x
съобщение
Нямате нови писма.
Известия за коментари
Известия за коментари
Нямате нови известия.
Мнения в абонирани
Мнения в абонирани
Добави приятел
Приятели
Нямате нови покани за приятелство.
Дейност на приятели
Дейност на приятели
Вход през фейсбук

Разпределение на общински пасища за животновъдите по региони

Споделете,във вашият регион как се разпределят общинските пасища ,спрямо животновъдите.
В моя регион,само аз съм животновъд -другите са по субсидиите,и се оказва че немога да си чертая досегашните пасища по ред причини:
1 Общинския имот е половината в горски фонд ,другата половина е в пасището -от общината ми отговарят неможе да се отдаде под наем.
2 Други общински имоти ,които са в пасището не са включени в търга.
3 Пример общ.имот 30 декара ,ползваме 5декара по бяло петно,другото е неизползваемо,но отобщината ,казват че трябва да се плати наем за целия имот.
Споделете праилно ли е това.

09.11.2015 в 23:43

Мнението е редактирано за последно на 2015-11-10 07:48:40

Re: Разпределение на общински пасища за животновъдите по региони

Същото е при нас.
Няма наети пасища! Първо чакаха промяната на закона от Общината, та се изпуснаха сроковете за чертане.
Второ- животновъдите си ползват и пасат животните, на всичко Общинско, държавно и частно, но не наемат! Тъй като са захрастени доста голям процент и е нужно почистване и поддържане за получаването на субсидии. Не чертаят, не получават субсидии за пасища, но и не плащат за паша на никого!
По третата точка - внеси си официално заявката в Общински съвет и Кмета писмено!
Обоснови се подробно с номера на имоти и състоянието им.
Някаква лелка ти казала, че не може, не го приемай толкова доверчиво - може да се наема и част от имота. На тях така им се иска, но сключва се договор, а това става когато е изгодно и за двете страни.

10.11.2015 в 13:19

Мнението е редактирано за последно на 2015-11-12 10:06:32

Колегата е proba e прав. И при нас в Ямболско масово се пасе на воля по същите причини. Но има как да стане твойта, само дето пак ще се ходи по администрации А вие колеги от кои райони сте?

12.11.2015 в 10:16

Не знам кво се опитват да направят с творчеството си нашите управници (пусти да опустеят!), но не им се получава с пасищата и животновъдите!
Поне по нашия край, дето само с паша не могат да се поддържат - избуяват трънки, глог, шипка, бодливи круши, джанки все бодливи храсталаци, дето животните заобикалят и лека полека пасището се превръща в храсталак. Въпреки че се пасе, даже се преизпасва и огазва. Храсталака си расте и без коситба не става! Пасището се превръща в гора или по лошо в бодлив храсталак, дето добитъка из далече обикаля!
Животновъдите са си ежедневно заети и нямат сили и средства (по сегашния начин на подпомагане), да поддържат и пасища, дето не се знае до кога ще ги ползват.
Местния голям животновъд с 50-60 крави ми предлага да наеме всичко общинско, (дето така или иначе си пасе добитъка с всички други малки животновъди без да плащат нищо на никого) а аз да му ги поддържам. И да делим субсидията. Иска да наеме всичко!
Харесва му как поддържам моите имоти. Аз не съм животновъд, но работя мои 200-300дка пасища, ливади и овощни градини - местния добитък обича да ги пасе из тях.
Но мен не ме устроива да делим субсидията - чистенето и поддръжката са по-скъпи!
Та какви са вариантите?
1. Да увеличат субсидията или подпомагане по друг начин - това няма да стане, зърнарите са захапали кокала и не пускат!
2. Общините и държавата да се стегнат и да си наглеждат имотите - да не ги оставят за ползване, като безстопанствени - и това няма да стане.
3. Да се облекчат (дори безплатно за няколко години) условията за наемане на не поддържани имоти - това може да стане, но трябва усилие от Управниците, а те не обичат да се напрягат...
Давайте предложения, как може да се реши проблема с тия пасища! Може и да ги види някой от Властимащите.

12.11.2015 в 15:05

КАК ДА ГИ НАЕМЕМ ПАСИЩАТА КАТО ПРИ НАС СЕ ЯВИХА ЧЕТИРИМА КАНДИДАТА ДВАМА ФЕРМЕРА С ЖИВОТНИ И ОБЕКТИ ВСЕЛОТО А ДРУГИТЕ ТАРИКАТИ БОСОВЕ ЧИСТАЧИ НА ХРАСТИ И ТРЪНКИ ПЪРВО НА ЖИВОТНОВЪДИТЕ ОТ ЗЕМЛИЩЕТО И АКО ОСТАНЕТОГАВА НА ТАРИКАТИТЕ

12.11.2015 в 23:36

Мнението е редактирано за последно на 2015-11-12 23:39:09

в якорудска община наема за пасищата е 18лв

13.11.2015 в 07:39

В Кюстендилска община всички свободни пасища се раздадоха на човек на кмета.Шефката на земеделието в момента е пуснала търг за свободни пасища и мери за една стопанска година,следователно никой няма да вземе земите и да ги почисти и инвестира в тях,защото е нерентабилна инвестиция.Пролетта ще бъде пусната втора тръжна сесия за хора без да стопанисват животни, и вътрешни хора ще сключат договорите тогава за 10год.А ние животновъдите няма на кого да се оплачем

20.11.2015 в 09:04

Пролетта ще бъде пусната втора тръжна сесия за хора без да стопанисват животни..
На втори търг се допускат и неживотновъди!
Никой не ти пречи да участваш и ти!

20.11.2015 в 14:37

Точно това исках да кажа,че на втори търг ще се явят неживотновъди и нас дребните стопани ще ни отсвирят.А ако сега се вземат местата аз ще ги почистя,най вероятно няма да взема субсидия,защото ще бъдат в недопустим слой и на следващата година ще ги вземат за 10г.и пей сърце

20.11.2015 в 15:09

Мнението е редактирано за последно на 2015-11-20 15:13:36

Сега е момента да се подават заявления за ползване на мери, пасища и ливади!Срока за подаване на заявления е до 10 март. Срок за наема е 5 години. До 1 март закона за СПЗЗ задължава всяка една община да определи имотите - за индивидуално и за общо ползване, и да ги публикува на официалният си саит. Заявленията са по образец. Цената е пазарна, но не по-ниско от средно рентно плащане за землището, определено от съответната областна дирекция "Земеделие". Първо ще се дава на дребни животновъди с регистрирани пасищни животни, спрямо животинската единица. Но и има и точка , която гласи - които е ползвал до сега пасището , пак на него да се даде. Така, че и за една година да беше пасището, закона ги задължава пак на вас да се даде. Има и правила за поддържане на имотите, те също до 1 март трябва да са приети от общински съвет.

14.02.2016 в 23:30

Трябва ли да се плащат данъци върху субсидиите?

• Скайтрак ЕООД Скайтрак ЕООД

Скайтрак ЕООД е директен вносител на употребявани трактори от Япония с марките Kubota, Iseki,...

Техно Груп-М Техно Груп-М

ТЕХНО ГРУП-М –Търговска и развойна дейност в областта на селскостопанска техника и...

Агрион Агрион

Агрион е лидер в професионалното управление на земеделски земи в България.  ...

• Агрокорпорейшън ООД Агрокорпорейшън ООД

Oсновната дейност на Агрокорпорейшън ООД е търгoвия в страната и чужбина със селскостопанска...

Тракбул ООД Тракбул ООД

" ТРАКБУЛ " ООД   - Стара Загора е директен вносител на пълната гама...

Агритоп ЕООД Агритоп ЕООД

Фирма АГРИТОП ЕООД започва дейността си през 2005 г. с тясна насоченост към животновъдния...

• Универсал НВГ Универсал НВГ

Универсал-НВГ ООД е създадена през 1990 г. В търговията със селскостопански машини...

ФИАММА ЕООД ФИАММА ЕООД

Всичко за селското стопанство.   Фиамма ЕООД предлага богата и широка гама от...

Интерагри АД Интерагри АД

ИНТЕРАГРИ АД е дружество с основна дейност внос, дистрибуция и продажби и сервизна дейност на...

• Агро Бул Сервиз ООД Агро Бул Сервиз ООД

"Агро Бул Сервиз" ООД  извършва търговска и сервизна дейност на селскостопанска...

Стойчеви 57-62 ООД Стойчеви 57-62 ООД

Фирма Стойчеви 57-62 ООД е изключителен представител за България на:   Зетор –...

Pioneer - Пионер Семена България ЕООД Pioneer - Пионер Семена България ЕООД

ПИОНЕР СЕМЕНА БЪЛГАРИЯ ЕООД е официалния представител на ДюПон Пионер в България. Фирмата...

forum