Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Мярка 6.3 - как да си докажа доход от 33% ?

Аз скоро се регистрирах като земеделски производител и ме интересува как да си докажа дохот от 33% след като съм се регистрирах преди няколко дни.

09.02.2016 в 16:45

Re: Мярка 6.3 - как да си докажа доход от 33% ?

Когато попълваш данъчна декларация вписваш приходи от земеделска дейност. Просто си продал земеделска продукция от двора си без да си бил земеделски производител.

09.02.2016 в 18:49

Мнението е редактирано за последно на 2016-02-10 13:28:06

с колко овце може да се кандидатства по тази мярка

09.02.2016 в 20:40

с колко овце може да се кандидатства по тази мярка
http://nivabg.com/documents/tablitsa-za-izchislyavane-na-spo-na-zemedelskite-stopanstva-119/
тук има всичко което ти трябва

09.02.2016 в 22:15

Здравейте, аз съм регистриран земеделски производител. В момента работя, но имам и пенися по болест от ТЕЛК. Как се изчисляват тези 33% на база на общите доходи от пенсия и заплата ли?

10.02.2016 в 08:59

съветвай се някой счетоводител

10.02.2016 в 20:46

Да са получили минимум 33 % от общия доход за преходната година от земеделски дейности.
Обръщаме Ви внимание, че в общият доход влизат и доходите от трудови възнаграждения (заплати). Например за 2014 г. ако доходите Ви от земеделие (обявени в годишната данъчна декларация) са 8 000 лв., в т.ч. субсидия по някоя схема или мярка - например 1500 евро (2 934 лв.), а останалите Ви доходи, в т.ч. от заплати са 9000 лв., то Вие сте допустим, тъй като доходите от земеделие са 47 % от общият Ви доход (8 000 / (8000+9 000 лв)). Но ако доходите Ви от земеделие (обявени в годишната данъчна декларация) са 3 500 лв., в т.ч. субсидията по схема или мярка, а останалите Ви доходи, в т.ч. от заплати са 9000 лв., то Вие не сте допустим, тъй като доходите Ви от земеделие са 28 % (3 500 / (3500+9000)).
Кандидатите трябва да представят бизнес план, който да показва първоначално състояние на земеделското стопанство и сведения за дейностите (включително дейностите, свързани с екологичната устойчивост и ресурсната ефективност), които биха спомогнали за постигане на икономическа жизнеспособност, например инвестиции, обучение, сътрудничество.

11.02.2016 в 09:45

Добре, де аа ко предходната година ЗП е завършил училище и няма трудови доходи, регистриран е сега през 2016 г. как доказва 33% Благодаря за отговорите и съветите

11.02.2016 в 12:30

Добре, де аа ко предходната година ЗП е завършил училище и няма трудови доходи, регистриран е сега през 2016 г. как доказва 33% Благодаря за отговорите и съветите

Ами, никак. Ще поработи и тогава [ще мисли за тази програма

11.02.2016 в 12:44

Здравейте, тъй като имам доходи от трудови договори за 2015г. към годишната декларация служебна бележка по чл.45 ли трябва да приложа. Благодаря предварително.

11.02.2016 в 14:02

Ще кандидатствате ли по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани”?

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Байер КропСайанс Байер КропСайанс

Предмет на дейност: Производство и търговия с препарати за растителна защита и семена рапица....

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Трактор Инвест ЕООД Трактор Инвест ЕООД

„Трактор инвест” ЕООД - Карлово е търговско дружество с предмет на дейност...

Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

• Еуралис Семена ЕООД Еуралис Семена ЕООД

Еуралис Семанс е семенарският отдел на Еуралис Груп – френски кооператив, съставен...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

•  Агротрон - М Агротрон - М

Агротрон-М се занимава с внос на трактори, комбайни и земеделски инвентар от Европа.  ...

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

forum