x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Люцерна за семепроизводство

Какви са стъпките за оставяне на люцерна за семе. Борба с неприятели. Очаквани добиви.

23.05.2016 в 11:56

Re: Люцерна за семепроизводство

Оставя се 2 откос задължително.Вземаш първия защото може да има примес на плевели/не е задължително да има/.Третия не става защото технологично няма да ти стигне времето да узрее за жътва.Неприятели няма да имаш.И да има не е скъпо да я пръснеш.За добив не знам чувал съм за 30-50кг /дка. Според мен финансово не е оправдано да я жънеш понеже губиш цели 3 откоса.Ако ги обърнеш в пари разликата не е голяма ,но люцерната хубаво трябва да я почистиш.После да я сертифицираш което също не е евтино и тогава да я продаваш.Ти си прецени дали си струва.А ако нямаш пазар и затова се чудиш да я жънеш пали трактора и я ори.Сега има хубава влага ще стане перфектно.

23.05.2016 в 22:11

Мнението е редактирано за последно на 2016-05-25 09:18:07

Аз тази година взех люцерна българска на 11 лв кг и повече никога няма да взема отново от който и да е български производител На снимки перфектна ,обезкускутена и триорена уж според написаното в обявата - плевен 6 сорт - дойде люцерна вътре с житна трева и различни примеси.Не много ,но не беше това ,което бе в обявата.Да не говорим ,че после сях 100 дка на един колега италианска люцерна Джия - в чувал като слънчогледа, една и калибрирана като калибровката е от някакъв тор и така вкарвате и тор със семето.Та той като ми каза ,че я взима на 9 лева и ми се дорева.... 9 лева за вносно сертифицирано семе с тор и без трева ,а тука куцо и сакато взело да продава миналата година на 10-11 лева щото нямаше семе и то боклуци.Иначе после мрънкаме ,че не се купува родното ,нали ? Тиквите се продават по 50-55 лева семето някои и по 70 искат - що ли не хвана тая година семето и да го пусна по 10 лева ? Ей така да ги моря някои.И с люцерната трябва да стане същото.Да влезна и да си я ожъна и да я пусна на 5 лева..

24.05.2016 в 12:49

Мнението е редактирано за последно на 2016-05-25 09:18:07

Реално погледнато ако има добив от 40 кг/дка на ценапт 8 лв/кг са 320 лв от декар което е трудно постижимо с Бали

25.05.2016 в 12:39

2015 жънахме около 50 кг почистено и го пласирах на 10лева всички са доволни и аз си сях няма проблеми половината ми го продадоха в сортови семена имаше голямо търсене.

25.05.2016 в 12:59

С какво пръскахте преди да жънете и в каква доза

25.05.2016 в 13:18

между двете коситби първа и втора с пулсар 50 милиграма на декър за да се получи по голяма чистота

26.05.2016 в 10:01

Аз имах предвид с цел изсъхването на шушулките като реглон например

27.05.2016 в 00:54

Мнението е редактирано за последно на 2016-05-27 00:54:57

между двете коситби първа и втора с пулсар 50 милиграма на декър за да се получи по голяма чистота Искаш да кажеш 50 ГРАМА на декар,защото 50 милиграма Пулсар на декар нищо не е.......

27.05.2016 в 07:29

Колеги, преди две седмици пожънах така очакваното люцерново семе. Технологията не е страшна, страшно беше намирането на комбайн.

07.09.2016 в 04:27

Коя тема от новата ОСП представлява най-голям интерес за Вас?