Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Мандарина - пожълтяване

Здравейте,
Гледам си една мандарина в офис помещение, но от известно време взе да пожълтява.Ходих в агро аптека,казаха че е акари и дадоха Ортус 5 CK доза 1мл на 1л. Но ефект нещо няма. Да препоръчате по някакъв препарат

24.05.2016 в 17:43

Re: Мандарина - пожълтяване

Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно днес или утре ще напръскам и аз.

Сещам се за нещо друго - акарите са по принцип от долната страна на листата и ако си пръскал само отгоре - може заради това да не е станало нищо.

Иначе ми препоръчаха и едно друго средство - за едно денонощие в кофа вода, цялото растение заедно със саксията ... после то си изсъхва и нищо му няма, но акарите се "издавят". Моите обаче са твърде големи за това

(Друго, което четох в нета, е - да го напоиш супер обилно и да го покриеш с найлон, за да се "спари" отдолу и тогава също трябвало да измрат гадните червени копеленца. Само че и тук размерът е фактор ...)

Успех,
и сподели после кое е имало ефект

14.07.2016 в 16:48

Снимките са с лош фокус. Може и да са акари, но така както изглеждат листата прилича и на дефицит на хранителни елементи - магнезий и манган. Не е зле да се използват хранителни разтвори за подхранване. Ако са акари, естествено, решението е друго.

14.07.2016 в 22:24

В агроаптеката гледаха ли под микроскоп листата и друго, това на снимката ако са листа от мандарина, аз съм Юрий Гагарин

30.07.2016 в 18:22

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

• Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Варекс ООД Варекс ООД

"ВАРЕКС" ООД - новаторски подход СЕРИОЗНИ МАШИНИ ЗА СЕРИОЗНИ СТОПАНИ!  ...

АГРИТРЕЙД-БГ ООД АГРИТРЕЙД-БГ ООД

АГРИТРЕЙД-БГ ООД извършва продажба и сервиз на нова и употребявана земеделска техника и...

forum