Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Мярка 6.3 - Въпроси и отговори

Мдааа съгласен , но тези по 6.1 , които ще са и те ще бъдат много малко , така като там е минимум 8000 нали така бе , а там нещата стояха пак по същия начин с точкуването , тоест всеки е гледал да си надуе СПО и после как ще го смъкне , след като вече веднъж го е създал това стопанство......и по анкетна карта и т.н. , а и нали уъж нямаше да могат тези , които са били подали по 6.1 сега да подават за 6.3?

08.04.2016 в 13:39

е 1700 са планинските райони, тоест селата в тях ), но да прав си за бюджета , дано е повечко, че да има повече одобрени

08.04.2016 в 13:41

Мдааа съгласен , но тези по 6.1 , които ще са и те ще бъдат много малко , така като там е минимум 8000 нали така бе , а там нещата стояха пак по същия начин с точкуването , тоест всеки е гледал да си надуе СПО и после как ще го смъкне , след като вече веднъж го е създал това стопанство......и по анкетна карта и т.н. , а и нали уъж нямаше да могат тези , които са били подали по 6.1 сега да подават за 6.3? Мног лесно биха го смъкнали, ако са със зеленчуци, СПО за домати е 1614лв.,а за картофи 660. ако ме разбираш. Друг е въпроса дали неодобрените по 6.1 ще бъдат допустими.

08.04.2016 в 13:48

Мнението е редактирано за последно на 2016-04-08 13:51:05

Със сигурност проекти с над 28 т. ще имат по-сериозен шанс за успех.
---
28 т. значи макс. размер на СПО, без био (тези с био-то ще са макс. двуцифрен брой), без планински (които също не вярвам да са кой знае колко, но може и да са трицифрен брой). При плодовете трудно можеш да нагласиш нещата, за да си точно на макс. СПО - т.е. да разбирам, че тези със зеленчуците са с най-големи шансове?

08.04.2016 в 14:49

Мнението е редактирано за последно на 2016-04-08 14:50:49

Kакво значи "планински"?
Само НР2 ли или са включени и необлагодетелствани райони различни от планински който са по НР1 сега?

08.04.2016 в 14:56

Kакво значи "планински"?
Само НР2 ли или са включени и необлагодетелствани райони различни от планински който са по НР1 сега?
Не се знае още умуват, преди споменаха за някакво точкуване и за северозападнала България, но преди да има наредба...

08.04.2016 в 15:00

Според мен за плодовете няма да гледат точно до квадратния метър или др яче казано , то те ще въведат някакъв допуск (200-300 м2) , в който да се лавира........а и преди да отидат на оглед , ще са направили справка с анкетна карта и мисля , че това ще е водещо , е ако няма някакви фрапантни 500 м2 или декар отгоре или отдолу....

08.04.2016 в 16:01

Проектите ще се оценяват по 3 критерия:

1. Проекти в приоритетни сектори - плодове, зеленчуци,етерично-маслени, едър и дребен рогат добитък, свине, пчели - икономическият размер в СПО се умножава по коеф. 0.003 - Пример 5556 евро СПО х 0.003 = 16.67 точки.

***********************************************************************************
Това означава ли, че не всички сектори в животновъдството ще бъдат приоритетни, а само едър и дребен рогат добитък, свине, пчели?
И за тези дейности извън приоритетните ще има ли въобще точки?

Да, проектите с животни, които не са в описаните по-горе специфични сектори, няма да получават точки по този критерий.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Ако бенефициент има примерно 5000 евро от неприоритетен сектор и 2000евро от приоритетен сектор, колко точки ще събере?

Да и още нещо ,ако едната от дейността му е в планински район, а другата не. Там как ще се изчисляват точките?

2000 евро от приоритетен сектор са 6 точки, ако след това ръстът му е ИЗЦЯЛО в приоритетните сектори ще вземе още 4 точки или общо 10. Ако проекта му е с по-малко от 10 точки няма да бъде приет изобщо.

Това означава ли, че при изчисляването на точките за смесените стопанства се взема обема СПО единствено на приоритетните сектори, а станалите служат само за определяне на общия размер?

08.04.2016 в 18:20

Здравейте Колеги,

до края на м. юни се очаква да стартира програмата за подпомагане на малки земеделски стопанства. Който от вас има някакви въпроси във връзка с мярката, може да ги задава. Ще се радвам да ви отговоря!
.........Здравейте регистрирана съм ЗП през 2015г.искам да участвам по мярка 6.3.Имам оранжерийна площ от 760м.кв. от които е домат, и 440м.кв. от които е пипер, и 14 300дка ечемик,ако нямам грешка СПО ми е 6742 евро.Бихте ли ми казали дали ще имам възможност да участвам в програмата,и как се изчисляват тези точки?БЛАГОДАРЯ!

09.04.2016 в 07:36

Здравейте Колеги,

до края на м. юни се очаква да стартира програмата за подпомагане на малки земеделски стопанства. Който от вас има някакви въпроси във връзка с мярката, може да ги задава. Ще се радвам да ви отговоря!
.........Здравейте регистрирана съм ЗП през 2015г.искам да участвам по мярка 6.3.Имам оранжерийна площ от 760м.кв. от които е домат, и 440м.кв. от които е пипер, и 14 300дка ечемик,ако нямам грешка СПО ми е 6742 евро.Бихте ли ми казали дали ще имам възможност да участвам в програмата,и как се изчисляват тези точки?БЛАГОДАРЯ!
около 24,226т

09.04.2016 в 12:33

Кандидатствахте ли през ИСУН?

• Градина - РВ ЕООД Градина - РВ ЕООД

Градина - РВ ЕООД  - японски трактори, машини за пелети, мотофрези, мотокултиватори,...

Джи-Трак ООД Джи-Трак ООД

Джи-Трак ООД, Велико Търново е официален представител на Кубота България, SMS - Чехия,...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

• Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

• РИМЕКС Технолоджийс ЕАД РИМЕКС Технолоджийс ЕАД

РИМЕКС Технолоджийс ЕАД е компания с високо професионален и иновативен подход към всички...

Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

forum