Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Договори пасища Държавен поземлен фонд - споделете опит

нали я поддържат! но изисквания за животни имаше ли когато са подписвани договорите?

11.02.2016 в 20:41

Мнението е редактирано за последно на 2016-04-18 12:01:52

Точно така! И в това се състои пародията!!! Как въобще се допусна да се отдават на лица и фирми без животни?

12.02.2016 в 08:00

Точно така! И в това се състои пародията!!! Как въобще се допусна да се отдават на лица и фирми без животни? съгласен съм с теб колега субсидиите са за подпомагане на земеделците в България, а не за изкарване на лесни пари. даваш 10 аренда зимаш 30 и хоп излизат с 20 лв горница без да работят.

13.02.2016 в 14:05

До 01.02. трябваше да бъдат проверени и прекратени всички договори за наем на пътища, мери или ливади, които не отговарят на изискванията, а именно да имат регистрирани пасищни животни, както и и животинската единица да отговаря на дка. Но наем за 2016г. защо Ви искат? Може би имате доплащане за 2015/2016г., вижте си самия договор. За стопанската 2016/2017г. заявления се подават до 10 март до съответна общинска администрация.

15.02.2016 в 12:21

Здравейте!Имам сключен договор за пасище, с което съм одобрен по мярка 141. Сега ми прекратяват договора с пасището.Трябва ли да си търся друга земя?

19.02.2016 в 12:08

обадиха се петък да ходя да разваляме договора даже повикали и нотариус ................дали ще е за тяхна сметка ....ха ха ха

24.02.2016 в 14:44

някой подавал ли е заявление за пасища и мери 2016 ?

25.02.2016 в 20:26

колеги и аз имам едно запитване вече нашето семейство 3поколение отглежда ме овце и досега никога не сме взимали пасияща,защото има 2-3 който се възползват от всичката мера,даже и животни си накупеха вече.Та въпросът ми е те са със малко брой животни а чертаят хиляди декара изкам и аз да взема няколко декара но няма свободна(сключили са договор за 5г) тоя договор можели да се развали или някакъв друг начин да взема малко.

25.02.2016 в 21:59

Здравейте колеги има ли някой подобен проблем като моя,искат да ми прекратят договорите за пасища от фонда обаче на всичкото отгоре искат да си платя наема за 2016 + нотариалните такси за прекратяване на договора и един вид да бъде развален по съгласие и на двете страни,това според мен не трябва да е така,след като искат да прекратят договора да го направят,защо аз трябва да им поемам разходите а и наем да плащам за година дето няма да го ползвам..? Ако има някой с подобен проблем моля да сподели как се справя с ситуацията, а и също така някой знае ли как стои въпроса с връщане на % от агроекологията след като не ни дават да чертаем без животни?

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сигурен ли си че без животни не може да се чертае по агроекология?

28.02.2016 в 22:45

Те искат да развалят договора колега защото нямам животни и следователно няма как да го чертая по агроекология,по принцип ми е за поддръжка с косене,но по тези нови тяхни правила ще развалят договора че нямам животни и аз няма как да го очертая по агрото и от там ще ме пернат да им връщам за предните години субсидията на която и данък съм платил на всичкото отгоре + един наем неустойка че са ми развалили договора,то смятай за ква простотия става на въпрос, аз разбирам айде хубаво нямам животни прекратяват договора,но това да се дължи неустойка от един наем макар че те принудително искат да ми развалят договора а и агроекология да им връщам си е чиста подигравка,само гледат да цедят хората за пари...Не може човек да разбере какво се случва

04.03.2016 в 19:28

Трябва ли наредбата за изкуствено създадените условия да се приеме в сегашния й вид?

• Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

Ири Трейд АД Ири Трейд АД

Фирма „ИРИ ТРЕЙД” АД е създадена през 2003 г. с предмет на дейност:...

• Меркурий Агро ЕООД Меркурий Агро ЕООД

Меркурий Агро ЕООД e компания за търговия на селскостопанска техника и резервни части,...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

• Сатнет ООД Сатнет ООД

Сатнет ООД е водещ вносител на употребявани и рециклирани Японски...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

• Анимекс ЕООД Анимекс ЕООД

Нов стил в Селскостопанството (New Style in Agriculture)   Фирма Анимекс ЕООД е...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

forum