Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук.

Приемам
x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Re: Кредит за отваряне на животновъден обект - въпроси

Младеж,за да се захванеш с животновъдство се изискват доста средства и познания.Под познания разбирай,икономика,зооинженерство и ветеринарна медицина.Иначе има много несретници,които мъчат себе си и животните,но те не са фермери.Просто преживяват мизерствайки покрай субсидиите за животните.

06.01.2016 в 22:06

ми говорим за около 100/120 животни имаме и малко сабрани пари и мислч че си струва да опитаме
Имай предвид, че за изграждане на животновъден обект за млечни крави грубо се падат към 5-7 хил лв на крава, та дори и повече.

06.01.2016 в 22:29

Мнението е редактирано за последно на 2016-01-06 22:30:26

Стига го разубеждавайте.Когато човек започва нещо му трябва потрепка и съвет не всички да му викат недЕЙ та недей. А на теб бих ти дала съвет да не улиташ наведнъж.Вземи няколко погледай ги и след година реши дали това искаш да правиш цял живот.Например аз последните 2години ТОЧНО КОГАТО ХОРАТА СИ ЧЕСТИТЯТ НОВАТА ГОДИНА ТЕЛЯ КРАВИ И ДОСТА ПРАЗНИЦИ ТАКА СЪМ ИЗПУСНАЛА ДЕ.НО ВСЕКИ СИ РЕШАВА

06.01.2016 в 23:21

Стига го разубеждавайте.Когато човек започва нещо му трябва потрепка и съвет не всички да му викат недЕЙ та недей. А на теб бих ти дала съвет да не улиташ наведнъж.Вземи няколко погледай ги и след година реши дали това искаш да правиш цял живот.Например аз последните 2години ТОЧНО КОГАТО ХОРАТА СИ ЧЕСТИТЯТ НОВАТА ГОДИНА ТЕЛЯ КРАВИ И ДОСТА ПРАЗНИЦИ ТАКА СЪМ ИЗПУСНАЛА ДЕ.НО ВСЕКИ СИ РЕШАВА

1-2 крави се гледат на село за дамазлък.За какъв бизнес ми говорите с 1-2 или няколко крави... Колегата Westagrogroup го каза най-точно - мизеруващи "фермери" издържащи се само на субсидиите на кравите.Тук при нас има един с 50 крави и изкарва боклука с каруца ,която тече по пътя ,а последният пък и се разпадна.Кравите газят в една кал ,а онзи ден ходи да гледа дали няма да става за паша в снега ,защото има 20-30 ролонки слама пшеничка и това е.Нищо друго. Един друг пък тук гледа 40-50 бивола ,купи си Great Wall със субсидиите ,а биволите живеят в една дървена постройка обградена с найлони за стени.Даже и шперплат не е.Найлони.като задуха се късат и ги сменя. Това сте вие идеалът на животновъдството и това карате да направи момчето.Да изпука едни пари, без нищо да разбира ,без нищо да може да реализира като пазар ,но все пак да мъчи там с едни 100 крави да крета някак си..

07.01.2016 в 08:06

Мнението е редактирано за последно на 2016-01-07 08:13:12

Бате, грубо ти трябват 200 хиляди. Не гледам крави -опазил ме господ, но имам няколко приятели с кухи глави и много ентусиазъм дето тегглиха по 200-250 хилки и сега продължават да теглят. Вярно е, че в момента в които изплатиха заемите си или предоговориха последните оставащи 20-30 хиляди за по голям период, правят по
3-4 хилки на месец, но продължават да ринат лайна , да доят и да мият доилни инсталации.
Аз правя по 2 -гледам плодове и зеленчуци и цяла зима лежа!Ти решаваш.. Лесно няма,но аяко ей сега бях на 18 не съм много убеден дали щях да стана фермер.Едно обаче е сигурно -ината трябва да бъка от теб и юнашки да бъка.Долу горе 365 причини годишно да се откажеш!.
УСПЕХ

08.01.2016 в 08:27

ми говорим за около 100/120 животни имаме и малко сабрани пари и мислч че си струва да опитаме
Момче, в никакъв случай не прави ипотека за кредит ако не е банка. Не договаряй и не приемай никакви оферти от кредитни компании и всякакви други предлагащи кредити срещу ипотека.
Похвално е желанието то да се занимаваш вероятно със семейството си с животновъдтсво. И не е не 5 000 лева на глава животно, а е около 1 500 инвестицията за брой крава. За сега банка няма как да те финансира ако нямаш 18 години и нямаш поне 6 месеца осигурителен стаж като зем. производител. Банките , които кредитират са ДСК, ПроКредитбанк, Българска банка за развитие, Алианц.
Успех!

08.01.2016 в 16:13

ами ако баща ми води цялата операция с кредитирането няма да има проблем нали ?
и ако искам като навъша 18 год. сметката да се прехвърле на мое име и аз да отговарям за нея?
даите ми малко повече инфо за ипотечниа кредит смисъл колко в най лошия случай мога да взема и на колко горе долу в най лошия случай ще оценят къщата
Моляя ПОМОЩ
БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОМОЩА

Това е вариант ако баща ти работи и има доходи , които да покриват размера на кредита и да останат по 250 лева на човек за издръжка на теб и на баща ти, а ако имаш и друг брат или сестра под 17 години и за него така. Като цяла такава операция по кредита е възможна, но е много важно да се консултираш с адвокат или с нотариус във вашия регион, за да не се окаже , че после целия бизнес и къщата остават само в разпореждане на баща ти.
Оценката на къщата зависи много от това къде се намира, кога е строена, колко двор има и много още показатели. Банките си имат свои оценители и те работят със занижени оценки. Привери си в сайт imot.bg какви са цените на къщи близки до вашата във вашия регион. Свали едно 30% от тази цена и това ще е реалната оценка на банката. От тази оценка , банката кредитира до 80% от оценъчната стойност. Това е.

08.01.2016 в 16:20

Първо не знаем къщата дали се намира в Маями, Вегас или в някое село забравено от бога за да се знае колко ще ти даде банката за нея. Второ дори и да станеш на 18 никоя банка няма да ти прехвърли задължения без доходи или без обезпечение в пъти по голямо и по ликвидно. Второ дори и да си взел тъй желаният кредит това със сигурност е идея обречена на фалит. 100-120 крави по груби сметки цена на животно 2000 лева = 240 000 /двеста и четиридесет хиляди лева/. За 120 доятни животни ще имаш нужда от обор най малко 1500 кв.м и пак ще си на тясно, следва доилна инсталация, пасища, площ която да косиш и балираш/иначе излиза скъпо/, техника за тези операции, площ за груб фураж, иначе пак е скъпо. Къде ще се намира животновъдният обект? С 20 декара собствена земя нищо няма да направиш. ПАЗАР за млякото, СИГУРЕН ПАЗАР. Много добър ветеринарен лекар! Качествени работници защото градските момчета не обичат да им мирише на пикоч и лайна. Животновъдството иска работа. Щом дядо ти е фермер питай него. По добре си купи БМВ и си ходи по моловете.

08.01.2016 в 16:42

ДА БРАВОО КОЛЕГА ИМОТА МИ СЕ НАМИРА В ВЕГАС (КАК ПОЗНА?) СТРУВА ЕДИН МИЛИОН И ПОЛОВИНА БАЩАМИ ИЗКАРВА ЛУДИ ПАРИ И МИ Е КУПИЛ 3 БМВ-ТА И ХОДЯ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН В МОЛОВЕТЕ И В КАФЕТАТА ВСЯКА ВЕЧЕР СЪМ НА ДИСКОТЕКАА А АЗ ГЛУПАКА ИСКАМ ДА СТАВАМ ФЕРМЕР АКО СЕ НАМЕРЯ НЯКАДЕ НА ПЪТЯ ЩЕ СЕ СПУКАМ ОТ БОЙ

09.01.2016 в 03:20

ДА БРАВОО КОЛЕГА ИМОТА МИ СЕ НАМИРА В ВЕГАС (КАК ПОЗНА?) СТРУВА ЕДИН МИЛИОН И ПОЛОВИНА БАЩАМИ ИЗКАРВА ЛУДИ ПАРИ И МИ Е КУПИЛ 3 БМВ-ТА И ХОДЯ ВСЕКИ БОЖИ ДЕН В МОЛОВЕТЕ И В КАФЕТАТА ВСЯКА ВЕЧЕР СЪМ НА ДИСКОТЕКАА А АЗ ГЛУПАКА ИСКАМ ДА СТАВАМ ФЕРМЕР АКО СЕ НАМЕРЯ НЯКАДЕ НА ПЪТЯ ЩЕ СЕ СПУКАМ ОТ БОЙ

Хубаво се шегуваш, но дано поне си разбрал смисълът на написаното. Защото точно това мнение ти помага най- много

09.01.2016 в 13:32

Ще кандидатствате ли по подмярка 6.1 „Стартова помощ за млади земеделски стопани”?

• Тайтън Машинъри България Тайтън Машинъри България

"Тайтън Машинъри България" АД е българо-американско дружество, съзадено на 6-ти...

Оптиком ООД Оптиком ООД

Заедно с грижа и оптимални решения за Вашето стопанство   ОПТИКОМ ООД  е...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

•  НИК Електроникс ООД НИК Електроникс ООД

НИК Електроникс ООД e вносител на Trimble за България - GPS навигации, автопилоти и...

Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

• СД Драганови СД Драганови

СД "ПЕТКО И ИВАН ДРАГАНОВИ С-ИЕ"  е частна фирма, създадена през 1991 год....

БУЛАГРО МАШИНИ АД БУЛАГРО МАШИНИ АД

Вече 28 години Булагро е надежден партньор на добрите селскостопански производители в...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Агрополихим АД Агрополихим АД

Агрополихим АД е водещ производител на азотни торове в Югоизточна Европа и лидер в...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

Иновекс Земеделска Техника Иновекс Земеделска Техника

ИНОВЕКС Земеделска Техника е част от компанията ИНОВЕКС ГРУП . ИНОВЕКС е марка позната...

forum