x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Почистване на плевели

Здравейте. Имам 1 дка градина. От няколко години не е обработвана по никакъв начин. Както можете да предположите плевилите в момента са около 1,5-2м. Според вас по какъв начин най-ефикасно бих могла да ги почистя. Идеята ми е през есента да я използвам.
Предполагам, че има значение и факта, че преди да спре да се обработва за 1-2 години беше засята люцерна.

13.07.2016 в 08:35

Re: Почистване на плевели

Косене с тример,изхвърляне на плевелите,фрезоване или оране и после фрезоване.

13.07.2016 в 09:33

Стига сте ги хвърляли тия плевели. За един дка градина ти трябва едно кътче 5 на 5, заградено, по възможност на цимент, да си трупаш органичния отпадък за компост, после ще си ториш с него. Но да е на ярко слънце. Слънцето и жегата ще изгори всички корени и семена на плевелите. Ако те интересува за компоста ще съдействам с информация от личен опит. Хубаво е, че е имало люцерна. Ще има останали запаси от азот в почвата. Люцерна ако косиш, може да я ползваш за зелено торене.

13.07.2016 в 10:07

Даде,ама жената пита как да си почисти градината а не как да прави компост.

13.07.2016 в 10:36

Даде,ама жената пита как да си почисти градината а не как да прави компост.

Е както ти каза с тример, мисля, че това и е достатъч.

13.07.2016 в 11:22

13.07.2016 в 17:11

Мнението е редактирано за последно на 2016-07-13 21:22:19

Косене сега ( БЧС или роторна, най добре е шредиране, но те по не се намират). С тример ме съмнява да стане. На есен оран!
Кви хербициди плещите? Бурени по 1-1.5 метра. Дори и да ги умъртви, ще си останат да стърчат...

13.07.2016 в 17:21

Здравей,

Аз имах такъв проблем. Миналата година закупих един такъв имот, който беше целият в трънкосливки с височина до 2-3 метра.
Напръсках го чрез моторна пръскачка 1 път с тотален хербицид (с двойно по-силен разтвор), но ефекта бе едва около 5% и се отказах да го пръскам пак.
След това взех от един приятел храсторез, който е със специален диск за рязане на дървета до около 10см диаметър. Мястото бе около 3 декара и в рамките на около 6 часа и 5 човека след мен да събират храсталаците го оправихме цялото място, като станаха големи камари, които изгорих на същото място след около 20 дена.
След това платих на кооперацията да мине с голям трактор ДТ 150 на около 30см оран. Той извади много корени от храсталаците. След това видях, че немога да ги извадя ръчно и платих да мине 2 пъти с дискова брана да ги нареже. След това за 2 дена ги събрах от цялото място и филма приключи и сега имам чиста и свободна от плевели овощна градина там.
Благодарение на това, че там беше буквално като гора, сега нямам проблем с тревата, тъй като храсталаците не са позволявали тя да се развива.
Дано съм бил полезен.

14.07.2016 в 09:12

Косене сега ( БЧС или роторна, най добре е шредиране, но те по не се намират). С тример ме съмнява да стане. На есен оран!
Кви хербициди плещите? Бурени по 1-1.5 метра. Дори и да ги умъртви, ще си останат да стърчат...

да, ако буреняка е стабилен може и да се изгори, че ще заема супер много място. Ако не бързаш да използваш двора, наесен може да пробваш да засееш ръж или нещо друго да ти оправи азота до късна пролет.

14.07.2016 в 12:14

Трябва ли да се плащат данъци върху субсидиите?

• Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

• Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

Машио Гаспардо България ЕООД Машио Гаспардо България ЕООД

Машио Гаспардо България - Официален вностител на земеделска техника от групата на Машио...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

forum