Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. Вижте нашата политика за бисквитките повече тук.Приемам

x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Посаждане на овошки - споделете опит за разстоянието между фиданки?

Здравейте колеги. На какво разстояние от началото на нивата трябва да се насади първият ред фиданки. Става въпрос за сини сливи. Къде може да се получи информация по въпроса.

04.03.2016 в 14:10

Re: Посаждане на овошки - споделете опит за разстоянието между фиданки?

За сините сливи не знам. Според мен зависи от това колко голяма корона прави дървото и с каква техника ще я обработваш градината...ако си с ЮМЗ или Болгар или подобен размер трактор трябва поне 4 метра да си оставиш за да можеш да маневрираш...все пак трябва да се обработват междуредията да завиваш с ремарке и тн.
Аз на бадеми съм оставил 4 метра горе-долу и ги работя с МТЗ 82.
Съмнява ме като направят корони след 4-5 година да влизам от един ред направо в съседния, но можеш да влизаш през един ред...Ако си с някой по-маневрен и малък трактор може и по-малко, но някой по запознат да каже. Аз се ориентирам примерно по нова Кубота (ако някога доживея да си купя) там в брошурата пише минимален радиус на завой...

Дано съм бил полезен.

04.03.2016 в 18:20

Мнението е редактирано за последно на 2016-03-09 20:55:14

При мен са 5 метра и при завиване с малък трактор и ремарке за кола трябва една маневра. Наистина при саденето изглежда много празното място до оградата, но с всяка изминала година си мисля, че даже е с около метър по-малко от необходимото. Ако нямаш ограда и можеш да навлизаш малко в съседния имот работата е по-друга.

04.03.2016 в 18:42

При мен са 5 метра и при завиване с малък трактор и ремарке за кола трябва една маневра. Наистина при саденето изглежда много празното място до оградата, но с всяка изминала година си мисля, че даже е с около метър по-малко от необходимото. Ако нямаш ограда и можеш да навлизаш малко в съседния имот работата е по-друга.
среден клас трактор минимум 6 метр по добре 7 очертаваш редовете и трябва да можеш да влизаш от едното междуредие в друготоМалко тракторче -4 метра. но зависи и от ширината на междуредието. аз имам кубота н-ка дето завива на място с биспиид и 4 метра са и достатъчни през ред ако карам лозята

05.03.2016 в 20:53

Резонни ли са поисканите оставки на експерти от МЗХГ?

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

ПАНАМИН ПАНАМИН

Панамин КО е представител за България, Македония, Гърция, Турция и Румъния на Panamin Gmbh,...

• Кубота България /КББГ ЕООД/ Кубота България /КББГ ЕООД/

Кубота България /КББГ ЕООД/ е изключителен представител на световно известната японска марка...

Металагро АД Металагро АД

Металагро АД е български производител на хедери за жътва на слнчоглед, царевица, приставки...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

forum