54

До 952.2 Като всичко е така и като няма кой да застане зад нас, защото мисля има много реални кат о мен и теб, които горим, а защитниците тук май са от другите. Аз предлагам мярката да бъде анулирана . Коментира се, че много точки в необлагодетелстваните раьони давали еми дават ама и тука горим.

12.01.2017 в 13:06

До колегата jjjj на 24 Януари сегашното правителство няма да го има. Включително Десислава Танева. Моето мнение, е че няма да ни отговорят по жалбите. И единственото спасение е СЪД. Но жалкото е , че в наредбата е предвидено само АДМИНИСТРАТИВНО обжалване. Не е предвидено СЪДЕБНО.

Чл. 27. (4) Заповедите по ал. 2 се съобщават и могат да бъдат обжалвани по реда на Административнопроцесуалния кодекс.
Със съдилищата не съм много наясно, но знам, че съществуват и Административни съдилища. Нищо чудно да се окаже, че заповедите могат да се обжалват и в тях. В такъв случай обжалването си е СЪДЕБНО...
И, 952, не нападай излишно колегата Accord, човекът наистина чете внимателно, интересува се и мисли в перспектива, а за разлика от някои други, не пази наученото само за себе си. Никой не може да бъде обвиняван, че се събразява с реалностите и се възползва от възможностите, които се предоставят. Условията по програмата наистина бяха ясни отдавна и който се интересува от темата, следи развитието на нещата още далеч преди да се публикува наредбата. Останалите се явяват губещи, но никой не им е виновен, освен те самите...

12.01.2017 в 13:15

Абе тия от фермера няма ли най- после да дадат инфо за ранкинг

12.01.2017 в 13:44

Благодаря за подкрепата, колега boro. Но аз се отказах да пиша повече в тази тема, защото идеята ми беше да помогна с информация/опит, които съм натрупал покрай мерки 6.1 и 6.3 чрез:
- много четене на наредби, документи и др.;
- консултации с НССЗ и платени консултанти;
- теоретични и практически съвети от бенефициенти по старата ПРСР 2007-2013;
- личен сблъсък с институциите покрай вадене на документи по двете мерки.
А се оказа, че съм "вътрешен" човек, защитаващ ДФЗ, РА, уреждането на нещата под масата, вътрешната информация и други подобни.
Еми не съм - аз съм от другата страна - от страната на "бизнеса". Единствените случаи, когато съм на една маса с "властта", е когато пием по бира с един приятел, който е полицай.

12.01.2017 в 13:59

Мнението е редактирано за последно на 2017-01-12 14:00:23

моите искрени поздравления за двамата колеги с проектите, моето лично мнение е че тези пари трябва да се усвоят и вече кой колкото може и колкото са му възможностите и другите колеги да не го изкарват че заради техни проекти или на други хора с повече проекти други губели ами такъв е живота които свари той завари колкото и да не ви харесва това и ако може да спрете с тези така наречени РЕАЛНИ ПРОЕКТИ ИЛИ СТОПАНСТВА истината е че всичко е за ПАРИЧКИ

12.01.2017 в 14:20

Ще кандидатствате ли по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани”?

• Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

• Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

forum